Caïd (2021) (seriál)

Zajímavá záležitost! 3 dny natáčení hudebního videoklipu v nechvalně proslulé čtvrti v Marseille. Až na absenci jakékoliv krve(což by nebylo vůbec na škodu, kdyby nějaká byla) a za mě zbytečné rozdělování na 10 částí po 10ti minutách se caïd celkem povedl. FF přidává na realističnosti a postavy i ghetto působí dost autenticky. Solidní jednohubka..

The Passenger (2023)

Z tohoto kousku plyne fajn ponaučení. A to, že bys fakt neměl jíst den starej burger, protože to může zpustit řetězec nežádoucích událostí. Celkem zajímavý zachycení "bodu zlomu" v životě jednoho bezvýznamného prodejce hambáčů. Herecký výkon Kyla Gallnera na jedničku

Temná Sklizeň (2023)

Temná sklizeň bohužel sklidila nějak málo procent, což se mi teda vůbec nelíbí. Zaslouží o dost víc! Především za zajímavý příběh a pěkný vizuál. Taky je to dost krvavé a občas vtipné. Já se bavil od začátku do konce a nějaké malé nedostatky se*e pes, nic není dokonalé. Za mě povedený a určitě si zaslouží pozornost i pochvalu! Jedna * navíc, protože si zaslouží.

Hell House LLC Origins: The Carmichael Manor (2023)

"Evil never dies, no fire the evil destroyed." Další přírůstek do série "hell house". Přiznám se, předchozí filmy jsem prozatím neviděl, ale po tomhle to musím hned napravit a doufám, že jsou stejně skvělé! Po dlouhé, dlouhé době jsem měl "strach". Naposledy mě takhle rozhodil poslední Paranormal Activity. Když vydržíte prvních 20minut, které mě teda trošku nudily tak po nich to začne! Creepy as fuck! Parádní stupňování, které se zastaví až na konci filmu. Tento hell house je opravdu pekelný. Práce s atmosférou a kamerou z toho dělají (oproti tomu co teď vychází) solidní, děsivý zážitek. Fanoušci FF si jen smlsnou! Já se bavil (až na ten začátek) skvěle.

Nocebo (2022)

No, proč ne. Celkem příjemná jednohubka, která neurazí, ale ani extra nenadchne.

Dealer (2012)

Tak jsem se dokopal i k remaku dánského dealera. Ono to potřebovalo snad remake? Hmmm.. ne! Ani náhodou! A taktéž ani náhodou se tohle originálu ani nepřiblížilo. Nemá to, to smrduté pouliční kouzlo, které v originále cítíte i z obrazovky, nemá to, tu správnou atmosféru, nemá to dobrý herce... Hlavní nehrdina se chová jako vocas a je až moc nevěrohodný. Je tu spousta věcí co film sráží. Samozřejmě pro ty co originál neviděli to může být dobrý (ještě že nejsem ten případ). Není to úplně zlý, jen slabý a tuctový. Jediné plus je Milo a občas sedící hudba.

Příběh dealera (2021)

"To, že máš peníze, drahé auto a všichni tě znají z tebe neudělá lepšího. Čů*ák zůstane čů*ákem!" Příběh dealera, příběh čtrnáctiletého dealera Johnyho, který musí vést život jaký vede aby vůbec přežil. Rozpadlá rodina, psychicky narušená matka, dětský domov, alkohol, drogy a plakát scarface na zdi. To je život Johnyho do chvíle než okrade (ne)správného člověka... Fuuu, tak tohle byla síla! Strašně, strašně nedoceněný! Na mě to zafungovalo extrémně a po dlouhé době jsem měl "na krajíčku". Neskutečně hnusný, odporný, místy zvrácený, ale zároveň krásný a láskyplný, belgický snímek, kterému dominuje především herecký výkon Sverreho Rouse (Johny), realisticky vystavěný "svět" a emocionální vlnobití. Silný kousek, kde není moc kladných postav, ale všichni jsou takový "diamant ve špíně". Za mě mazec, který zaslouží 80%.

Fakulta (1998)

Ten shit buď miluješ nebo nepochopíš. Kult!

American Dream (2021)

"Chtěl jsi pomoct, neptal ses na moje metody!" Nicky Stahl alias pan "čtvrťák" v akci! Slizký víc než obvykle, možná o kapku víc! Na jasně nízkorozpočtový kousek je americký sen víc než parádní. Tím jak mě film zaujal a bavil od začátku, nedávám žádnou váhu nějakým malým bezvýznamným chybičkám. A trochu bych přehodnotil "drama" a úplně v klidu přihodil i thriller. Protože gradace a stupňování terroru, ať už psychického či fyzického funguje dost dobře. Za mě, to mohlo být klidně delší, pár scén mi tam chybělo. Ale jak píšu výš, solidní záležitost, která stojí za pozornost.

Poslední z vyvolených (2021)

Casting na tuhle ultra tragédii dělali nejspíš někde ve fitku tvl. Neherci tuhý jak Přemek podlaha. Ovšem Jako parodie na akční nářezy to funguje skvěle..