• Krátkometrážní

Sestra (2018)

Nečekal jsem super film. Doufal jsem aspoň v průměrný snímek. Dostal jsem naprostou kravinu, kde i okolí jinak krásného opatství připomínalo parodii na béčkové gothic filmy. Otec Burke připomíná Indiana Jonese, sestra Irene je naprosto nevýrazná. Zachraňuje to trochu Frenchie, nicméně brutální míra trapnosti Sestry a všech ostatních "bubáků", která se v průběhu filmu stupňuje, až vygraduje ve "final fightu" do výšin parodie/debility, ho naprosto zastiňuje. Postava Daniela je jen třešní na dortu v pomyslné stupnici pitomosti. O nějaké atmosféře, kterou se film opakovaně snaží navodit, nelze mluvit. Není tam a nikdo, kdo viděl aspoň Kruh, se nemohl bát. Prostoru k nudě bylo naopak ve filmu dostatek. Chybělo jen několikrát zobrazení čísla 666, kdyby náhodou někdo přes všechny ty obrácené kříže, pentagramy, hady a bránu do podsvětí nepoznal, že se jedná o hrozně temný ďábelský film. První obrázky v titulcích byly super a strašidelné více, než celý film. Za ty 1 *. Pak se změnily v nějaké hořící blbosti a šly i ty titulky do háje. P.S.: "Na základě případu v roce 1952 v Rumunsku." Hahaha, to víš, že jo...

Ant-Man a Wasp (2018)

Dost smíšené pocity z tohoto filmu. Z jedné stránky dost vtipných scének, které nepůsobili blbě a pobavili v kině i starší publikum (byť scéna se Stan Leem a autem byla ze slabšího soudku). Z druhé strany skvělá vizuální stránka (i když to je v těchto filmech až povinnost). Ze třetí strany záporačka, která vlastně ani tak záporačkou není a záporáky se jeví jiné postavy. Ze čtvrté strany nemastný, neslaný, děj, který sice svižně utíká díky protkání právě vtipnými scénkami a hláškami, ale při zamyšlený je až "nudný". Neznám komiksovou předlohu, nicméně jistě by se našel daleko lepší záporák, než holka, co si jen snaží zachránit život, nikdo jí s tím doteď nepomohl, jen jí využívali, a vlastně jí je i člověku líto. Nejkrásnější na snímku nakonec byla říše kvant se svými želvuškami a dalším, které ale bylo ve filmu žalostně málo. Takto je to jen lepší průměr, což je škoda.

Hellraiser (1987)

Jedna z naprostých hororových klasik. Úžasné po kamerové stránce, skvělé po stránce atmosféry. Přítelkyně na začátku říkala, proč rovnou všechny nesejme sám Frank. Postupem filmu ale pochopila, že by film tím ztratil všechno kouzlo a byla by z něj jen další vyvražďovačka. Psychický teror, který Julia postupem filmu prožívá je totiž skvělé pozorovat. Pro mě páteř filmu, jelikož vše ostatní (byť cenobiti v čele s Pinheadem jsou perfektní) je tak nějak na druhé koleji. Scéna v tunelu, kde je vidět, že démona tlačí člověk a závěrečný "boj o kostku" ve dveřích sice působí dosti úsměvně, nicméně celkovému vyznění filmu to nijak neubírá.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Osobně mě film dosti bavil. Jak zpracováním, scénářem, tak hereckými výkony, atmosférou, kamerou. Jen jedna scéna byla trochu nelogická, ale čert to vem. Nenudil jsem se po celou stopáž filmu, nijak se nechytal za hlavu, a to je myslím to hlavní.

Nebojsa (1988)

Dobrá pohádka, která potěší svou atmosférou i hororového fanouška. Bohužel to celé dosti kazí naprosto odfláknuté finální 3 zkoušky, které jsou až k smíchu. Škoda.

Pár nenormálních aktivit (2013)

Vcelku příjemná oddychová záležitost, ke které se ale člověk vracet asi moc nebude. Pár scén je výtečných, ostatní průměrné až slabé, či trapné. Humorem je to typická americká teen komedie, která mě osobně moc nebere, ale zase neuráží. Pobavilo mě ale místy humorné poukázání na hororová klišé a neduhy.

Pokémon: První film (1998)

Film, který bych naprosto s klidem pustil dětem, jelikož je daleko lepší, než většina ostatních. Výchovné aspekty filmu se prostě nedají upřít. Byť je film oproti seriálu dospělejší (klonování apod.). Velice rád se k němu vracím. Některé scény jsou pro mě až citové záležitosti. Pokémoni mají dětem hodně co nabídnout. / Skvělý komentář: Jacinda

Příchozí (2016)

Sci-fi naprosto podle mého gusta. Minimalisticky monumentální, klidně neklidné. Dalo by se sice najít pár výtek, ale v celkovém hledisku jsou nicotné.

Mumie (2017)

Když nad tím tak uvažuji, tak jediné, co se mi na filmu líbilo, byla skvělá Sofia Boutella, scény s ní a zombíci. Dějově neurážející, pár scén naprosto přebytečných a místo Cruise mohl hrát kdokoli jiný a vyšlo by to nastejno. Doufal jsem v mysteriózní, temnější, snad až hororový, snímek, který by umocnil příběh a divákovi snad i navodil nepříjemně příjemný pocit. Bohužel ale se jedná o další mainstream film, který se svým provedením může řadit k akčňákům od Marvelu apod., což jistě někteří ocení, ale pro mě toto provedení snímek naprosto sráží.

Hotel Transylvánie 2 (2015)

Bohužel se druhému dílu nepodařilo plnohodnotně navázat na laťku nastavenou dílem prvním. Byť se jedná dobrý rodinný animák, který rozhodně neurazí, má co nabídnout a je z těch "lepších", tak je někdy znát, že s vtípky apod. se tlačí na pilu. Jako jednohubka funguje skvěle, nicméně není moc důvodů, na rozdíl od jedničky, se k filmu vracet podruhé.