Líbáš jako Bůh (2009)

Holubová a Kaiser jednoznačně drží film nad vodou. Námět i scénář u mě zabodovaly, ale film sráží do podprůměru katastrofální umělé výkony ostatních herců. A to se projevuje zejména v situačních komických scénkách, které jinak mají nápad! (viz. neopravitelný schod, utopenec a x dalších). Sakra, 3x škoda takhle to zazdít!

Co horšího se může stát? (2001)

Není to žádná hitparáda, ale jsou tam fakt dobrý hlášky k zasmání a má to spád. Paradoxně několik zde vyjmenovaných negativ jsou pro mě pozitiva filmu. Jestli to mělo rozpočet makový nebo takový mi je celkem fuck, nehodnotím u filmů ekonomické schopnosti tvůrců. :-)

Pařba ve Vegas (2009)

To byla jízda! Megahypersuper crazy komedie! Pan Tyson chce vědět co dělá jeho tygr ve vaší koupelně. Fakt jsem skoro brečel smíchy. A fotky z kalby nakonec - velmi povedená třešnička na dortu.

Muž na Jawě (2006)

Plný počet hlavně za "califu", pokochal jsem se.

Bruno (2009)

Několikrát jsem se upřímně zasmál, ale to je vše. Bruno se snaží, aby vše vypadalo autenticky - nenahraně dopředu, ale tak dobře jako Boratovi mu to nejde. A to je u mě ten problém, kdyby si na to nehrál, tak vím, na čem jsem a neřeším to. Co bylo megasuper - finále - koukal jsem s otevřenou pusou. :-D

Star Trek (2009)

Pro fanouška trekkies jako jsem já jasná pětihvězda... :-) Ale vážně.. Trochu jsem se obával jak dopadne příběh o seznámení původní posádky Enterprise, ale rychle jsem pochopil, že tyto obavy byly zcela zbytečné. J.J.Abrams přidal do světa Star Treku dobrodružný filmový skvost prezentovaný v úžasném vizuálním kabátě. Film má tak ohromný drive kupředu, že jsem skoro nevěřil, že trval dvě hodiny a to je jen dobře! Tiché vesmírné scény střídají explozivní záběry, úžasně napasované vtipné scény, do detailů propracované rekvizity (opravdu vynikající!!!) a vynikající hudba jsou hlavní přednosti snímku. Třešničkou na dortu byla futuristická Nokia s klasickým zvoněním Nokia tune, to scénáristé fakt zaváleli! :-D Stejně ale se mi pořád stýská po Enterprise D a E a party kolem Picarda, fňuk!

Daredevil (2003)

Podprůměrný akčňák + nadprůměrný záporňák = s odřenýma ušima průměrný akčňák.

Andělé a démoni (2009)

To, že se film moc nedrží děje v knižní předloze mi kupodivu skoro nevadilo. Stačilo se totiž odprostit od přemýšlení jak to vlastně bylo v knížce a najednou jsem koukal na úplně jiný film - lepší. Rekvizity byly dokonalé, celý film měl velmi příjemný spád a ústřední dvojice Hanks - Zurer zahrála skvěle. Pozadu ale nezůstal ani McGregor a hlavně Kaas áka assasín, ten mi sednul do své role úplně nejvíc.

Columbo - Sex a ženatý detektiv (1989) (epizoda)

Drtivá většina Columbovek dokáže držet moji pozornost od začátku do konce zejména genialitou protivníka, provedením vraždy a následně ještě geniálnějšími vyšetřovacími metodami a dedukcemi Colomba. V tomto díle ne, doktorka je slabý protivník a Colombo se moc nezapotí. Díl je i proto natáhnutý docela povedeným vtipnými scénami.

Strážci - Watchmen (2009)

Nemůžu si pomoct, ale v průběhu sledování jsem měl pořád nutkání srovnávat Strážce s Temným rytířem. Hudba, styl, masky.. hodně věcí mi připomínalo Batmana s tím rozdílem, že mě tento snímek tak nepohltil jako Temný rytíř. Na druhou stranu ale nutno dodat, že se jedná o velmi kvalitní sci-fi akční jízdu, která stojí a padá zejména na vizuálním podáním. Viděl jsem to ve full HD a zase se mi hranice možností vizualizace posunuly dále. Jako komiksu neznalý člověk jsem ocenil důkladné seznámení se vším podstatným, což ale paradoxně někdy bylo na škodu, protože dlouhé pasáže ubíraly na spádu (možná to bylo jen ve tří hodinové verzi kterou jsem právě dokoukal). Dr. Manhattan byl úžasně vymodelovaný, tak nějak si dokážu představit Boha, jestli někdy sestoupí na Zem. :-) Závěr jsem takový nečekal a i přes určitou nelogičnost se mi tam hodil. Suma sumárum vidět to pouze v TV dám za tři, ale plátno a full HD posunuje moje hodnocení nahoru.