• Krátkometrážní

Falstaff (1965)

nesnesitelně rychlý film :/

Internet Rising (2011)

gr8th: http://youtu.be/pMh8oBdKkK4 O internetu s lásk♡u. Velmi zajímavé formální zpracování, obsah trochu pokulhává, neustálý "nerušící" hudební podkres irituje. Přesto z filmu čiší nadšení a je slast se na něj dívat právě kvůli jeho zpracování (dokument/umělecké dílo) než obsahu.

Cargo (2009)

na tomhle filmu je dobrý hlavně to, že je švýcarský. nebo taky to, že někdy člověk neví, jestli se má tomu, jak film pracuje s různými klišé upřímně smát v dobrém, nebo ve zlém. no aspoň že se směje. spíš ale platí, že jestli jste předtím už někdy viděli nějaký sci-fi, tak vás to dost možná bavit nebude.

Avatar (2009)

včera jsem dala 4 hvězdy a dnes cítím potřebu to ujasnit: jsou za skvěle vykreslený zcela jiný svět a za to, že tak dobře fungovalo propojení skutečnosti a uměle vytvořeného světa. jinak nuda, předvídatelnost a klišé, po ránu jsem si s hrůzou uvědomila, že druhá polovina filmu je prakticky nejenom zcela zbytečná, ale zbytečně jej zatěžuje výše zmiňovanými prvky. takže zpracování ok, ale všeho moc škodí

15/67: TV (1967)

@panjosef: srovnání s televizí? tam jde o to, že se kouká do dálky. fernsehen. proto televize.

Špinavej Joe (2001)

druhá půlka to trochu srazila, ale ta první byla dost dobrá. stojí mi tenhle film na to podívat se na něj ještě někdy znovu? jo, stojí

Invaze zombie nácků (2012)

dvě hvězdičky neznamená, že by to nebyla zábava. pokud vás pojetí střihové skladby hned v prví scéně dezorientuje natolik, že film vypnete, užijete si skvělý zlom žánrů, chvílemi si budete připadat jako v počítačové hře (kolik toho můžete ve filmu za málo peněz?). čert vem nějakou "uvěřitelnost" nebo alespň logičnost zápletky a technické provedení, ten HITLER za to stojí! učiněná zábava je sledovat nejen technická řešení filmařských problémů, ale i herecké akce, a důsledné zapojení všech možných klišé, které zcela nekompaktně roubí a snímek květnatí :) doporučuji všem, kdo si chtějí uvědomit, jak moc jsme zvyklí na nějaké standartní střihové a snímací (a dramaturgické) postupy v kinematografi. nejčastějším akronymem při sledování budiž WTF?? báječný mockbuster

Rodina je základ státu (2011)

bála jsem se. věřila. fandila. smála se. takhle jsem si český film neužila hodně dlouho - zvlášť, když to člověk porovná s těma uspěchanýma rychlokvaškama, co poslední dobou vznikají. už teď se těším na dalšího Sedláčkův film, tenhle borec válí čím dál víc

Czech Made Man (2011)

snad někdy někdo udělá remake - někdo, kdo nebude tolik pospíchat. nebo se páni vrátí do střižny a udělají nějaký directors cut. pak to bude naprosto úžasný film. na co si hrát s deily a nádhernou kompozicí obrazů, když si jí divák ani nestačí všimnout? když se na něho řítí další a další informace a všechno jde hrozně rychle - a ve výsledku si z filmu odnese nic.