Odstřelovač (1998)

Dolphe tohle bylo špatný, žádný koukatelný fajty, zahrát podnapilého Ti vyloženě nejde a některé akční scény jen k smíchu. Povedl se hudební doprovod, tu melodii jsem si broukal i druhý den, ale jinak slabota, slabota..

Avatar (2009)

Tisíckrát obehrané téma hrdiny, který postupně zjistí, že kope za špatnou stranu, ale to prostě stále funguje nejen na široké masy (a na mě taky - pokud to není často :-). Těch špatných konců máme v reálném životě až až tak proč si aspoň u filmu nezatlačit slzu u happyendu. Emocionálně perfektní a chytlavé a vizuálně ve 3D naprosto famózní. 3 hodiny mi utekly jako snad u žádného filmu. Žádné zbytečné natahování a od začátku do konce rychlý spád. Možná je to i tím, že je pořád na co koukat, ten svět Pandory je prostě promakaný do nejmenších detailů a občas jsem nevěděl na kterou část plátna koukat dřív. Bravo a děkuji Camerone, nebudu hledat mouchy a rýpat se v maličkostech, Avatar je prostě a jednoduše BOMBA.

Invaze žraloků (2008) (TV film)

Best of kokotina celého filmu je závěr, když dva hrdinové skočí z mola do vody mezi hejno žraloků aby je zahnali.

MIG-25: Hon na lišku (2003)

Kvalitní a zajímavý dokument s jistou dávkou sebekritičnosti - tak to má být.

Dokonalý únik (2009)

3/4 filmu bylo pro mě jen pohlednicí do krásné přírody Havaje, ale přírodopisný film jsem vidět fakt zrovna nechtěl. Alespoň že finále je super, ale to je málo. Zklamání.

Akce v Istanbulu (1975)

Celkem (nyní) úsměvná komoušská variace na špionážní filmy. Nejvíc mě dostalo vidět herce obvykle hrající v pohádkách a komediích zde představující drsné Jamese Bondy - "agenty ze zapadu". :-)

Od kolébky do hrobu (2003)

Vynikající akčňák s mega spádem jak má být. Hezký holky, auta, motorky, vrtulníky, čtyřkolky, tank... :-) Hodně kvalitních bitek, honiček, výbuchů... A že děj není originální? A co jako byste asi páni experti vymysleli vy? Jet Li je dokonalej, DMX si mě získal už v Lovci policajtů a tady jako černej parťák žlutýmu poldovi je fakt výbornej. Záporáci taky na úrovni. herci do vedlejších rolí byli vybrání naprosto skvěle a své role zahráli neméně dobře. Anthony Anderson jako deratizační komando neměl chybu, Gabrielle Union to fakt strašně seklo a je to kočka mlask! a Tom Arnold jako trochu zoufalej překupníček kradených věcí si mě získal úplně. :-) Takže lidi nehledejte pořád v těchto filmech co tam nikdy nebude a bavte se. Já se bavil a rád se brzo pobavím znova.

Artušův meč (1999) (TV film)

Bral bych to jako komedii, bohužel pasáže rádoby vážné a akční nejsou směšné, ale trapné. A je jich tam až moc.

Faktický odborník (2005) (pořad)

V ČR vysílá pod názvem "Gordon Ramsay - Faktický odborník" TV Paprika.