Giri / Haji - Epizoda 1 (2019) (epizoda)

Parada. Velmi slusny "otvarak". Ten priepastny rozdiel kultur vnimat po prichode do Londyna celkom vyrazne. Kopec zaujimavych charakterov na scene a neznamy hybatel deja v pozadi. Moze byt.

Pavučina snů (2003)

Videne az teraz, 17 rokov od natocenia, hodnotim kus ako poriadnu "blbinu". Skukol som to napriek drsnej minutazi cele. Avsak divacky zaujimavych scen bolo ako safranu. Malo to byt splnenie si sci-fi/horror restu, dufajuc v zabavu. Skoncilo to stratou casu a tukanim si po cele. Neodporucam.

Outsider - Que Viene el Coco (2020) (epizoda)

Stale vynikajuca temna atmosfera, nejake tie kubanske legendy a zavoj tajomna. Doprevadzane vybornou hudbou, co "lezie" pod kozu. Uvidime. Z typka, co vykupi Ikeu a nakup necha v lese pri mrtvom jelenovi, ide mraz. Som zvedavy, ako vybuchne ten nestastnik. Dufam, ze to nebude na oslave chlapceka jeho "barlatej" kolegyne. Urcitu napovedu som tam totiz citil.

Bitva u Midway (2019)

Slusne, viac-menej permanentne akcne, spracovanie namorno-leteckej bitky. Po kratkom diplomatickom uvode na strane Ameriky i Japonska a nejakej tej vyzvednej cinnosti je divak bud na mori alebo leti nad Pacifikom. Slusna kamera a i efekty. Mnozstvo znamych hercov v rolach, ktore pozname vsetci z podobnych bojovych americkych filmov. Priemer. Odporucam.

Mesiáš (2020) (seriál)

Slabsie stvorhviezdie a v tomto roku uz druhy zaujimavy serialovy pocin. V niekolkych dieloch to ma skutocne atmosferu a presvedcive herecke vykony. Nemozno opomenut ani kvalitne spracovanie a kontroverznejsie temy, ktore sa tvorcovia snazia predostriet. Myslim, ze to zvacsa funguje. Z mojich potrehov k jednotlivym dielom len par viet. Ak je rec o viere, sila osobnosti niekedy robi neuveritelne divy. Zvlast v ociach chudobnych, ci jednoduchych ludi. Tiez zistenie, ze vam, ci vasim blizkym na tomto svete ostava mozno par mesiacov, vam tiez zmeni pohlad na svet. Pochybujem vsak, ze je mozny osobnostny prerod pri urcitom stupni obmedzeneho myslenia, dogmatizme, ci fundamentalizme bez silnej osobnej skusenosti. V par dieloch sa obcas dost vyrazne ukaze par logickych dier v scenari, co je skoda. Niekoho mozno nevyrusia. Rozhodne zaujimave stvarnenie, majuce atmosferu a slusne herecke vykony. Stoji za vzhliadnutie. Cynici a hateri to mozu brat len ako dalsiu "mysterku", ci zivotopis niekoho z Marvelu a nebudu vo svojich komentoch tak smiesni. My ostatni sa mozeme zabavit na v celku zaujimavo spracovanej fikcii zasadenej do nasho obdobia. 65%

Mesiáš - Odměna hříchu (2020) (epizoda)

Ked uz divaka presvedcili, ze nakoniec to predsa bolo tak, ako to byt "muselo", zaver vypovedal inak. Rozhodne zaujimave stvarnenie, majuce atmosferu a slusne herecke vykony. Rozhodne stoji za vzhliadnutie.

Mesiáš - Bůh je veliký (2020) (epizoda)

Vidiet, ako zrejme prebieha vymyvanie mozgov a radikalizacia mladsich muzskych generacii v blizkovychodnej Azii, nie je pre sudneho cloveka nic prijemne. Zo dva zaujimave rozhovory a malicky twist na telefone s typkom v Rusku. Ten odchod pred vystupenim v zavere postrada logiku v pripade, ak nebude nejak prijatelne vysvetleny v zaverecnom dieli. To a par dalsich veci. Uvidime. ;)

Mesiáš - Vyšší moc (2020) (epizoda)

Pochybnosti rastu. Manipulacie z pozadia pracuju o preteky. Som zvedavy, kam dospejeme v zaverecnom dieli. Niekolko vyznamnejsich postav, ktore sa zdali byt buducimi hybatelmi deja sa v tomto neukazali. Vdaka viacerym slabsim rozhodnutiam tvorcov ma tento diel moc nebavil.

Mesiáš - Stalo se tak, jak bylo řečeno (2020) (epizoda)

Hm...pribudlo par nelogicnosti a dier. Z typka - nahnevaneho studenta, zrejme bude dalsi podstatny hybatel deja. Mozno i jeho "uzatvaratel". Scena na moste s instagramovou hviezdou bola takisto velavravna. Brasko kuzelnik idealne zapada do divackych pochybnosti. Trosku prvoplanove, ale co uz. Zeby masova iluzia v nahodne zvolenom meste? ;) Ako spomenutu nelogickost by som vypichol napriklad tu, ze si "person of interest" tisicov (a naviac sledovany tajnou sluzbou) moze len tak vybehnut z hotela a promenadovat sa mestom. Ale to je detajl. Za mna slabsi priemer.

Mesiáš - Ne všichni zemřeme (2020) (epizoda)

Kontroverzia? Mozno pre niekoho. Vzbudi emociu, ci diskusiu? Rozhodne. ;) Za to tvorcom palec hore. Za stvarnenie i odvahu. Mierny nadpriemer. Cakal som viacej a stvrtu prihodil, len za atmosferu v zavere.