• Fantasy

Memento (2000)

S hlavou pomotanou po dopozeraní môžem hrdo prehlásiť, že Nolan sa stáva oficiálne jedným z mojich obľúbených režisérov. Podať tak jednoducho vyzerajúcu a banálnu zápletku takým originálnym a komplikovaným spôsobom hádam nie je ani možné. Na film, ktorý hovorí o strate pamäti je to taktiež aj film, na ktorý nikdy nezabudnem. Aj keď si môžem predstaviť, že niekto bude z filmu skôr zmätený ako nadšený, aj tak by som ho vrelo odporučil všetkým, ktorý si chcú ozaj pocvičiť mozog.

Tahle země není pro starý (2007)

Nemôžem si pomôcť, ale to púštne prostredie, v ktorom sa príbeh odohráva sa mi vždy veľmi páči a indikuje mi aj žáner tohto filmu - neowestern. Najprv to bolo v seriáli Breaking Bad a teraz tu... Čo sa týka príbehu a jeho výstavby, tak tá je naozaj neotrepaná a nezvyčajná čo však zabezpečí, že si film asi skôr zapamätáte. Najviac som sa pobavil na záporákovi tohto filmu - veď to je úplný magor! (myslím to však v dobrom) Od plného hodnotenia ma ale stále odrádza tá nevýrazná smrť hlavnej postavy na konci filmu. Stačil by mi aspoň malý citový presah, ale ono proste nič, len sa dozvieme, že ho zabili. To je asi jedna z mojich najväčších výhrad.

The Last of Us (2023) (seriál)

Hru The Last Of Us som v živote nehral, ale prvé dve epizódy tejto adaptácie ma navnadili natoľko, že som si myslel, že sa práve tento seriál sa stane jedným z mojich obľúbených, keďže tématiku zombies mám rád. Bohužiaľ, nestalo sa tak. Dej sa začal pre mňa nejak spomaľovať a nepociťoval som také napätie, aké som cítil v prvých epizódach. A koniec ma tiež nejak nezasiahol. Stále však verím, že by mi druhá séria mohla napraviť chuť...

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Podľa mňa veľmi solidné zakončenie trilógie príbehu strážcov. Zaujímavý záporák, pekný návrat v čase v podobe ukážky originu Rocketa, o ktorom sme veľa nevedeli, a charakteristický humor... Toto je proste ono. Bojím sa však (a nie som sám), že sme práve možno videli poslednú dobrú, nadpriemernú a zapamätateľnú komiksovku od Marvelu. Dúfam v opak.🥲

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Čo robí z akčných filmov kvalitné počiny? Podľa mňa výborná a výnimočná choreografia bojových scén. Vždy prítomné neónovo osvetlené prostredie v kombinácii s rytmickou hudbou vytvára neuveriteľne podmanivú a dravú atmosféru. Kašlem na priamočiarosť deja, jednoduché dialógy či zápletku - takú akciu, aká je v tomto filme, som ešte nikdy predtým nevidel. A ja originálnu akciu priam zbožňujem. Takto si predstavujem poriadny a kreatívny akčný film!

REC (2007)

Čakal som málo, ale dostal som viac. Veľmi zaujímavý horor, ktorý si aj vďaka vždy prítomnej roztrasenej kamere buduje napätie, a tempo sa s pribúdajúcou obeťou zvyšuje. Pekná úkážka toho, že malý rozpočet nemusí mať vôbec vplyv na kvalitu, ak máte dobrý nápad.

Klub rváčů (1999)

Tento film mi odporučil môj dobrý kamarát, takže som sa bez rozmyslu naň hneď vrhol... Film som musel tesne pred polovicou viackrát zastaviť a spýtať sa sám seba - ČO TO POZERÁM PRE BOHA? Nezmyselné dialógy hovoriace o naozaj takých veciach, o ktorých vás nenapadne ani rozmýšľať, úplne bizarné scény, divné chovanie postáv a chaotický dej. Musím však uznať, že film je plný rôznych neokukaných nápadov, ktoré mi dodali "silu" film dopozerať. A dobre že som dopozeral, pretože až na konci filmu sa veci vyjasnili a konečne mi dali ucelený obraz o filme. A ony všetky tie nezmysly zrazu dávali zmysel a ja som pochopil, prečo majú ľudia radi Klub bitkárov. Keď sa spätne zamýšľam, tak Klub bitkárov je naozaj do každého detailu premyslený chaotický celok o kritike spoločnosti, ktorý nosí v sebe veľa myšlienok a názorov. 8/10 PS: Ľutujem ľudí s nespavosťou😥

Hon (2012)

Vrchol filmu? Podľa mňa to bolo otočenie pohľadu ostatných na Lucasa o 180 stupňov - vtedy mi ho ozaj bolo ľúto. Sám neviem, či by som sa v takej situácii nezbláznil... Herecky nemám čo vytknúť a Mads Mikkelsen nesklamal ako vždy. Koniec ma však trochu prekvapil a nejak si ho neviem správne vysvetliť. Zrejme však má symbolizovať to, že na nikoho sa už nepozerá rovnako, aj keď sa nedopustil prehrešku, len bol z neho "neprávom" obvinený.

Auta (2006)

Moja najobľúbenejšia rozprávka z detstva! Hlášky, vizuál a nápady... Všetko je tak ako má byť. Naozaj jeden z mála animákov, ktoré si nemám problém pustiť aj dnes.

Million Dollar Baby (2004)

Veľmi dobrý, ak nie aj jeden z najlepších filmov s tematikou boxu, ktorý som videl. Clint Eastwood dokazuje na staré kolená že vie stále hrať a ešte aj režírovať. Príbeh je jednoduchý, ale za srdce chytia dobré postavy a emócie. Zvrat v deji, ktorý nastal v poslednej polhodine, ma veľmi prekvapil. Škoda že sme nemali šancu vidieť dlhšie zápasy, keďže každý končil rýchlym K.O. 😂