• Krátkometrážní

Mazací hlava (1977)

Film určitě plní svůj účel ... ať už je jakýkoliv. Ale je to podobné jako s písní "V nebi" radiátorové dámy (zpívané Iversem). Mnohem raději mám její potah od Karla IV. (Black Francise).

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Ne ne, žádný sestřelení. Jestřábi doletí až do finále a Toews bude zase zvedat pohár !!! (Splasher posílá pozdravy do Detroitu).

Polski film (2012)

Hodně lidí tu připomíná Zelenku a Sedláčka. Ale nedotahují tato přirovnání dle kodexu líné novinářské špíny . A protože ústřední brněnská pětice jsou komedianti (šestý Havlát dramatik), tak se to "správné" přirovnání nabízí samo. Vězte tedy, že Polski film je jako Tristram Shandy na tripu .

Rosencrantz a Guildenstern jsou mrtvi (1990)

Drzé a svým způsobem i nedozrálé. A přesto se jedná o mistrovské dílo. ___ Nevím jak často si vás lidi pletou s někým jiným. Já to zažívám od raného dětství a pomalu už se ani nenamáhám lidi opravovat.

Hamlet (2009) (TV film)

Četl jsem verze Sládka a Lukeše. Takže jsem vlastně ještě Hamleta nečetl, ale pouhé variace na něj. Přijde mi, že Tennant zbytečně strhává pozornost na sebe a upozaďuje tím samotný text. Vyznění ironických poznámek Hamleta tím značně trpí. "It is most sweet, when in 1 line 2 crafts directly meet."

Top of the Pops (1964) (pořad)

Strýčka Jimmyho ponechme raději bez komentáře. Byli tam snad všichni. Namátkou mě napadá Christ! de Burgh!, Del A'meattree a Buyon Ferry s Oxy Music, jejichž Virginii Plain z roku 1972 si na YT pouštím několikrát do roka.

Dovolenkáři (2012)

I just get these terrible headaches plus Girls night out equals Trouble's brewing. Everyone knows that. ___ Začínám se bát, aby letošní "A Field in England" nebyl podobný mazec (stejný režisér jako u Sightseers).

My Mad Fat Diary (2013) (seriál)

16 stones? That's a bit much, ain't it love? I mean ... come on. legenda: 1 stone ~ 6,4 kg.

Věčný žid (1940)

Tohle není žádný dokument, jen účelově poslepovaný newsreel (filmový týdeník) natažený do délky jedné hodiny.