• Pohádka

Jedině Tereza (2021)

Romantická komedie jako vystřižená z časopisu. To je ale bohužel tak všechno to, co film dokáže nabídnout. Pokud chcete mít hezký večer, ve dvou s červeným vínem ruce a chcete sledovat peripetie lásky, tak je tento film pro vás.

Divoké včely (2001)

Lehce bizarní film, z vesnického prostředí ve kterém se nám Bohdan Sláma po několikáté snaží ukázat, jak lidé z Prahy vnímají vesnici. Film jde velmi po povrchu, a charaktery postav jsou ploché a celkový dojem z filmu působí pouze jako vycpávka prázdného místa v programu.

Revival (2013)

Námět o návratu rozpadlé kapely Smoke, ať už z jakéhokoliv důvodu. Scénář však má své chatrné stránky, postavy jdou příliš po povrchu a vlastně divákovi nedávají ani umělecký, ani filmový přesah. Stane se ve filmu něco zásadního, co by zajistilo nečekaný konec? Ne. Tenhle film jenom je, ale u tohoto filmu to nestačí.

Sedmikrásky (1966)

Věra Chytilová se ničeho nebála, přestože komunistický svaz ji vnímal jako zkaženou. Ona však filmu dala vše, co film mít mát a posunula ho na úroveň uměleckého díla. Sedmikrásky jsou estetický, emoční a prapodivný zážitek, který člověka s uměleckým cítěním uvede do extáze.

Děti bez lásky (1963)

Velmi smutný výzkum Matějčka o tom, jak důležitý je kontakt mezi matkou a dítětem a jak velký vliv má na to, když chybí.

Můj příběh (2019)

Krásný námět, který ale naprosto zdevastovalo zpracování. Film který má rozkreslovat nové začátky a to, že nic není taková tragédie aby nešel zažít nový začátek. Tenhle film ale ve mě rezignuje opakováním stereotypů a nevhodných poznámek většiny postav a o dějí filmu. Svátkové celý příběh nevěřím. Mám pocit, že nepochopila koho ztvárňuje.

Cesta do pravěku (1955)

Naprostá klasika Karla Zemana, který na tehdejší dobu použil naprosto nadčasové efekty a celkový příběh 4 kluků, kteří si užívají prázdniny v pravěku se stává neskutečný. Skvělé, nadčasové, geniální.

Soumrak dne (1993)

Oddanost, důvěra v to, že práce činní náš život. Sluha a komorná kteří ztratili své životy a naprosto se oddali svému pánovi. Anthony Hopkins působí tajemně, charakterně a člověk po celém film zjišťuje, že o něm vlastně nic neví. A to je účel. Film má snovou atmosféru, která se občas smíchá s realitou života.

Stud (2011)

Námět o muži, který má vše a přesto stále není šťastný v sexuální oblasti své potřeby nemá kde sytit. Přestože má film skvělý námět a i hlavního aktéra, chvílemi se stává nudným. Dlouhé scény, které občas nikam nesmeřeují. A jaké je poselství tohoto filmu? To, že ne vždy se naplní všechny tužby? Chybí mi zde určitý přesah, já jsem se bohužel nenapojil.

Experiment (2010)

Příběh popisující brutální výzkum Zimbarda, který jasně ukazuje, že moc z lidí děla bestie. Obzvláště, když jsou to lidé, kteří k tomu nemají předpoklady. Ne nadarmo se říká, že s mocí přichází velká odpovědnost. Zde můžeme pozorovat naprosté selhání fungování lidí, kteří se dokáží pozabíjet během experimentu. Proč si ten film pustit. Protože z tohohle vychází všechny reality show, které chtějí drama. Tohle je drama v realitě, které je naservírované na zlatém podnose.