• Fantasy

Turista - Epizoda 2 (2024) (epizoda)

Druhá epizóda si drží podobné tempo ako prvá. Dosť mi však prekáža nelogické chovanie hlavnej postavy v niektorých chvíľach - na ostrove kde je množstvo stromov, kríkov a skál sa ukryje radšej pred prenasledovateľmi tak, že sa zavesí rukami na strmom útese, no proste logika ako hovado - aj keď toto je skôr o "šikovných" scenaristoch. 55%

Turista - Epizoda 1 (2024) (epizoda)

Recenzia obsahuje SPOILER. Turista sa v II.sérii presunul do zeleného Írska - pre mňa osobne oveľa krajšieho prostredia ako bola austrálska púšť v prvej sérii. Elliot sa vracia domov a zdá sa, že minulosť ho doháňa aj tu. Zatiaľ slušný rozbeh druhej sezóny, uvidíme čo bude ďalej. Hodnotenie znižujú nelogické veci predovšetkým počas únosu z úvodu epizódy (napr. keď niekoho unesiem tak mu nechám vo vrecku mobil, veď prečo mu nedať šancu skúsiť niekomu zavolať :D )

Godzilla Minus One (2023)

Toto bolo prvýkrát, keď som bol v kine na japonský film. Aj to bolo v podstate len náhodou  :) Každopádne som neľutoval. Film o gigantickom jašterovi odohrávajúci sa vo vojnou zdecimovanej krajine má slušné efekty, veľmi dobrú hudbu a miestami až dojímavý príbeh. Moje hodnotenie však znižuje premrštená stopáž ( viac ako 20 minút kecania a prípravy na finálnu akciu bolo nudných a mohlo byť  zostrihaných kľudne na polovicu ) a fakt, že som vopred uhádol čo mechanik prezradil hlavnému hrdinovi o lietadle v "hluchej" scéne.

Pád domu Usherů - Havran (2023) (epizoda)

Jednoznačne najlepšia epizóda z celého seriálu aj keď hororová príchuť bola fakt len priemerná. Konečne sme sa dozvedeli prečo je Roderick Usher v podstate zodpovedný za smrť svojich potomkov.  A úprimne ma prekvapilo čoho boli schopní súrodenci Usherovci na Silvestra 1979. V tejto epizóde mi nevadilo to kecanie, lebo nad mnohými myšlienkami, ktoré tam odzneli by sa ľudia skutočne mali zamyslieť. . .  70%

Pád domu Usherů - Jáma a kyvadlo (2023) (epizoda)

Len o kúsok lepšie ako predošlá epizóda. Spôsob akym sa porúčal do večných lovíšť ďalší Usher bol naozaj brutálny a nie je často videný ani v hororoch. Veľmi mi však vadí hlavne celkový štýl ako nám tvorcovia tento príbeh rozprávajú. Ak by sa jednalo o rodinný dramatický seriál, tak dám vyššie hodnotenie. Každopádne postava Madeline mi vďaka svojim intrigám príde ako J.R. v sukni z legendárneho Dallasu.

Pád domu Usherů - Zlatý brouk (2023) (epizoda)

Toto naozaj nemá s hororom nič spoločné, ide len o psychologickú sondu do pošahanej mysle ďalšieho člena rodiny Usherovcov. Hviezda navyše len za efektnú záverečnú scénu so sklom.

Pád domu Usherů - Zrádné srdce (2023) (epizoda)

Za mňa jedna z najslabších epizód, ktorá je len ukecanou psychologickou drámou, kde hlavná postava hovorí doslova do steny a všetky jeho deti - ktoré ešte žijú - potrebujú odbornú pomoc. V zásade každý Usher ma nejaký psychický problém, droguje, alebo ma halucinácie. Dva dôvody pre ktoré ma zmysel vidieť túto epizódu: 1, dozviete sa konečne kto je "informátor", 2, uvidíte čo sa môže stať, keď po svojej partnerke hodíte poriadne ťažkú sošku. . . .

Pád domu Usherů - Černý kocour (2023) (epizoda)

Škoda, že nie je možné dať len dve a pol ☆ Aj táto časť mi len potvrdila, že toto je len priemerný- aj keď často skôr podpriemerný - seriál. Neviem či to bol zámer tvorcov, ale scény s čiernou mačkou ma skôr rozosmiali, než vystrašili. A miestami mi to dokonca pripomínalo Scary Movie 2.

Pád domu Usherů - Vražda v ulici Morgue (2023) (epizoda)

Recenzia obsahuje možný SPOILER. Za mňa doteraz najlepšia epizóda,ale stále je to na hororový seriál dosť slabé. A čo je horšie dej je na základe indícií (divák ich mohol postrehnúť v predošlých epizódach) strašne predvídateľný. Vyzerá to tak, že Carla Gugino je "anjel smrti" vykonávajuci pomstu na členoch rodiny, lebo ju tatko Usher podrazil, alebo nejak inak nas*al. Len podotýkam, že tento koment píšem po 3 videných epizódach a ak som uhádol už teraz o čo ide, tak seriál scéaristicky za veľa nestojí.

Pád domu Usherů - Maska červené smrti (2023) (epizoda)

Táto časť sa mala volať Sonda do sexuálneho života hrozne nesympatických Usherovcov. Opäť nič strašidelné ani mysteriózne sa tu nedialo. Jedna "ľakačka" a predvídateľný "zvrat" na tom nič nemení.