Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

První díl byl supr, toto bylo již dost průměrné, ale v podstatě mám stejný názor i na knižní předlohu. Uvedla bych ještě jednu věc, která se mi příčila. V knize je Blomkvist vyobrazen jako 40cátník s ohromným sexappealem, zde je to tak trochu trouba, který má k drsňákovi fakt daleko.

Skyfall (2012)

Velká pochvala pro tvůrce, skvělá hudba, supr záporák, vymazlené triky a děj, který vtáhne tak, že ty dvě hodiny utečou, jak večerníček. Popravdě, vůbec nejsem fanda bondovek, toto byl můj první kousek v celku. Uvidím, možná ještě dám předchozím agentům 007 šanci.

Poupata (2011)

Pro mne depka film se špatným scénářem. Zejména vykonstruované rozhovory pubertálních slečen. Dvě hvězdičky dávám za ohňostroj na konci a za herecký výkon Vladimíra Javorského.

Plamen a Citron (2008)

Po dlouhé době zase film, který mne nadchl. I když trvá přes dvě hodiny, nenudil mne a bavila jsem se od první minuty. To, že příběh je podle skutečné události, celý děj jenom podtrhává a dává mu větší váhu. Herecká dovednost Mikkelsena i Lindharta byla k nepřehlédnutelná.

Sněhurka (2012)

Cože jako??? Vzhledem k tomu, že jsem film viděla v kině, tak jsem ho zhlédla celý. Být to doma, tak vydržím maximálně do první příhody s trpajzlíkama. V další řadě bych asi radši ocenila kulisy z papíru, alespoň by se to netvářilo, že to je natočené venku - jakože polystyrénem zasněžená lesní krajina, kde ve výsledku většina pobíhá v krátkých rukávech. Nakonec, ale musím uznat, že jsem se celkem bavila. Po první scéně, kdy se objevila Sněhurka alá Frida, smích na několik minut nešel zastavit. Jako druhou věc, co fakt nešlo přehlédnout, je podobnost jednoho z trpajzlíků, který vypadá skoro stejně jako můj kolega - zdravím Pepo :) Takže když to sečteme, tak Pepa + Frida = 2 hvězdičky.

Blikající světla (2000)

V posledních letech jsem viděla spoustu komedií a většině z nich jsem se i smála. V Blikajících světlech nikoli. Ale i přesto jim dávám 4 hvězdičky. Jednu pro Stefana, jednu pro Petera, jednu pro Arna a jednu pro Torkilda.

50/50 (2011)

Na to, že je to dost vážné téma, tak tento film rozhodně nebyl smutný. Slza mi sice ukápla, ale to už tak bývá, když je někdo cíťa. Podobně ponuré téma jako je rakovina ve filmech moc nemusím, tento film se mi ovšem líbil.

Odcházení (2011)

I přes velikou lítost mne tento film pobavil a zároveň dojal. "Duležitější je přeci to, co člověk reálně pro své bližní dělá a jaký má reálný vliv, než z jakého místa to dělá, či jaký je název jeho funkce"

Pád do ticha (2003)

Mohlo to být kratší, ale jinak good. Boney M - nehorázná noční můra.

Být skinheadem (2003)

Super dokument, který se snaží tvářit nestranně, bohužel, ale demence a vymaštěnost nácků, je tak zřejmá, že se to přehlédnou prostě nedá. Ale za tohle opravdu režisér nemůže, naopak nechává prostor k vyjádření všech stran a je na dokumentu vidět, že nechce žádným způsobem ovlivnit konečný úsudek.