Hulk (2003)

Tak tentokrát to byl rekord, to je poprvé co jsem se nudil více jak půli filmu u filmu, který měl rozpočet 120 milionů dolarů, to je síla. Je mi až trochu líto režiséra, herců a především producenta, protože na tomhle filmu určitě nikdo z nich moc nezbohatl, spíše prodělal. První půlku filmu jsem věnoval jen očima bez myšlenek, teprve asi v polovině jsem se jakžtakž probudil z bdělého spánku u filmu a začal jsem se trochu bavit, ale samotný film jako celek bez speciálních efektů nestál vůbec za nic.

Sklapni a zastřel mě (2005)

Vtipná, naprosto originální komedie pro zasmání z trochu černějšího humoru. Scénař velice komediální stejně jako děj. Jediné čeho je škoda, že se češi stále více poameričtují.

Casper a strašidelné Vánoce (2000)

Ucházející animovaná komedie spíše pro děti do šesti let. Děj nijak zvlášt zajímavý, animace ne příliš přesvědčivá, ale samotné postavičky mě občas pobavily.

Běsi (1988)

Docela složitě pojatá kniha a tudíž i samotný film. Z počátku filmu jsem se v ději příliš neorientoval a spíše jsem tápal, kdo kdo je, kdo co udělal, atd. Ale čím dál později mě film začal dostávat pro svou skutečnost jako kdybych se ho sám zúčastnil, jediné co mě zklamalo byl závěr, který se mi zdál dost nedotažený.

Paní Bovaryová (1991)

Krásný romantický snímek skutečně velkolepě převeden z knižní do filmové tvorby. Výborný herecký výkon Isabelle Huppert jen zdůraznuje stereotyp tehdejšího manželství, nudu z níž může vylézt jen nevěra a odpor ke svému vlastnímu manželi. Je mi velice líto, že jsem doposud nemohl přečíst tohle krásně zfilmované dílo v knižním podání skvělého spisovatele a jednoho ze zakladatelů moderního románu Gustava Flauberta na kterém je vidět jak veliké musel mít s tímhle tématem jen zkušenosti a zážitky, aby vzniklo na tehdejší dobu převratné dílo v literatuře.

Pianista (2002)

Adrien Brody a Roman Polanski mě tentokrát tedy opravdu překvapili, scénář ze života, věcná režie, výborné herecké výkony. Od začátku až do konce jsem se nenudil, celou dobu jsem čekal co přijde a tak to v dramaticko válečném filmu má být. Kromě toho dává tento snímek obyčejnému diváku nejen potěšení ze strhující podívané, ale i souhrnné poučení z doby 2.světové války ve filmové podobě.

Den poté (2004)

Konečně první americký katastrofický film, který uznává porážku lidstva nad přírodou. Jinak počítačové scény jsou ve filmech R.E. stále propracovanější což je jenom dobře, bohužel zatím žádnému katastrofickému filmu nemůžu dát pět hvězdiček, protože zatím v každém co jsem viděl, jde především o záchranu ameriky a nikoho jiného.

Obchod na korze (1965)

Velmi zajímavý film perfektně navozený slovenštinou, Jozef Kroner, doposud pro mě úplně neznámý herec, mě doopravdy velmi příjemně překvapil, celý děj filmu se odehrává v jednom městě čím je film ještě více zajímavější, o tom jak přišel hodný člověk ke zlé profesi a jak se s ní dovedl bravurně srovnat, až nakonec když z velkého strachu ji málem vydal krutým "árijcům", ji nechtěně dopomohl k setkání s bohem. Velmi citlivý film, pro někoho snad možná až sentimentální i když ve filmu se dá najít spousta prvků komedie. Nebyl bych fanouškem českých a slovenských filmů kdybych nedal jasných 5 hvězdiček.

Osvícení (1980)

Strhující hororové drama s tajuplnou hudbou, nádhernou přírodní podívanou v pozadí Colorada. Jack Nicholson ve své vyjímečné skvělé formě s fantastickým hereckým nadšením, zajímavá myšlenka na motivy mého oblíbeného spisovatele Stephena Kinga. Nezklamal ani hlavní tvůce tohoto jedičného filmu. Stanley Kubrick vnesl do snímku typickou část svého myšlení, díky které je na celém světě považován za jednoho z nejlepších, a právem.