Horalka (1960)

Děsivě pravdivé sugestivní drama z třicátých let 20. století s nezapomenutelnou Sophií Loren, a začínajícím J.P.Belmondem, jako životem otřelou horalkou prchající od hrůz války, netušíc, co na samém jejím konci ji čeká.

Lepší už to nebude (1997)

Jedna z mála amerických romantických komedií, která mě k sobě doslova připoutala a pustila až při závěrečných titulcích. Nemalou zásluhu na tom bude nejspíš mít bravurní Jack Nicholson, velmi dobrá Helen Hunt a především vtipně a chytře pojatý scénář, kteří drží celý film na tak vysoké úrovni, která by měla být snad u všech komedií.

Dobrý Will Hunting (1997)

Velice dobře postavený snímek stojící především na vynikajícím scénáři a skvělých hereckých výkonech. I přesto, že má občas tu a tam někde hluchá místa, jako celek vytváří velmi kvalitní zážitek z filmu.

Sunset Boulevard (1950)

Špičkové dílo ještě ze starého Hollywoodu, zasazené do ne až tak docela známého žánru, jakým je film-noir. Nicméně i přes asi nepříliš velký zájem fanoušků tohoto žánru, snad v každém musí tento film vyvolat pocit tajemna, dramatičnosti i ukázat upřímný obraz tehdejšího Hollywoodu.

O myších a lidech (1992)

Ačkoli bych nečekal, že se z tak svělé novely dá natočit neméně báječný celovečerní film, Gary Sinise, spolu s Johnem Malkowichem a dalšími mě velmi příjemně překvapili a zaslouží si moje nejvyšší hodnocení.

Ben Hur (1959)

Titulky nelhaly. Opravdu jsem se dočkal nečekaně silného filmového zážitku. Jak režie, kamera nebo herci, všechno k sobě dokonale zapadlo a výsledkem je dnes už legendární film, na svou dobu monumentální velkofilm.

Paprika (2006)

Opět těžce hodnotitelné anime, sice s úžasnou animací a zajímavým námětem, ale s dost nepořádným scénářem.

Upír Nosferatu (1922)

Velmi těžce hodnotitelný film pro oko dnešního moderního diváka, přesto má hodně co nabídnout. Především dramatickou hudbu, sugestivní atmosféru němého filmu a na svou dobu nečekaně kultovní děj.

Duel Frost/Nixon (2008)

Výtečné zpracování jednoho z největších skandálů v americké politice. Katapultující herecké výkony a mistrná režie v neobyčejném historicko dokumentárním dramatu.