• Krátkometrážní

Krásky z dívčí školy (1954)

Natočeno dle (po 2. světové) populárního komiksu. Ve sloupci Související můžete vidět, kolik pokračování a novodobých restartů (které jsem viděl dříve) bylo natočeno. ___ Velmi mě zaujaly poslední minuty filmu. Nejdříve dojde na závěrečnou scénu s poháry, která rozmetala mé představy o originálnosti Tomboly z Hoří, má panenko. A následují titulky, které jsou doprovázené pochodem Liberty Bell, později sloužící jako ústřední melodie Monty Pythons.

Private Peaceful (2012)

Škoda, že se nenatáčelo přímo v Devonu. Proč do role Molly obsadili Alexandru? Aby jí zakázali velšský přízvuk?

Pole v Anglii (2013)

Tak zaprvé, tohle není žádný nezávislý film s festivalovými ambicemi, ale film financovaný ze 100%! komerční televizí Channel 4 (z českých TV je jí formátem nejblíže Cool) a to skrze svoji sekci Film4. Určitě za to může dřívější spolupráce a důvěra ve Wheatleyho. ___ Tušil jsem, že Julian bude mít jen hostovačku a to se k mé lítosti potvrdilo. O to víc prostoru má Reece a později i Michael "Tyrus, ten kámoš Pegga a Frosta ze Spaced, kde nastartoval svou televizní kariéru" Smiley. Nedivím se, že někteří zdejší uživatelé nedokázali proniknout do druhého plánu filmu. Ten první je asi až příliš sugestivní.

Geordie Shore (2011) (pořad) odpad!

A jestli sem někdo nahodí i The Valleys, tak mě prosím informujte. Rád udělím další odpad. Vždyť ona to je Trash TV.

Hell Bent for Leather (2007)

Tohle sehnat bylo hodně těžké. Nakonec jsem dneska náhodou narazil na jeden odkaz přes tumblr. Když to video hledám přímo přes vimeo, tak to nic nenajde. Divný. Pokud chcete vidět jednu životní a hudební lekci s komentářem Juliana Barratta, tak nemáte na co čekat.

Muse: HAARP (2008) (koncert)

MUSE. Vzpomínám si, jak si do nich koncem 90. letech lidi rádi kopali. Vykradači, wannabees, etc. To pokračovalo i začátkem nového tisíciletí při nadvládě Coldplay. Dokonce i české recenze, co jsem kdysi někde v Rock a popu četl, byly negativní. No, to všechno se okolo roku 2006 nějak otočilo. Kdo chce vypadat cool, kopne si do Coldplay a z MUSE je najednou britská jednička. I v ČR hodně oblíbená. Pro mě nepochopitelné a jelikož na MUSE plivu jed kde můžu, tak nevynechám ani čsfd. Bellamyho nevýrazný zpěv plus laciné až trapné texty. Ale očividně to stačí na vyprodání Wembley. Teda spíš na to asi stačí 2 povedené kytarové riffy (začátek Plug-in baby a rozjezd Rytířů) a ostatní vzpouroidní balast (Hysteria, Time is running out - v pozdější tvorbě ještě výrazněji Uprising a Resistance). Na závěr mi to nedá nevzpomenout, proč jsem měl tolik rád Stephena a Rickyho na XFM - viz jejich několik vět na adresu Muse a píseň Feeling good.

Noční Show Jimmyho Fallona (2009) (pořad)

Sledovat Fallona, jak se snaží být vtipný, je utrpení. Ale zase má nejlepší hudební hosty (samozřejmě pouze v rámci US, zlatá britská produkce).

Velký Gatsby (2013)

Oopsy Daisy. Velký Gatsby. Velký americký román. S tím termínem jsem měl vždycky problém. Vnímal jsem ho hodně ironicky, asi jako veršotepkyně Newsom ve své Burcující listině ( "While across the great plains, keening lovely and awful, ululate the last Great american novel(s)! / An unlawful lot left to stutter and freeze, floodlit - but at least they didn't run, to their undying credit. ___ Kniha mi přišla pod ruku náhodou. Nijak náročné čtení. Tuším, že jsem ji přečetl během pěti hodin. Luhrmannova adaptace mi přišla hodně účelová. K mému překvapení mi to nevadilo a bavilo mě to. Nakonec jsem se i přistihl, že uznale přikyvuju scéně změny titulu knihy. ___ Po filmu jsem si ještě schválně přečetl původní recenzi knihy (NY Times duben 1925). Je hodně zdrženlivá a spíše připomíná Fitzgeraldovu prvotinu "This side of Paradise" (Potvrzuje tak nynější pohled, že kniha se dočkala popularity až po II. světové). Tu si nyní hodlám přečíst. Ovšem při vší úctě k panu Františku Vrbovi dám přednost originálu. Překlad titulu jako "Na prahu ráje" mě od české verze textu odradil.