Shardlake (2024) (seriál)

Velmi vydareny historicko-kriminalny kratas s velmi dobry zasadenim, vypravou a celym hereckym ansamblom. Prve dva diely boli nadpriemerne, zaverecny vyborny. Odporucam. Len viacej takto "nabitych kratasov".  80% Plne odporucam. Paradne knizne spracovanie.

Shardlake - Episode 4 (2024) (epizoda)

Rozhodne najlepsia epizoda. Zvlast po stranke samotenho vysetrovania, ale i odhalenim dosledkov z minulosti a "pravde" Cromwella.

Shardlake - Episode 2 (2024) (epizoda)

"WHY ist that?" ..."The will of God". Zazracna odpoved na vsetko, ked sa vam nechce povedat pravdu, ci radsej nieco zamlcat. Nacancany "flutek" z ulice irituje a zaver to len potvrdil. Odpoveda prvemu dielu.

Shardlake - Episode 1 (2024) (epizoda)

Osviezujuci otvarak. Dalsi intelignenty a schopny "myslitel" so znetvorenim po trpaslikovi Tyrionovi z Game of Thrones. Chceme, chceme...uz nakolko by to umoznovali historicke skutocnosti v 1500-tom roku je vec ina. Ctihodni opati zijuci v luxuse a utajeni su nalezite podozrive osoby nuz a postava "kapi" prehanajuca sa po poschodi v rekonstrukcii irituje. Nedali by ste to hned prehladat, ked za sebou mate autoritu krala? :) Kazdopadne paradne dobovo zasadenie, vyprava, kostymy a i herecky je to fajn. Snad to da i scenar. 70%

Havěť (2023)

Uvod navnadil, aby dej uplne sklamal v momente, ked pavuciky vyliezli v kupelni. Nasledne sa to preklopilo na mimoriadne uvrestany a neprehladny francuzsky pocin s "dospelymi a vymletymi deckami". To zabilo akukolvek moznu atmosferu. Pokial teda netrpite arachnofobiou a tak vela vas urcite nie je. :). Decka mi boli uplne ukradnute a zanovito som fandil akurat azijskej "cistotnej" pani, ktora vladla dvoma sprejmi insekticidov. :) A klasicky stereotyp, kde su nastrocni z ulice, tam musi byt police-hate. Slabucke. 30% Chcem monster-movie s atmosferou...sem s nim. Uprimne ma prekvapuje tunajsie vysoke hodnotenie (70%).

The Veil - Crossing the Bridge (2024) (epizoda)

Zrejme sa to bude uberat odlahcenejsim duchom, ako by som chcel. Minimalne na strane DGSE a americkeho vyslanca. Dievcata si zatial budu vymienat vtipne poznamky a po ocku sa sledovat a spriadat plany za chrbtom. Zamrzelo, cakal som inteligentny thriller. Este jeden diel vsak zrejme da, nech je to uplne jasne. Typek v zavere, listujuci v knizke, zmysel nedaval. Indicia o jeho "informovani" ma akosi obisla...vela logickych dier...chjo.

The Veil - The Camp (2024) (epizoda)

Uplny opak povahy postavy, aku vyborne zahrala Eliska v Handmaid's Tale. Sebavedoma uskrnajuca sa agentka. Hovorim si, preco nie....Exoticke nehostinne chladne prostredie...podozriva predstavitelka teroristickej organizacie...chystany utok...notoricky zname a pouzivane premisy. Zial, dost z toho tryska amatercina. Prva polovica ma bavila, druha posobila naivne. Nechavam si otvorene vratka..uvidime, ci bude cely serial stat len na ustrednom zenskom duu. Azda nie. Postava "pain-in-the-ass" Americana ma posobit ako past na oko, ale posobi skor ako zly vtip. Na strane druhej..v pripade terorizmu sa nikdy nebavili v rukavickach...meh, uvidime, co sa z toho vykluje, zatial slabsi priemer.

Godzilla Minus One (2023)

Pre vacsinoveho europskeho, ci americkeho divaka bude rydzo japonske spracovanie ich milovanej Godzilly velmi obcerstvujuce. Kedze vsak uz dlho sledujem aj ich vojnove, romanticke, ci sci-fi zalezitosti, na tomto prevedeni ma zaujala akurat samotna technicka filmarcina a obcas vydarena atmosfera, ked zlostny "macko" likvidoval okolie. Pri danom, pomerne nizkom rozpocte natocene fajn, ale typicky herecky afekt ma opat skor rusil a tie triky so samotnym Godziliakom boli usmevne. Slabsi priemer. 45%

Arcadian (2024)

Dalsi netradicny kusok od Brewera ako rezisera i Nilon-a ako scenaristu. Sice ich tvrobu zvacsa hodnotim dvojhviezdim, kvitujem ich "tvuuurci apetit", pretoze to ma potencial. Nicolas ostava verny svojej osobitosti za posledne roky a to ma tesi. A hoci boli priserky smiesne, malo to svoje obcasne chvilky. Pacil sa mi koncept a i napad. Ked sa na seba naskladali...pripomenulo mi to slavne Critters. :) Slabsi priemer. V zavere som spoznal hlasy mojho oblubeneho spevackeho zenskeho dua First Aid Kit..check them out..maju paradne songy. 45%

Soul Mates (2023)

Mizerne herectvo a zrejme ero/turn-on fantasy casti nadrzancov ako sa da najst "spriaznena dusa" :D. Odpad tomu nedam len kvoli Neal-ovym prestrihom a povodnej myslienke, ktoru takto neuveritelne zmrsili. Nehovoriac o uplne neprirodzenom chovaniu dvoch ludi. Vyhnut sa oblukom..strata casu.