Pojistka smrti (1944)

Slušný film pro pamětníky, i přestože pamětníkem nejsem a podobně staré filmy moc nemusím, tak bych chtěla říci, že tento se mi líbil. Jednoduchá zápletka, u které se postupně vykreslují charaktery hlavních hrdinů, místy až mrazí v zádech.

Hon (2012)

Huráá, konečně jsem se dočkala a tento dlouho očekávaný film viděla. Dramata ze severu poslední dobou čím dál tím víc zbožňuji. Ve filmu se napětí dalo krájet, a to zejména v momentu, kdy se odkryla hlavní zápletka celého příběhu, z toho jsem šla do kolen. Závěr je taky luxusní, vede k zamyšlení nad celou problematikou, nad marností situace a vůbec lidskou povahou. Mikkelsen byl úžasný - jako vždy.

Nespoutaný Django (2012)

Tarantino nezklamal, opět úžasně natočený příběh. Tak trochu netradiční zpracování westernu, kde namísto foukacích harmonik slyšíte hip hop, ale nejen to... Zkrátka po hudební stránce je to nezapomenutelný zážitek. Co se týká hereckých výkonů, tak nejvíce mne okouzlil DiCaprio - sviňák se vším všudy. Kameramana musím také pochválit, dlouho jsem si neužila takovéto nevšední záběry na situace, které se ve filmu již nečetněkrát objevily. Jediné, co bych Djangovi vytkla byla jeho zbytečně dlouhá stopáž v druhé polovině filmu.

Submarino (2010)

Ze začátku mi to přišlo trochu nudné, než jsem se dostala do druhé části vyprávění a příběhy se začaly prolínat. Konečné vyústění děje byl pro mne hodně silný zážitek.

Saturn 3 (1980)

Kdyby toto byl jeden z dílů Krajních mezí, tak možná ok, ale jako film to je celkem o ničem.

Červený drak (2002)

Skvělý Ralph Fiennes, klasický Anthony Hopkins. Na Mlčení to ale nemá ani trochu - postava Lectera je dost potlačená a na můj vkus i trochu zbytečná. Scénář by chtěl taky v místech dotáhnout.

Já a moje příšera (2007)

Občas mám náladu přesně na takovýto šálek kávy - vypnout mozek a tak trochu se vrátit do dětských let. Po přečteni názvu a shlédnutí plakátku film ničím nepřekvapí, ale to jsem ani nečekala. Podobný film je například Zachraňte Willyho!

Na samotě u lesa (1976)

Tohle mne prostě baví. Musím přiznat, že v jedné chvíli mi tekly slzy a vzápětí v dalším okamžiku jsem se dusila smíchem. Geniální film, na který můžu koukat donekonečna.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Musím uznat, že jsem se bavila, ale mám k tomu jedno velké ALE. Vzhledem k tomu, že znám knižní předlohu, film oproti ní byl narván bitkami až na půdu. Normálně bych dala asi čtyři hvězdičky, ale štve mě přístup tvůrců zejména to, jak se snažej z lidí za každou cenu vyždímat prachy. Závěrečná upoutávka s okem byl fakt výsměch.