The Veil - The Camp (2024) (epizoda)

Uplny opak povahy postavy, aku vyborne zahrala Eliska v Handmaid's Tale. Sebavedoma uskrnajuca sa agentka. Hovorim si, preco nie....Exoticke nehostinne chladne prostredie...podozriva predstavitelka teroristickej organizacie...chystany utok...notoricky zname a pouzivane premisy. Zial, dost z toho tryska amatercina. Prva polovica ma bavila, druha posobila naivne. Nechavam si otvorene vratka..uvidime, ci bude cely serial stat len na ustrednom zenskom duu. Azda nie. Postava "pain-in-the-ass" Americana ma posobit ako past na oko, ale posobi skor ako zly vtip. Na strane druhej..v pripade terorizmu sa nikdy nebavili v rukavickach...meh, uvidime, co sa z toho vykluje, zatial slabsi priemer.

Godzilla Minus One (2023)

Pre vacsinoveho europskeho, ci americkeho divaka bude rydzo japonske spracovanie ich milovanej Godzilly velmi obcerstvujuce. Kedze vsak uz dlho sledujem aj ich vojnove, romanticke, ci sci-fi zalezitosti, na tomto prevedeni ma zaujala akurat samotna technicka filmarcina a obcas vydarena atmosfera, ked zlostny "macko" likvidoval okolie. Pri danom, pomerne nizkom rozpocte natocene fajn, ale typicky herecky afekt ma opat skor rusil a tie triky so samotnym Godziliakom boli usmevne. Slabsi priemer. 45%

Arcadian (2024)

Dalsi netradicny kusok od Brewera ako rezisera i Nilon-a ako scenaristu. Sice ich tvrobu zvacsa hodnotim dvojhviezdim, kvitujem ich "tvuuurci apetit", pretoze to ma potencial. Nicolas ostava verny svojej osobitosti za posledne roky a to ma tesi. A hoci boli priserky smiesne, malo to svoje obcasne chvilky. Pacil sa mi koncept a i napad. Ked sa na seba naskladali...pripomenulo mi to slavne Critters. :) Slabsi priemer. V zavere som spoznal hlasy mojho oblubeneho spevackeho zenskeho dua First Aid Kit..check them out..maju paradne songy. 45%

Soul Mates (2023)

Mizerne herectvo a zrejme ero/turn-on fantasy casti nadrzancov ako sa da najst "spriaznena dusa" :D. Odpad tomu nedam len kvoli Neal-ovym prestrihom a povodnej myslienke, ktoru takto neuveritelne zmrsili. Nehovoriac o uplne neprirodzenom chovaniu dvoch ludi. Vyhnut sa oblukom..strata casu.

Oni - Covenant (2021) (série)

Cierna rodinka v bielej posh-stvrti je sice zaujimavy podklad, ale Marvin okrem x-krat prevareneho rasizmu este nadeli kazdemu clenovi rodinky nejaku psycho-poruchu. A tak sa mi nedalo stotoznit sa, ci sympatizovat...lebo takych posahancov, na oboch stranach by za susedov nechcel nikto. Ono, zmykat "white guilt" sa da "only for so long". Skoda, na zaklade ohlasov som ocakaval rozhodne viac. Neprijemne obrazy, pazvuky, traumy a spomienky sice evokuju neprijemne pocity, ale to je asi tak vsetko. Pride mi, ze tvorcovi islo len o to. Sklamanie. Najviac na mna posobila biela "narusena" vecne dokonala a usmievava Alison Pill. Manipulativnost a "uletenost" zahrala dokonalo. :) 45%

Oni - Day 7: Morning (2021) (epizoda)

Blaznov zobrazeneho rangu nechces mat na rovnakej bytovej chodbe, ci cez plot bez ohladu na farbe pleti..holy shit. :) To uz je len krok od toho zobrat sekeru a vykonat, co ti "boh" sepka do uska.

Echo (2024) (seriál)

Po druhom dieli ma kusok, zial, prestal zaujimat. Od serialu ocakavam viac. Neodporucam.

Zabití posvátného jelena (2017)

Velmi ma rusila hrana "sterilita" dialogov. A hoci je jasne, co chcel Yorgos docielit, nefungovalo to na mna. Pri tom "hajpe", co mnohi divaci o tomto filme siria som cakal omnoho viacej. Sledovanie filmu by malo vyvolat emociu, ale tie zmatocne haluze a postavenie cloveka do umelo navodenej kritickej situacie a nasledne sledovat ich priblble chovanie bolo obcas frustrujuce. Nepodarene psycho. Neodporucam.

Zatracená krvavá láska (2024)

Velmi zaujimavy kusok s dvoma nadhernymi zenami, romantarnou a erotikou medzi nimi, zaujimavou zapletkou s nehodnym ocinom, ktoreho hra vyborny Ed Harris so strasnym ucesom. :) K zaveru je to uz blbinka, kedy emocie ovladaju konanie vsetkych a ma to tam i pekny wtf okamih. Pobavilo a v mnohych aspektoch i svojou autentickostou pohltilo. Odporucam. 65%

Late Night with the Devil (2023)

Tema fajn a i priblizenie sa amatercine 77-meho. Avsak vobec to na mna nefungovalo po stranke atmosfery a mizernych trikov. Cele to taha samotny Dastmalchian, ale to nestaci. Zaver mal azda svoju kratku svetlu chvilku...meh.