Falcon a Winter Soldier - Muž s hvězdou na hrudi (2021) (epizoda)

Po slabulinkom prvom i druhom dieli, kedy sa chlapci v kostymoch hraju infantilnu hru na vojacikov a "spojenectva" uz rezignujem. Len pre "hero-lovers". Pre ostatnych skor strata casu. Neodporucam.

Lupin - Série 1 (2021) (série)

Velmi naivne, a nie moc dovtipne stvarnenie tejto francuzskej literarnej postavy zasadenej do sucasnosti. Predvidatelnost, absencia logiky mi dost vadili. Inak, prekvapuje ma, ze samotni francuzi vykresluju svoju policiu tak neschopne. Zrejme vsak v tomto pripade preto, aby mohol vyniknut hlavny "nenapadny", takmer dvojmetrovy, hrdina. Bieda. Odporucam pre mladsie publikum, ci ako rodinny filmik. Neocakavajte nejaky vyrazny posun v zaverecnom dieli. Myslim, ze rozladi viacerych. Za mna cajicek, ktory som radsej ani nemusel objavit. Mozno vsak siahnem po knizke.

Lupin - 5. kapitola (2021) (epizoda)

Trosicka napatia, trocha klasickych "hratok" na macku a mys a neskutocne otvorenie deja pre dalsiu seriu. Meh....

Lupin - 4. kapitola (2021) (epizoda)

Polhviezdie naviac za obstojnu atmosferu. Hoci postupy, twist sme videli vsetci kde-kade, cim sa nastastia inspirovali. Takto nejak to malo slapat od zaciatku. A ano, pocas znacnej casti epizody nam opat nasadzuju ruzove okuliare. Zial, v mojom pripade az prilis "okato". :)

Ledová archa - Božský konstruktér (2021) (epizoda)

Willford je vyborna postava. Bean mu vdychol dusu a tak inteligentneho sociopata len tak clovek nevidi. Az clovek nadobudne pocit, ze jo to ako v telenovele. "Jedna "vychytrala" a zvysok sprosti". Vydarena atmosfera.

Lupin - 3. kapitola (2021) (epizoda)

Menej hlupucke, obcas dokonca dovtipne. Napriek tomu vsak stale naivne. Ale "nenapadnemu" hlavnemu hrdinovi doprajeme kazdy pribehovy uspech. :)

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Velkolepa zalezitost so stedrou stopazou a vizualno-zvukovymi "orgiami". Cele ponate vo vaznejsom duchu, hoci samozrejme len z casti, musime mat minimalne jeden infantilny charakter ;). Obcas recyklovane, obcas plne typickeho klise, kazdopadne heroicke. Kedze sa neratam medzi fanusika, uzival som si viac-menej vizual a obcas vydarene a neotrele technicke pozlatko. Avsak, uz ma unavuju neustale "zvratenia" osudu, ci zachrany na poslednu stotinu sekundu. V tomto zanri je to vsak zaklad. Za mna len priemer. Cielovka vsak zrejme bude "chrochtat blahom".

Lupin - 2. kapitola (2021) (epizoda)

Ok, zrejme cely pribeh bude neustale balansovat, resp. uplne vpadne do naivnych predstav, ako potrvrdila i tato epizoda niekolkokrat, ze totiz nas 190cm vysoky vyrazny pan, zvlada ojekabatit sledovaciu jednotku v parku, vsetkych zucastnenych vo vazeni, popri tom ne/byt pritomny v X dalsich rolach. Nuz, suhlasim s tym, ze na prvu a s nastavenim divaka, ze sa teraz ide bavit a "vypina mozog", hrdinovi tu jeho "fikanost" a sarm zbastite. Zial, osobne som uz za hranicou akceptovatelnej naivity, fantazie az hluposti. A ze ich v tomto dieli bolo pozehnane.

Lupin - 1. kapitola (2021) (epizoda)

Priemerna hra na "inteligentny" heist :). Vyzera to pekne, avsak az prilis nalinkovane a nie moc originalne. Napriek tomu, usmievavy Omar je celkom sympos a tak dufam, ze dalsie diely budu zaujimavejsie.

Debris - You Are Not Alone (2021) (epizoda)

Po druhej chaotickej casti a "dramatickymi" vsuvkami a klisoidnymi spravodajskymi sluzbami, si na tento paskvil nechvam zajst chut.