• Krátkometrážní

I, Popeye (2010)

Promítaný samotným tvůrcem na 12. Přehlídce animovaného filmu v Olomouci (www.pifpaf.cz)

Napoleon Dynamit (2004)

upřímný film není vtipný, a ani si na nic nehraje. tenhle film má mé sympatie jinak pro uživatele csfd: všechno dává perfektní smysl a narativní oblouky jsou čisté. technické provedení: cajk. jděte do toho

Pokoj (2003)

tak špatné, až je to dobré, velice specifickým způsobem. upřímný film, zcela jistě. a taky jediný film, ve kterém si muži vykládají v cukrárně nad matté o svém sexuálním životě, hodně vzdychají a házejí balónem. líhna hlášek a všeho možného

Tango (1993)

parádní pocta Stevenu Spielbergovi, která vážně potěší/pobaví! Skvělá komedie (ale vážně: znalci Duelu budou prožívat patrně větší slast > skvělé citátly a pastiche. prostě fajn

Falstaff (1965)

nesnesitelně rychlý film :/

Internet Rising (2011)

gr8th: http://youtu.be/pMh8oBdKkK4 O internetu s lásk♡u. Velmi zajímavé formální zpracování, obsah trochu pokulhává, neustálý "nerušící" hudební podkres irituje. Přesto z filmu čiší nadšení a je slast se na něj dívat právě kvůli jeho zpracování (dokument/umělecké dílo) než obsahu.

Špinavej Joe (2001)

druhá půlka to trochu srazila, ale ta první byla dost dobrá. stojí mi tenhle film na to podívat se na něj ještě někdy znovu? jo, stojí

František je děvkař (2008)

hodně českých filmů trpí tím, že se strašně spěchá, prachy prachy, a nedělá se dost jetí, sere se zkrátka na kvalitu na úkor kvantity a to mě hodně bolí. Na tomhle filmu třeba je to vidět hodně - spousta situací není špatná, herci taky nejsou špatní, vlastně nic není špatné, ale přitom to působí děsně - přitom by třeba stačil maličký detail, a scéna by byla naprosto úchvatná, asi tak, jak si ji představoval scenárista. k tomu by se ale musela sjet víckrát, než jednou (nevím, kolikrát se natáčely scény v tomhle filmu, ale evidentně to bylo málo). Taky je snaha narvat do filmů víc informací, než unese, místo, aby se nechaly pořádně doznívat záběry a těžit ze situace. S doznívám Franta problém nemá, ale škrtání by mu hlavně v závěru neublížilo. František by mohl být super film, takhle je jenom celkem dobrý. Snad někdo udělá remake.

The Autograph Hound (1939)

Ty filmový hvězdy jsou dost strašidelný. Hlavně Shirley Temple. Nebudu spát.