V pravé poledne (1952)

Snad jedna z nejznámějších westernových zápletek jednoznačně ve svém nejlepším zpracování se skvělými herci a výbornou kulisou co se týče čenobílého obrazu a efektu devatenáctého století. Gary Cooper ve své životní roli.

Divoký Bill (1995)

Dosti průměrný western, který i když se může zdát mnohému diváku nudný, je alespon zajímavé sledovat prolínání minulosti a přítomnosti slavného pistolníka.

Fakulta (1998)

Docela napínavé, ovšem ten scénář, režie, námět a bohužel i herecké výkony nestojí za mnoho, ale budiž. Na horor trochu přepsaný, malinko uhozený, docela ujde.

Podraz (1973)

Fantastická zápletka jako navržená pro sympatickou dvojici Newman a Redford, to jsou opravdu páni herci, klobouk dolů. Typická melodie pro začátek, originální sestřihnutí filmu do kapitol a do toho všeho plynulá atmosféra těch třicátých let v Americe, kdy každý měl strach před nejrůznějšími městskými gangy, prostě fantazie.

Potkal jsem ho v ZOO (1994)

Příjemný dětský film dobrý na odpočinek. Části filmu se velmi odlišně střídají, zatímco začátek nestojí za nic prostředek a závěr filmu jsou již dost silné na to, aby celkový dojem filmu stačil asi na 50%

Mefisto (1981)

Typická ukázka velké pýchy u dost namyšleného člověka a co to udělá sním a co to udělá jeho blízkým. Zajímavý snímek nevšedního námětu, který určitě zaujme jak výborným hereckým výkonem hlavní postavy, tak i skvělé kamery a režie. Je to vlastně jako ze života, děláme celý život velkou chybu, kterou si uvědomíme až když už je pozdě.

Dva muži ve městě (1973)

Nevím co bych ani řekl. Tento film na mě působí ještě pár hodin po shlédnutí. Výborné shrnutí různých příčin nesprávnosti, nedokonalosti a především nespravedlnosti dřívější justice. Krutý příběh muže, kterému po velké chybě, kterou udělal, už nebylo dopřáno normálního života, byl neustále sledován, otravován a zkoušen na nervech, tak se potom nedivte, že se člověk jednoho dne naštve a udělá obrovskou hloupost, za kterou bude krutě odsouzen a zapomenut.

Osudový dotek (2004)

Něco na způsob Šestého smyslu, ale daleko zajímavější a napínavější. Zatím určitě nejlepší nápad co se týče výletů do minulosti a budoucnosti, také určitě zdaleka nejvěrohodnější i styl je jednoznačně nejlepší. Zajímavě promísený příběh mezi minulostí, přítomností a budoucostí.

Shane (1953)

Naprosto klasický western se sympatickým hlavním hrdinou a záhadným protikladem, na svůj rok vzniku velice kultovní film, který určitě aspon trochu posunul hranici dobrých westernů. Jen Alan Ladd jako hlavní hrdina, no nevím. Celkově jeden z mála westernů, z této doby, který je barevný.

Povídka o policajtovi (1975)

Tak Alain Deloin zase malinko v jinačí pozici, tentokrát hraje uvolněného a dobromyslného policistu, který by rád povýšil a musím říct, tahle role mu sedí daleko víc něž ty stále se opakující filmy, kdy Deloin hraje ostříleného profesionála. Prostě role normálního člověka, ne žádného supermana.