Armáda démonů: Matka slz (2007)

Záver trilógie a po dlhej dobe opäť vynikajúci Argento, aj keď Argento akého nepoznáme. Už to nie je ten majster, ktorého každý záber filmu bol takmer umeleckým zážitkom, podporený syntetickou hudbou, ktorá vytvárala tú nezabudnuteľnú atmosféru jeho starých filmov. Tým nechcem povedať, že by to bolo teraz zlé, len jednoducho iné. Čo sa nezmenilo je násilie a gore, ktorého je tu požehnane a napríklad na smrť novonarodenca asi len tak nezabudnem, a záver, ktorý je opäť tak typicky "argentovsky" zlý. Nedá mi ešte nespomenúť Mater Lacrimarum, čo je asi najlepšia skladba vytvorená pre film.

Kusy aneb Tisícero výkřiků noci (1982)

Jeden z najzábavnejších trashov aké som kedy videl. Matka pristihne svojho synčeka ako skladá puzzle na ktorých je nahá žena a keď mu ich zoberie, synček sa nahnevá a rozseká mamku sekerou. O 40 rokov neskôr začne vraždiť, len tak, bez príčiny. Ono, v tomto slashere mixnutom giallom vlastne nemá nič zmyseľ. Pri väčšine scén si budete hovoriť WTF? a smiať sa. Nechýba gore v spojení s nahými ženami a motorovkou, takže žiadnemu fanúšikovi hlúpych, gore, trash filmov by Pieces nemali uniknúť . Ooooo aby som nezabudol....koniec je ešte viac mimo než v Sleepaway Camp.

Firefly (2002) (seriál)

Geniálne, a to sci-fi neznášam...

Plivu na tvůj hrob (1978)

V roku 1978 prišiel Meir Zarchi s jedným z vôbec najkontroverznejších filmov vôbec, "I Spit on Your Grave," ktorý bol vo svojom čase zakázaný vo viacerých zemiach, kritici ho pochovali, široká verejnosť odsúdila a tento názor panuje prakticky doteraz. Hlavným dôvodom prečo je film tak zatracovaný je jeho extrémne grafické a brutálne znázornenie znásilnenia ženy. Pochopiteľne, že film nie je pre každého, pretože nejde o zábavný alebo oddychový film, ale ide o film, ktorý poskytuje zamyslenie a realistickú ukážku mučenia človeka druhým človekom s následnou pomstou. Nie je mi celkom jasné prečo je film tak odsudzovaný v porovnaní s debutom Cravena "Last House on the Left", ktorý je po všetkých stránkach horší. Nielenže pôsobí ešte lacnejšie a amatérskejšie, ale Cravenov film je vo svojej podstate ešte úchylnejší a viac manipuluje s ľuďmi, pričom príbeh je to skoro rovnaký. Dôležitým faktorom je, že hlavná hrdinka je inteligentná a pochopiteľne by mohla ísť na políciu, ale aký by to malo efekt, keď po pár rokoch by boli prepustení a mohli v tom pokračovať? Z toho dôvodu sa rozhodne vykonať pomstu sama. Ďalším dôležitým faktorom je to, že Meir Zarchi nevykreslil mužov čisto ako násilníkov, pochopiteľne sú to takí typický "vidiecky burani", ale napríklad ich vodca má ženu a deti, ktoré miluje. Ku kladnému hodnoteniu prispieva aj predstaviteľka Jennifer Camilla Keaton, ktorá síce nie je ani z ďaleka dobrá herečka, avšak jej slzy, krik a strašné zážitky sú veľmi presvedčivé a preto je v očiach diváka sympatická a človek jej jednoducho musí pri vykonávaní pomsty držať palce. Pre mňa je "I Spit on Your Grave" jedným z najlepších exploitation filmov, všetkých čias...

Grindhouse: Thanksgiving (2007)

Roth sa vytiahol, skvelá pocta slasherom zo 70/80 rokov, ktorá je zrejmá od začiatku s jasnou citáciou Halloweenu prípadne Black Christmas a končí parafrázou na večeru u Leatherface. Zlá, miestami až amatérska kamera, hlúpe dialógy, blbí policajti ("It's a blood", "Son of a Bitch"), nahota, originálne úmrtia, toto všetko evokuje staré slashery, ktoré mám tak rád a k tomu množstvo scén, ktoré sa vám zaručene vryjú do pamäte (pochybujem, že niekedy zabudnem napríklad scénu s trampolínou, pripadne znásilnenie "human turkey" za účasti mladého publika) a pritom to celé nemá ani 3 minúty. Navyše ono to naozaj aj vyzerá ako trailer zo 70 rokov, ku ktorému neodmyslitelne patrí opakujúci sa názov "Thanksgiving" a zlý voiceover ("White meat! Dark meat! All will be carved!"), ktorý mimochodom nahovoril sám Eli. Úžasné...

Silent Night, Deadly Night (1984)

Najväčším kladom tohto klasického príkladu slasheru z 80-tych rokov je plno skvelých hlášok a jeho celková zábavnosť, vďaka čomu ani na chvíľu nenudí, navyše stopáž je ideálna, človek sa ponorí do príjemnej vianočnej atmosféry a bodycount je hodne vysoký. Nechýba tak typická a pre slasher z tohto obdobia povinná nahota, nejaký ten sex, originálne úmrtia a k tomu všetkému Santa so sekerou v ruke je veľmi cool. (Byť medzi tými deťmi na konci filmu, asi mám traumu do konca svojho života) Bodycount: 13

Slimák (2006)

Kurevsky zábavné Béčko, len škoda, že trailer sľuboval predsa len trochu viac. James Gun sa po scenáristickom úspechu na remaku Dawn of the Dead rozhodol zrežírovať aj niečo sám a my môžme byť len radi. Z filmu je cítiť radosť a vidieť, že James vyrastal pri Lloydovi, čo sa na ňom v nemalej miere podpísalo a Slither tým pádom pripomína jemnejšiu verziu Tromy za väčšie peniaze. Výborne obsadené a napísané postavy na čele s Nathanom Fillion v roli hláškujúceho šerifa, very funny starosta a samozrejme Michael "napadnutý" Rooker. Škoda, že sa to až moc chválilo tým aké je to Béčko a pritom Hell v tom nevidel žiaden sex, dokonca ani poriadne nahú babu :o(

Lesní duch (1981)

Neskutočne úchylný horor. Sam Raimi je asi riadny úchyl veď koho normálneho by napadlo znásilnenie stromom. Pane Raimi, klaniam sa pred vami, ste génius.

Úsvit mrtvých (2004)

Veľmi ťažko sa mi hodnotí tento film, pretože pokiaľ by som ho bral ako remake Dawn of the Dead 78', tak by to bol skôr výsmech ako pocta Romerovi, ale kašlať na to...dajme tomu, že som originál nevidel. V takom prípade máme pred sebou skvelý akčný film s behajúcimi zombie (teda osobne mi to nesedí, ale v súčasnosti je to in), kopou vybuchujúcich hláv, plno krvičky a áno, nakoniec príde aj motorová píla a bude s ňou sranda

Pátek třináctého 4 (1984)

Dúfam, že ste nečakali, že Jason skutočne umrel, lebo ak hej mám zlú správu: Jason žije a opäť vraždí. Ako je už pre sériu Friday the 13th zvykom na scéne sa objavujú teenageri, chcú sex, dievčatá sa nehanbia za svoje telá, nie je tu žiadny dej a Jason sa len prechádza a kade chodí tam vraždí. Pekné úmrtia, slušný bodycount a skvelý koniec, z toho vychádza jedna z najlepších častí F13. Bodycount: 13