• Krátkometrážní

Historie Rudé armády (2021) (TV film)

Dokument o odvrátených stránkach slávnej Červenej armády. Určite dobré pre nekritických obdivovateľov Sovietskeho zväzu, nič nie je čierno-biele. (natrafil som na prvý diel)

Mainmise sur les villes (2013) (TV film)

Film predostiera neduhy veľkomiest s hlavnou témou privatizácie verejného priestoru. Zobrazuje nepríjemné príklady z praxe a potrebu novej možnosti rozmýšľania o využívaní verejných priestorov na komunitnom základe.

Truman Show (1998)

Geniálne v toľkých úrovniach.. Od povrchného, médiami ovládaného sveta, cez nachádzanie odvahy k hľadaniu pravdy, po špičkový Carreyho výkon doplnený o dojímavý hudobný doprovod. Film, ktorý si zapamätáte.

Třinácté patro (1999)

Veľmi dobrá daždivá atmosféra a novátorské uchopenie umelej inteligencie. Nechýba však prekombinovanosť, ktorá je snáď v tomto žánri štandardom, čo je na škodu a nepomôže tomu ani poľahčujúca okolnosť, že predloha je stará šesťdesiat rokov.

Petříkův výlet na měsíc (1990)

Trvalo mi dosť dlho, kým som ju našiel (keďže VHS už nedržím a názov som zabudol snáď pred dvadsiatimi rokmi). Dokonalá fantazijná rozprávka s úžasným slovenským dabingom.

Máte slovo (2008) (pořad)

Nie každému je po chuti vyvážená diskusia. Holt, na niektoré veci sme ešte nedorástli.

US & China: When Titans Clash (2020) (seriál)

Nie každý TV kanál je žumpou. Potvrdila mi to aj nová nemenovaná dokumentárna TV stanica. Táto séria rozpráva veľmi dobre o vzťahoch Číny a Indie, Taiwanu, USA či ďalších krajín, nadväzuje aj na ukrajinskú situáciu. Pokiaľ hovorí o viacerých štátoch, dá priestor na vyjadrenie každému z nich. Aspoň pre mňa celkom pôsobivé množstvo nových súvislostí a pohľadov. Seriál, ktorý ma dokopol k zriadeniu online televízie.

Tančírna (1983)

V Tančiarni svoj obraz v podobe niektorého z hercov nájde snáď každý. Keď ľahkej a úsmevnej prvej tretine dochádza dych, v deji nastúpi čas vojny s neistotou, strachom a útrapami, ktoré prináša. Po nej sa však opatrne ľudia opäť začnú stretávať na tanečnom parkete.

Padesát odstínů černé (2016)

Šedý originál som nevidel, ale približnú predstavu už mám. V zásade platí, že ak máte chuť na totálnu hovadinu, treba hľadať Marlona Wayansa. Fajn materiál pre bežného pubertiaka.