Ostrov (2005)

Akčňárna plná klonů v teplákových soupravách. Futuristické auta, lodě, létající metra a motorky a do toho ještě 2 simpoši jako je Ewan a Scarlett. Mé hodnocení je velice pozitivní, jediné, co bych chtěla vytknout, je to, že hlavní hrdiny doprovázelo až tak neuvěřitelné štěstí, že se tomu prostě věřit nedalo ( zejména když od někud padali), ale zas na druhou stranu, takové dost často akční filmy bývají.

Kick-Ass (2010)

Ale jo, proč ne. oceňuji nápad.

Seriózní muž (2009)

I přesto, že mi kolega z práce postupně a po částech film nadšeně předvyprávěl, mi na zážitku z filmu neubralo. Opět film, kde se postupně bortí život hlavního hrdiny popsán s velkou nadsázkou. Černý humor, narážky na židy a rasismus vůbec podán typicky coenovským způsobem.

Iluzionista (2006)

Pro mne příjemně zamilovaná oddychovka, kde se celý film Edvard Norton tváří jak kakabus. Vřele doporučuji se na tento fakt zaměřit a rázem se z dramatu stává komedie. Těch pár postav, které dějem provází, jsou vyobrazeny tak, že jim v podstatě vidíte až do žaludku. No a co se týká triků - úžasné, ale na první pohled je jasné, že nereálné.

Prvotní strach (1996)

Krimi-thriller z prostředí soudní síně. Když to shrnu, tak začátek nuda, prostředek těžkej průměr a závěr bomba.

Po přečtení spalte (2008)

Tak tohle žeru, Coeni a jejich strhující od začátku bortící se příběh - super. Vše zapadá, souvisí a dává smysl. Mnohé coenské příběhy bych přirovnala k rozjetému vlaku, který stále zrychluje, jenž ve většině případech nedojede do předem plánované konečné stanice. V tomto případě ale vlak dojel. Je to film kde, chybí ústřední hlavní hrdina i záporák, zde tyto úlohy na sebe berou všichni, ale takový již život bývá. Shrnutí: sobecké, naivní, černě humorné

Interstate 60 (2002)

Tak tenhle filmeček mě překvapil. Na první pohled se tváří jako laciný buržoázní škvár, ale nenechte se zmást prvním dojmem. Charakterizovala bych to asi jako pohádková road movie plná vtipně vyhrocených situací a míst. Celý příběh navíc dává smysl a na konci člověku docvaknou věci, nad kterými se v počátku pozastavoval a kroutil hlavou. Jediné, co mě na tomto filmu vytáčelo, byl ksicht Jamese Marsdena. Shrnutí: originální, ironicky vtipné, poučné, ve výsledku i zamilované

Adamova jablka (2005)

Tento filmek mě opravdu nadchl. Žánr komedie bych určo nechala. Vtipné to bylo, a to sice jen tak nevtíravě, ale to se právě k tomuto dramatu hodí a musím říci, že i díky tomu se mi toto dílko moc líbilo. PS: To je to, čemu my lékaři říkáme poloviční Kennedy. :D

Sin Nombre (2009)

Na tomto filmu se mi zvláště líbilo, vykreslení situace Mexického gheta a život v Mexiku vůbec. Příběh popisující osudy několika lidí nenudí a hned od prvního okamžiku mne zaujal. Místy drsné jednání dětí a nemilosrdný přístup imigrační policie až trochu děsí, zvláště pokud si člověk uvědomí, že zatímco v poklidu domova sleduje biják, podobné situace stále probíhají. I přes toto všechno to není depresivní film.

Mrtvý sníh (2009)

Tak tohle opravdu ne, hororové komedie mám ráda ale toto! Popsala bych to asi takto: Horor u kterého se člověk nebojí a komedie u které se člověk nesměje. Plno věcí jsem tam nepochopila, například šoustačka v latríně plných hoven, hned po tom co se mužský protějšek vykálí – dost nechutný. Pokud to bylo myšleno jako vtipná scéna, tak se přiznávám, ale tomuto humoru nerozumím. Dávám jeden bod, za poslední bitku a její hudební doprovod.