• Krátkometrážní

Partička (2011) (pořad)

První díly pomalu nekoukatelný, obvzláště pro znalce angloamerických verzí. Tvůrci správně vytušili, že je dobré mít v týmu jednu sehranou dvojici, ale ta zde v podání Genzera se Suchánkem totálně selhává. Naopak Chmela a hlavně Sokol reagují a "přihrávají" mnohem lépe. Kvalita nám ale po zoufalém rozjezdu začíná stoupat.

Alois Nebel (2011)

[Trilogií Rudiše nedotčen] To zase jednou nestačim zírat nad některými zdejšími komentáři. A klidně to tu tvrdě napíšu. Vždyť děj je naprosto osekaný a zredukovaný na minimum. Jak se v něm někdo může ztratit? To samé s motivací postav. Člověk s kapičkou empatie ji přece musí lehce rozpoznat. Chyba je ve vás milí uživatelé (vaší omezenosti), ne ve filmu. ____ Vizuál je nádhernej a s tím skvělým hudebním doprovodem jsem si ho užíval daleko víc než Bašíra nebo Persopolis. Krobot přetvořil Nebela ke svému minimalistickému obrazu. Wachek kope první sviňskou ligu. Kam se ale hrabe na fotříka, to byla jasná extraliga. K tomu přičtěte hudbu Priessnietz + Umakart a filmový zážitek roku je na světě. ____ 80 miliónů je vážně hodně (i na 2 roky) a divím se Strnadovi s Negativem, že mu to za to objíždění festivalů stojí. Sice zase jednou produkují nejlepší český film, ale návratnost/zisk v nedohlednu. Jo a Jeseník je Okres ne Provincie.

Útok na věžák (2011)

Joe, me old bruv, sick movie innit? You get me? ___ Joea už znám nějak ten pátek. Od camea v Hot Fuzz k režii celovečerního filmu. Vážně jsem byl zvědavej, co předvede na velkém plátně po neúspěchu Blunderu v TV. Navíc s rozpočtem 9M liber a kupou neznámých herců. Asi nepřekvapí, že dlouholetý DJ na XFM a BBC6 si nechá záležet na výborném soundtracku. Inspiraci na příběh mohl Joe hledat sám u sebe, protože byl již dříve přepaden bandou mladých chavs na "Jižáku Londýna". ___ Debut je to povedený. Až trochu podezřívám Edgara Wrighta, že Cornballsovi nemálo pomáhal (Navíc spolupracujou na Tintinovi). Srovnávání se strojenými Misfits Overmana mi přijde hodně mimo nočník. To že snímek v UK utržil jen 2,5M je škoda. Ale snad to nebude tak špatný, když už posbíral několik cen a prý přišla i nabídka z New Yorku na remake.

Ideal (2005) (seriál)

Vegas znovu dokazuje, že on je tím No. 1 na postu "Komik s tím nejvychlastanějším hlasem, co dokáže bejt i vtipnej". Ale přiznejme si. To samo o sobě k zaručené zábavě nestačí.

Shooting Stars (1993) (pořad)

Je to tak neoriginální když napíšu, že tohle je určitě ten nejoriginálnější panelový pořad.

Moulin Rouge (2001)

Tento spektákl mě zasáhl mnohem méně, než ten od MGMT. Velmi zajímavé ovšem bylo sledovat Jima v roli Zidlera.

Whose Line Is It Anyway? (1988) (pořad)

Clive je mi určitě sympatičtější než Drew. Humor starší, ale taky méně korektní a více nápaditější než v americké fúzi a pokračování.

Jeremy Kyle Show, The (2005) (pořad)

" You know what you are ? You are scum ! Get out of my face now !! " To člověk nepochopí, proč tam ti lidi chodí.

Outnumbered (2007) (seriál)

Hugh Dennis je pro mě nejslabším z party Mock the week. Ale tento seriál určitě stojí za pozornost.