Vratné lahve (2007)

Moc hezký film. Nevadí mi ani ty trapné snové scény (laskavě si uvědomte, že sní starý chlap). Zklamal mě trochu vlažný závěr. Prostě příjemný film, který od Svěráků očekáváte.

Proroctví (2009)

Všechno co jsem chtěl o filmu napsat, za mne napsal pan/paní POMO. Narozdíl od něj/ní jsem ale nenáročný divák a tak pálím za pět.

Armageddon (1998)

Normálně bych hodnotil za 4*, ale je tam Bruce, dobrá akce, charismatické vedlejší postavy a slzavý závěr. Dívalo se na to hezky.

Drive (2011)

Silný lyrický příběh, který se mi líbil jak v té meditativní, tak i v akční stránce. Nádherná hudba. Bravurní akční scény. Pevná režie.

Úsvit mrtvých (2004)

Horor, který si pohrává (lehce) s žánrovými pravidly. Moc hezky se na něj kouká, neurazí, neoslní. Edit ke dni 15.5.2023. Ale oslní, kecal jsem.

Addamsova rodina (1991)

Lehce nadprůměrná černá komedie. Čtvrtou hvězdičku dávám za skvělé herce, kteří si to vážně užívají (a to ať už jde o vedlejší nebo hlavní role). A pan režisér se myslím taky bavil.

Moucha (1986)

Chlapík se vlivem nešťastné události mění v mouchu, což narušuje jeho vztah nejen k jeho dívce, ale i k okolí. Podmanivé. Nevím jestli je to volbou režiséra, ale vznikl tak horor, který baví. Musím se přiznat, že při psaní komentáře jsem byl příliš sterilní (= střízlivý). Film je oslavou Kafkovy Proměny i původní předlohy (vyšla i v češtině) a je to neskutečná zábava.

Dracula (1992)

Na mě příliš vyumělkovaný, ale dobře se na to kouká.

Angel Heart (1987)

Viděno dávno. Deprese z filmu a pointa nezapomenutelná. No a co, ty zasraná píčo. To nemůžeš napsat, že to konkuruje Sedmičce od Finčra? Všichni, kdo náhodou čtete mou recenzi, se okamžitě na film podívejte, protože pokud né, tak příjdete o moc hezký film.