American Horror Story - New York City (2022) (série)

Jedna z najslabsich serii AHS. Celkovy dojem bol pre mna skoro ako z hraneho dokumentu. Sice uvodne diely maju akusi atmosferu a je tu dokonca i kriminalna linia, zial neskorsie epizody uz su viac-menej artove dokumenty. Nehovoriac o absencii prvkov hororu ako takeho. Slabucky priemer. 38%

American Horror Story - Rekviem 1981/1987 - 2. část (2022) (epizoda)

Pomerne dostojny, ale suchy zaver tejto serie. Sice sme pochopili, kto alebo co je slavnac v kozi a i obdobie vzniku a priebehu vlny noveho virusu AIDS, avsak celkovy dojem bol pre mna skoro ako z hraneho dokumentu.

Batesův motel - Dokud vás smrt nerozdělí (2016) (epizoda)

Je to asi mesiac, co som si po rokoch opat pozrel povodne Psycho z 1960-teho. Kedze tento serial je jeho prequel, vieme ako skonci vztah Normana a jeho matky. Uz minulu epizodu som si myslel, ze sme velmi blizko tomu, aby doslo k jeho naplneniu. Ale Peanview to trochu oddialil. Uz aby to bolo. :) Myslim, ze pan serif sa konca serie urcite nedozije, Norman sa o to postara.

Batesův motel - Nebezpečný sobě i okolí (2016) (epizoda)

Tak som sa po niekolkorocnej pauze vratil k Bates-ovym, len aby som bol opat konfrontovany z neznesitelnou serialovou povahou mojej oblubenkyne, Very. :) Ta ponuka tomu fizlovy dokonale vystihla jej nastavenie. Byt doslova "prenasledovany" niekym, tak vysinutym, tak asi poziadam o "restraining order" a chodim s taserom vo vacku. :) Neviem, ci to budem davat, ale ak sa budu konat take vybuchy a twisty ake Norman predviedol v zavere, snad to dam. 70%

Andor - Dcera Ferrixu (2022) (epizoda)

Zaujimavy pohrebny zvyk s tymi tehlami v mure. Konecne sa figurky na sachovnici posuvaju. Slusna "letecka" bitka. Viac-menej depresivnejsia cast, ale vcelku velmi slusna.

Black Adam (2022)

Vizualny "smog" s tak hlupym scenarom a replikami, ktory vyslovene vyzyva, aby ste sa neunuvali pouzit mozog . :) Naviac, uz po hodine a pol som sa nevedel dockat zaveru. Esteze maju tvorcovia komixoviek, ci inych filmov (Law-Abiding citizen.....) k dispozicii vzdy Violu Davis, aby viedla "potrebne organizacie". A samozrejme pohladnu righteous maminu ako "doplnok" pre roztomileho bad-boya - Rocka pre strednu generaciu a coolovy mlady parik pre mladsich a otravne, predcasne "vyspele" decko pre najmladsich. Nebyt uvodnej hudbicky a coolovej spomalovacky striel a rakiet, asi sa moc nepobavim. Plne klise, prazdnych a plochych charakterov. Neodporucam. 30%

Let the Right One In - Hvězdopravci (2022) (epizoda)

Tato epizoda je znacnym zvolnenim v tempe a hlavnej linii, avsak o to viac sa sustredi na vztahy a teplo domova, ci uz u vedkyne s braskom, alebo u susediacich jedno-rodicovsklych rodin. Zahrialo pri srdiecku, hoci Eleanor-in otec citi neustale trpkost a tarchu svojej ulohy. Co bolo prakticky jedinym "chmarom" tejto epizody. Stale velmi dobra cast, dufal som vsak vo vyraznejsie posunutie a nejaku akciu. 65% Vlastne skok sa asi udeje vo vyskume vedkyne s novym testovacim subjektom. Vsetkym nam je jasne, ze sa to zvrhne, ci? :)

Věc: Počátek (2011)

Zopakoval som si spolu s povodnym filmom i tento prequel nan. A treba uznat, ze sa toho tento holandsky reziser zhostil celkom obstojne a vyvarovali sa mnohych sucasnych hluposti a komedialnych prvkov. Samozrejme, postrada to tu atmosferu povodneho filmu, avsak bude to z casti i tym, ze tuna sme uz tusili, co bude nasledovat. Rozhodne to vsak nadvazuje logicky a uveritelne. Urcite nadpriemer. Odporucam. 65%

Časové pásmo bylo změněno