The Walking Dead: The Ones Who Live - Become (2024) (epizoda)

Mala vsuvka s dalsim prezivsim z minulych serii a "natahovanie" sa s hlavnou "zaporackou", ktora ku koncu filozofuje, a tak nakoniec vsetko dobre dopadne....meh. Ale vsetko to bolo nutne aby sa naplnilo "proroctvo", ze nasa dvojka spolu je "nezastavitelna". :) Naivna coolova premisa, ale fandime...

In the Land of Saints and Sinners (2023)

Prijemne ma prekvapil Jack Gleeson, Joffrey z GoT. Roztopasneho lahkovazneho ukecaneho zabijaka som mu uveril. Scenar je tazkopadnejsi a i sceny pomalsie, nez, na ake je zvyknute zhyckane publikum americkych akcnych coolovych stirelaciek. Slabsi priemer. Neeson je stale frajer.

Frontline - 20 dnů v Mariupolu (2023) (epizoda)

Mimoriadne silny snimok, ktory dokumentuje krutost toho, co sa dialo v Mariupole, kde ruske vojska ostrelovali civilne budovy a ciele. Mnohe z toho zachytavali na kamery posledny medzinarodni reporteri, ktorych zabery, prave z tohoto obliehania, obleteli svet. Uz dlho som sa necitil tak pohnuto, znechutene, dojato a i nasrato. Je mi luto aj tych divakov, ktorych myslienkovy svet je tak pokruteny, ze tomuto dokumentu nadelia "odpad". Este viac vsak ich blizkych, ak nejakych maju. Odporucam kazdemu. Mnohe obrazy azda napomozu k "precitnutiu", ak azda niekto nemal jasno od prveho momentu.

Jako ty (2015)

Prilis sterilne a ustrednej dvojke som to neuveril. Nehovoriac o scenari, ktory sme tu uz par-krat mali, a teda sme to v par sci-fickach uz videli. Aspon my, fanusikovia sci-fi. Zaujala "bunka skrytych".

Leokki (2015)

Hae-jin Yoo je zijuca legenda juhokorejskych filmov. Jeho postava je zaujimava a je i zabavna. Ale ozajstny humor, ktory ma rozosmial, bolo az nocne stretnutie a "dobrovolny autogram" v 1h4min a potom az v samotnom zavere pre odhaleni "skutocneho veku". Slabsie.

The Looming Tower - Y2K (2018) (epizoda)

Velmi slusna vyprava do mysle zodpovednych, z ktorych mnohi ziju tym, ze nieco prehliadli a vedia, ze vsetko sa "pokryt" neda. Ticho pred burkou.

Satanic Hispanics (2022)

Uvodom varovanie a ohladom pochybneho az mizerneho herectva je asi na mieste, a tiez upozornenie ze mate ocakavat v jednotlivych pribehoch parodiu. Prva poviedka a i sposob, akym ju zadrzany odusevnely typek vykresloval, totiz o svete na hranici "farebnych svetiel", ma nebavila. Dalsia, upiria bola otravnou parodiou, avsak pobavil "zrazeny" kolobezkar a policajna "preskacka" "you are under my thrall!" Tretia poviedka s "lesnymi zablatenymi" bola uvrieskana a velmi chaba. Stvrty pribeh o Malcolm-ovi je prakticky slabucka konverzacka, kde vas pobavi az prihod a v prihode o "hammer of Zanzibar" "with his energizing, demonic residue" - "Satan would be f*cked!" :) Nuz a zaverecna, v "realite", tam vyzdvihujem pracu maskerov a kostymerky na San La Muerte. Spolu s hudbou to malo dokonca "gule". "I'll be back". :) Meh. slabota 30%

The Looming Tower - Mercury (2018) (epizoda)

"Holla je tehotna....Tak sa o nu Allah postara". Fanatizmus je strasny. A ten nabozensky o to viac. Zaujimalo by ma, ako su naozaj usporiadane pomery tajnych sluzieb teraz. Pretoze tie americke su pre ich krajinu urcite funkcne a vykonne. Zatial, co nasa SIS je od 93'-tieho len nastrojom niektorych vlad a v sucasnosti s nou tajtne sluzby okolitych statov urcite plne nespolupracuju, kedze je mimoriadnym bezpecnostnym rizikom.

Konstelace - Skrze zrcadlo (2024) (epizoda)

Chce to poriadne sa sustredit. Harness k divakovi moc zhovievavy nie je. Predpoklada, ze ma aspon nejake tusenie ohladom opisovanej casti kvantovej fyziky. Spokojnost, hoci niektore casove zlomy by sa dali vyjadrit nazornejsie a tiez twist v zavere s Noomi a "druhou" dcerou som moc neuveril. 65%

Šógun - Podvolen cizí pěsti (2024) (epizoda)

Tak paradne podany historicky stret kultur, ako pri veceri s navrativsim sa manzelom Mariko a nasledne pri smrti v dosledku bazanta, sa len maloktoremu filmovemu tvorcovi podaril. Rovnako zosuv pody po zemetraseni bol nalezite "kolosalny". Zda sa, ze vdova po Taiko ma v politike v Osake predsa len ine postavenie, ako sa regenti domnievali. Za tymi uskrnmi to vyzera na "zeleznu lady". Opat velmi vydareny diel.