• Krátkometrážní

Napoleon Dynamit (2004)

upřímný film není vtipný, a ani si na nic nehraje. tenhle film má mé sympatie jinak pro uživatele csfd: všechno dává perfektní smysl a narativní oblouky jsou čisté. technické provedení: cajk. jděte do toho

Nebe nad Berlínem (1987)

na tenhle šalebný film se už vskutku znovu nepodívám, souhlasím s RNDR. Čihákem, který ho ve své "Ponorné řece" (NAMU, 2013) klasifikuje jako nechutný je vskutku nechutný, a to z perspektivy narativní nenarativní i jakékoli jiné kinematografie i nekinematografie, protože je pokřivený myšlenkově a lidsky. škoda, že hodně lidí oklame kladné přijetí snímku "kritkou" (?) a jakási ocenění, díky kterým na sebe snímek nechají snázeji "působit". dvojité zlo. už mám to slovo, které jej nejlépe popisuje: "fašizoidní". u tohohle "příběhu" se nemá smysl vyjadřovat k žádným jiným aspektům než právě k příběhu, protože snímek stojí jedině a cele na něm. a to mě u filmů tripple štve. hlavně u těch "esoterických" "metafyzických" "estetizujících lidské utrpení" "meditativních" a jak to tu kdosi ves streamu klasifikoval "surreálných" fuck off a četla jsem na csfd slovo "originální"? - ha-ha-ha-ha

Alice ve městech (1974)

příjemný narativní film, akorát tak na hraně příjemné metafyzické podbízivosti

Gummo (1997)

now i understand

Pokoj (2003)

tak špatné, až je to dobré, velice specifickým způsobem. upřímný film, zcela jistě. a taky jediný film, ve kterém si muži vykládají v cukrárně nad matté o svém sexuálním životě, hodně vzdychají a házejí balónem. líhna hlášek a všeho možného

The Whisperer in Darkness (2011)

kromě vetřelce jsem snad neviděla strašidelnější film. fakt hrůza, vzhledem k produkčním podmínkám smekám, ještě teď jsem....

Ztracen ve vesmíru (2011)

vizuálně skvělý (hodně), ale ten scénář fakt sucks (hodně)

Untitled (Pink Dot) (2007)

omračující, nádherný a naprosto odzbrojující glitch film od mistra této animační techniky absolutní synestezie....................................Promítaný samotným tvůrcem na 12. Přehlídce animovaného filmu v Olomouci (www.pifpaf.cz)

Smrtící souboj (1983)

Řeknu jen jedno: výborný film. Mám na to diplom, věřte mi. (vlastně: tenhle film mě strašně šokoval, a sice tím, že jde o režisérský debut !!!?? zcela neuvěřitelné. takových výsledků se obvykle člověk dopracuje po řekněme padesáti letech režisérské praxe. rozhodně nejde o žádnou nízkorozpočtovku zlaté sklizně)

Tango (1993)

parádní pocta Stevenu Spielbergovi, která vážně potěší/pobaví! Skvělá komedie (ale vážně: znalci Duelu budou prožívat patrně větší slast > skvělé citátly a pastiche. prostě fajn