• Krátkometrážní

Ilsa, the Wicked Warden (1977)

Zatím nesjlapší sexpoiťák, který jsem viděla. Po všech stránkách.

Ohňostroj (1947)

to Slarque: bylo mu dvacet (že mu sedmnáct uváděl na svou obranu, aby "pervezita" filmu nebyla tak "přísně posuzována"). ale i tak

Free Radicals (1958)

černo-bílá poezie aneb ať žije DIRECT ANIMATION!

Dívka na motocyklu (1968)

Neustále vytlemená Marianne na mě občas působila dost nehodnověrným, ba iritujícím dojmem. Ovšem nejvíc mě zklamal konec, který byl předvídatelný hodně dlouho dopředu - ono kdyby to dopadlo jinak, byl by film prakticky vo ničem, potřebovalo to "silné" (a dost prvoplánové) zakončení. A taky ta zadní projekce měla svoje silný limity, ještě že to vynahradily pěkné surrealistické sekvence. Fajn pro ty, kteří si chtějí vychutnat tělo Marianne Faithfull v době, kdy to dělal i Mick Jagger.

Obchoďák smrti (1986)

Klasické 80s béčko NAVÍC plné všech těch 80s bomba vychytávek jako hudba a neuvěřitelná móda, vcelku dost vtipné hlášky a situace. VRCHOL KONZUMNÍ KULTURY.

Charlie je můj miláček (1966)

Hodnocení: jako film to není úplně dokonalé, ale koncepce je v celku zajímavá a snaží se tam o zajímavé momenty (co se týče střihu, ale i zvídavé ruční kamery). Dejme tomu tři hvězdičky. Ovšem hodnota tohohle dokumentu je hlavně historická, jak bych tak řekla, protože je to úplně první film, který o Rolling Stones vznikl, a ukazuje nám "behind the scene" koncertů v jejich začátcích. A taky je výborný tím, že se zaměřuje na jinak upozaďované členy - ryitmickou sekci (Charlie Watts se ostatně dostal až do názvu) a Briana Jonese na úkor Jaggera a Richardse, jejichž fanoušci si v snímku ovšem taky přijdou na své. Celkově: svěží černobílý dokument snažící se o nějakou invenci, na kterém nejzajímavější stále zůstává obsah. Ovšem obsah, který (na rozdíl od "rádoby - podobně koncipovného" Perného dne) těžko osloví někoho jiného, než skalní fanoušky Rolling Stones. Atraktivnost filmu ještě zvyšuje fakt, že byl od šedesátých let stopený někde v šuplíku a pořádně znovuuveden na DVD byl teprve nedávno.

Galaxie teroru (1981)

Takový horší Vetřelec s výbornými béčkovými momenty, zvláště ti alieni vypadaj fakt zábavně. Přidávám hvězdičky za kostýmy a lodní vybavení (včetně pípajících kontrolek), za to si tenhle film fakt cením. A double doporučení pro fanoušky Twin Peaks - snad vám bude kapitánka aspoň trochu povědomá! A samozřejmě celé řádky všech těch seriálů, díky kterým vám bude připadat, že všichni ti herci jsou vám "nějací povědomí". Jděte do toho a nebudete stačit ukazovat prstem a říkat: "Hééj!" Ale i bez toho je to slušný BÉČKO.

Ilsa: vlčice SS (1975)

Potem zbrocené esesačky s odhalenými ňadry bičující (náležitě hekaje námahou) mučenou ženskou příslušnici nižší rasy, zcela svlečenou a přivázanou na kavalci v "mučírně", po jejíchž stěnách stékají potoky krve? SS doktorka, která rozvíjí své teorie o nadřazenosti na základě velikosti penisu a možnosti ji uspokojit (což je hodně těžké, protože si holka dává na čas) a své frustrace řeší kastrací? Navíc, tato raná feministka touží po větším uplatnění žen v armádě, protože je přesvědčena, že daleko lépe snášejí bolest - což opět demonstruje sérií pokusů. A navíc vězeň (Američan!), který sám sebe přirovnává k sexuální mašině? Co se týče snímání, má tenhle film řadu moc pěkných momentů, tvůrci si vyhráli. A ten zbytek, při kterém si diváci uvyklí na Spielberga rvou vlasy? Panebože vždyť je to Naziplotaion! A dost povedený. Pět hvězdiček nedám jen proto, abych nevypadala jako absolutní úchyl, až si tenhle komentář bude číst můj brácha.

The Quiet Earth (1985)

Vynikající sci-fi snímek s místy až béčkovými nuancemi. Squelly 80s feeling, zajímavý příběh díkybohu novozélandský, takže se nedrží předvídatelné hollywoodské šablony. A to mu, díky bohu, vydrží až do konce. Rozhodně jeden ze skvostů, které ta malá novozélandská kinematografie zplodila. Pro milovníky nejen postkapokalyptických vizí... Rozhodně silně doporučuji pozdější Murphyho snímek FREEJACK, který oplývá analogickými kvalitami a navíc Mickem Jaggerem

Časové pásmo bylo změněno