Jack Ryan - Season 3 (2022) (série)

Zabavna a pomerne akcna seria, kde jedna z hlavnych postava je i zenska prezidentka hrana sympatickou Nemkou, Ninou Hoss. Ryan ma ten klasicky psikovsky vyraz a akcie su hodne naivne. Ale zrezirovane je to cele velmi pekne. Holt mi ale dost veci bilo do oci. Poslabsie. Ale odsypa to - jednoducha zabavicka. Fanusikovia urcite skusknu.

Jack Ryan - Hvězda na zdi (2022) (epizoda)

Okrem akej-takej atmosfery na lodiach nic moc. Naivne. Zaverecne posolstvo vsak pekucke.

Jack Ryan - Moskevská pravidla (2022) (epizoda)

Myslienka prevratu je rozhodne zaujimavejsia a trochu tej spionaze, hoci mimoraidne naivnej a zjednodusenej to "osladil". Priemer.

Jack Ryan - Duchové (2022) (epizoda)

Takto znicit ceskej republike tak nadherny kopec. :) Btw. ako sa im podarilo odklonit vsetku tu dopravu za bieleho dna? :)) Blbinka. A prezidentka bola paradne ruthless. :) Hlupunke, ale paradne sa na to pozeralo. Luka je badass.

Jack Ryan - Druz'ya i Vragi (2022) (epizoda)

Jednoducha zabavicka, ale naozaj treba obcas "vypnut mozog", pretoze tych logickych "skratiek" tu bolo neuveritelne mnozstvo. Az ma to uz rusilo. Slabsi priemer. Prezidentka je coolova a jej stab je s jej zmiznutim uplne v pohode...wtf?!

Jack Ryan - Strážce smrti (2022) (epizoda)

James Cosmo ako vojak z minulosti, co sa "postaral" o vedcov z operacie Sokol je v roli stareho "vlastenca" Luku, mimoraidne charizmaticky a uveritelny. Ten nastup v uvode rovno "k veci" mal "gule". :) Zaver sice plny akcie a obcas i napatia, ale v skutocnosti naozaj statnici nezazivaju tolko "fun-timu". :)

Jack Ryan - Sokol (2022) (epizoda)

Prva polovica nic moc. Ruske nerativy tu boli vzdy od C-ckovych filmov z 80-tych-90-tych. Coolova ceska prezidentka, ktoru hra vyborna nemecka herecka Nina Hoss pobavila. :) Ale od polovice, kde doslo na akciu a celkom slusny zaver, kedy opat na seba pozornost strhne samotny Jack, je to paradne. Slusny otvarak. 70%

The Looming Tower (2018) (seriál)

O polhviezdie prihadzujem za dojem po dopozerani poslednej epizody. Metodicky mimoriadne vydarene sfilmovanie toho, co predchadzalo v tajnych sluzbach USA najhrozivejsiemu teroristickemu utoku nedavnej historie. Vynikajuce herecke obsadenie. Kraluju vsak Jeff Daniels, Peter Sarsgaard, excelentny Bill Camp a v ulohe mladsieho FBI agenta z blizkeho vychodu, Tahar Rahim. Plne odporucam 85% K zanru drama by som pridal i dokumentarny film a ciastocne i thriller.

The Looming Tower - 9/11 (2018) (epizoda)

"We're at WAR. Say it!!!" "I accept your offer". Mimoriadne verne zachytenie vtedajsich udalosit, ktorych svedkom bol cely svet. Velmi silny zaver serie. Azda len konspiratori, ktorych sa vtedy vynorili mraky, ako zrejme i kolega podo mnou, sirili, ze si vsetky tie utoky a tisice strattenych zivotov zorganizovali "amici". Hlupost na n-tu. Touto "metodou" dohladatelne operoval skor Kremel v pripade utoku v Cecensku. Dobove zabery zachranarskych prac a i skutocne zapojenie O'Niela, ako sefa ochranky vo WTC su stale mimoraidne silne.

The Looming Tower - Tuesday (2018) (epizoda)

Mimoriadne atmosfericka a pre znalych udalosti az fatalisticka epizoda s pochmurnou atmosferou. Zaznam z vypocuvania v zavere, ktory som predtym nevidel, ale domnieval som sa, ze vykreslenie v predoslych dvoch epizodach je pravdive, bolo mimoriadne silne a hmatetelne v nom vidite, ako sa mocni zbavuju zodpovednosti v priamom prenose.