100 let/rokov (2018) (pořad)

Riešili sa tam klasické veci... ale tak za nápad a za snahu vzdať hold spoločnému štátu si to nejaké tie hviezdolinky zaslúži.

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Nie som nejaký extra nadšenec tejto série, ale táto hyper napraskaná trtina ma bavila i keď to mohli trošku skrátiť a ten koniec z helikoptérou mali producenti zatrhnúť. Úplne to pochovalo vážnejší dej, ktorý však zakaždým dal poznať, že s realitou tajných agentov to ma pramálo spoločné. Akcie však bolo dostatok, potešili aj známy herci, len niektoré dialógy boli strašne vynútené až toľko, že aj samotných hercov nebavili a brali ich, ako povinnosť, aby sa mohol dej posunúť ďalej, alebo aby scenáristi mali alibi na určité scénky, ktoré sa stali, alebo mali stať. To, že sa postavy správali ultra odvážne a nerozvážne, niekto by povedal až hlúpo však zachraňoval fakt, že celý tento projekt a asi hlavne tento diel je natáčaní z určitým nadhľadom a eleganciou britského gentlemana. Ako verdikt len toľko...Hlúpučké, ale ozaj zábavné, nabité akciou i humorom, tak snáď o to tu ide...

Žabí teror (1988)

Niekoľko naozaj nabušených scén, zaujimavé nápady, sympatický hlavný hrdina, sympatické ženy v skromnom šate a slizký žabí chlapíci ktorí všade rozsievajú teror. A nie kde aký....ale žabí teror. Ako 10 ročný som s tejto VHS bol skutočne nadšený a presne tieto myšlienky som mal v mysli. No v súčastnosti som to nevidel a ani nechcem, nech ten pocit z roku 1995 ostane vo mne navždy, pretože, keby som to pozeral teraz asi by to už nedopadlo tak parádne.

Noční běžec (2015)

Profesionálny zabijak, vrah ľudí s dobrým srdcom, aj keď z nevyberanými spôsobmi, tak to je Jimmy Conlon v podaní pána Neesona. Čo si budeme nahovárať, príbeh je ohraný, ako stará platňa, ale štylizácia podania je vskutku zaujímavo vybraná. Drsne povahy likvidátora "problémov" a jeho šéfa, usadeného staršieho gangstera, ktorého role ja ujal Ed Harris sa navzájom veľmi pôsobivo dopĺňajú v hneve a nepoznanej nenávisti voči sebe. Liam stále stíha akčné scény na jednotku a nestráca dych ani pri automobilových naháňačkách, ani pri nabíjaní zbraní rôzného kalibru. Všetko sa Vám to premietne rýchlo, surovo a zábavne, pretože po nutných konverzačkách prichádza akcia, ktorá sa končí až v posledných minútach. Páčil sa mi potupný charakter bývalého machra, ktorý však počas noci opäť ožíva a ukazuje, že aj staré kosti môžu byť stále pevné ako skala. Potešía tiež dva konce. V mylnej domnienke, že už je po všetkom nám film naporcuje ešte jednu dávku akcie na záver.

Anihilace (2018)

Filmový pohľad na mimozemský ekosystém meniaci život na našej planéte. Zaujímavý, ale málo nápaditý, málo akčný, s trochou napätia i sĺz, s trochou hororových prvkov a s mini snahou na nejaké herecké umenie. Ani Portmanová tomu veľa nedala a tak budete sledovať blockbuster, ktorý sa hemží trikmi, ale po dopozeraní ostane po Vás len prázdno, možno z malou opodstatnenou otázkou, muselo to zasa skončiť, tak ako vždy končia všetky tieto invazné príbehy?!

Kosti a skalp (2015)

Road movie odohravajúci sa na divokom západe. Okrem jednej naozaj veľmi krutej scény, je tento film len prázdnou škrupinkou, ktorá neobsahuje skoro žiadny dej, nápad ani napätie. A aj keď v ňom nájdeme ostrieľané tváre i tak je toto béčko bez poriadnej akcie či silnejších momentov. Dialógy tiež vyjdú do prázdna. Tak kde hľadať pozitívum? Asi je to tak pohodovo a flegmatický zrežírované a zahrané, že si pritom človek oddýchne a vypne....ale to asi nebol celkom zámer.

Klub rváčů (1999)

Viem, že pôjdem proti prúdu názorov a k tomuto 13. najobľúbenejšiemu filmu, ale mňa to teda na zadok veľmi neposadilo. Nehovorím, že to bolo nudné, ale...bolo to dlhé...tak strašne dlhé...a ujeté...vymyslená báchorka, ktorá na začiatku pôsobí veľmi drsne a vyznieva veľmi vážne sa na konci stane akousi zmesou paranoidných feťáckých úletov.

Sbohem, baby (2007)

Tá skľučujúca pointa na nezaplatenie a tá tenká čiara medzi dobrým a zlým skutkom sa tu perfektne vyfarbila vďaka hereckému obsadeniu na čele s veteránom Morganom Freemanom. Skalopevne presvedčený o svojej morálnej povinnosti sa Casey Affleck púšťa do boja zo zlom, kde sa zlé skutky postupne vlastne menia na dobré a rozhodnúť sa správne je čoraz ťažšie... Skutočne dobrý filmový zážitok a dynamický dej Vám ponúkne temnú atmosféru, ktorá Vám rozhodne nedovolí spustiť oči z obrazovky.

Děsivé dědictví (2018)

Bol to mrazivý zážitok plný dusnej atmosféry, prekvapivých momentov, škaredých záberov, nevyslovených výčitiek a podivne odfláknuteho záveru plného strašidelných scén, ale pritom mnou nepochopeného obsahu. Každopádne niektoré minúty sú husto ostré, ako ostro-kyslá od "Číňanov" . Doporučujem práve tým, ktorých nebavia horrory s lakačkami a vrahmi v maskách, ale ktorí sa radšej nechajú viesť mrazivým príbehom, ktorý graduje napätie síce pomaly ale isto.

Deadpool 2 (2018)

Mŕtvy bazén, či ako to voľne preložiť to znova roztočil v druhom diele humorne naladeného člena X-menov v zácviku. Vtipmi a sebairóniu nahustená atmosféra príbehu a duchaplné postavy tváriace sa niekedy veľmi vážne doplňuje akcia s výbornými súbojmi na telo. Pár nudných miest, kde to drhne sa síce nájde, ale i tak je to trošku inak vymyslená plejáda superhrdinov, ktorý sa podľa všetkých indícii opäť stretnú už vo svojom vlastnom spoločnom filme s názvom X-force. Tak držím palčeky.