• Fantasy

Pád domu Usherů - Půlnoční děs (2023) (epizoda)

Recenzia obsahuje SPOILER. Očakával som kvalitný štart do mysteriózno - hororového seriálu, namiesto toho som však videl len ukecanú epizódu s takým množstvom postáv, že sa v tom človek stratí. Celkom zaujímavý bol len začiatok s "mŕtvou" matkou. A chcel by som sa spýtať tvorcov či bolo skutočne nevyhnutné hneď v pilotnej časti niekoľkokrát  skákať tam a späť v čase. 35%

Turista (2022) (seriál)

To čo na začiatku vyzeralo, že bude akčným thrillerom s množstvom prekvapujúcich zvratov sa nakoniec zvrtlo na psychologickú drámu s romantickým podtextom. A žiaľ ani tá nebola nejak dobrá. Slabý priemer seriálu mierne dvíhajú sympatickí Jamie Dorner a Danielle McDonald, ktorí podávajú slušné výkony. Najlepšia epizóda: číslo 4, najslabšie epizódy: 5 a 6. UPDATE po 2.sérii : v tejto sérii sú epizódy viac kvalitatívne vyrovnané než v prvej sérii, v globále však stále ide len o priemerný seriálový počin.

Turista - Epizoda 6 (2022) (epizoda)

Recenzia obsahuje SPOILER. Namiesto gradujucého deja počas poslednej epizódy tu môžeme vidieť rychlu smrť hlavného "záporaka" hneď  v úvode, trápnu "rukojemnicku drámu" v kaviarni a dva pokusy o samovraždu hlavného hrdinu. Miestami som nevedel či naozaj sledujem krimithriller alebo psychologickú drámu. Proste finále , ale že na úplnú p* * * . Za mňa, sklamanie.

Turista - Epizoda 5 (2022) (epizoda)

Chápem, že divák sa v istom momente potrebuje dozvedieť čo sa stalo pred udalosťami v úplne prvej časti, avšak táto pomalá psychologická LSD cesta v Elliotových spomienkach ma nebavila. Oproti predošlej časti to bola strašná nuda. 35%

Turista - Epizoda 4 (2022) (epizoda)

Jednoznačne najlepšia časť. Takmer stále sa deje niečo zaujímavé. Od súboja medzi "studniarom" a "spice girl" na začiatku až po WTF moment na konci epizódy. 80%

Turista - Epizoda 3 (2022) (epizoda)

Recenzia obsahuje SPOILER. Oveľa lepšie ako prvé epizódy. AVŠAK . . .  Už som chcel dať vyššie hodnotenie, ale keď som videl ten nezmysel ( minimálne 150 kilový chlap dostane nožnice do chrbta, železnou tyčou po lebke, spadne do hlbokej - aj keď prázdnej - studne a po tom všetkom odtiaľ úplne sám vylezie akoby nič. . akože WTF ??? ) tak som zmenil názor. To už ten chlap mohol rovno začať prdieť dúhu. Vzhľadom na žáner to považujem za veľký scénaristicky kix. Stále teda len priemer 55%.

Turista - Epizoda 2 (2022) (epizoda)

Po druhej epizóde s NEprekvapujúcim "zvratom" na konci môžem povedať, že sledujeme len priemerný krimi thriller, ktorému by neuškodilo viac akcie a napätia. Snáď sa to ešte rozbehne . . .

Turista - Epizoda 1 (2022) (epizoda)

Na môj vkus - ak nerátam úvodnú naháňačku - ide o dosť pomalý rozbeh seriálu. Trochu to vylepšuje až záverečná scéna s nečakaným telefonátom. Zatiaľ to hodnotím ako priemer.

Upír v rodině (2023) odpad!

OMG, toto bola sprostosť na N-tú . . . Mizerné herecké výkony, nesympatický hlavný herec - jednoducho totálna strata času. Nechápem ako može Netflix vyhadzovať prachy na takéto blbosti. Ak si zoberiem koľko podobných hlúposti za rok pustia von, to by radšej ušetrené zdroje mohli investovať do niečoho lepšieho, napríklad pokračovania seriálu 1899, ktorý však zrušili . . .

Modrooký samuraj - Nečistý kov (2023) (epizoda)

Pozrel som si prvú epizódu čisto len zo zvedavosti o čom je tento "NAJ seriál  roku 2023" podla ČSFD užívateľov a nie je mi celkom jasné čo je na tom také úchvatné. Cesta za pomstou a žena v mužskom oblečení s "okuliarmi Eltona Johna".  . .  Za mňa slabší priemer. Jediné plus vidím v dobrej hudbe a že miestami to pripomína Kill Bill.