Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Výborný napínavý seriál, při kterém si člověk myslel, že je v realitě. Hltala jsem každý díl a nemohla se dočkat další řady. Rupert Friend byl neodolatelný. 10/10

Nespoutaný Django (2012)

Westerny nejsou můj šálek kávy, ale ve spojení s Tarantinem se z toho stal úžasný zážitek. Nechybí výborný humor, skvělé herecké výkony, krev...No prostě všechno, co mám na Tarantinovi ráda. 10/10

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Skvělá komedie s výborně našlapaným dějem podle "skutečné události". Zbožňuju scénu, kdy DiCaprio unikne Hanksovi přímo pod nosem se záminkou, že je z kontrarozvědky. 10/10

Sedm (1995)

Spojení Pitt a Freeman funguje náramně, chemie mezi jejich postavami mě na filmu okouzlila. Dostala jsem vše, co jsem čekala - napětí, psycho vrahoun, výborný konec. Opravdu skvělé. 10/10

Teorie všeho (2014)

Eddie Redmayne je můj oblíbený herec a roli Hawkinga ztvárnil opravdu úžasně.  Ano, jedná se spíš o romantický film než životopisný, ale i to občas člověk potřebuje. Po shlédnutí ve mě zůstal strašně příjemný pocit. 9/10

Zelená míle (1999)

Film, který mě absolutně vtáhl. Jeho minutáž vůbec nevadí, člověk se od obrazovky nechce odtrhnout a po skončení v něm zůstane plno emocí, možná i pár slziček uroní. A opět skvělý Hanks. 10/10

Terminál (2004)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů s Tomem Hanksem. Pohodová podívaná, složená z milých střípků, co uvíznou v paměti. Terminál můžu vidět každý rok a stále si ho užiju stejně. 9/10

Vzpomínky na lásku (2004)

Jedno velké Ach... I když jsem byla varována předem, slzy jsem stejně nezadržela. Nic netlačí na pilu, všechny emoce přijdou tak krásně nenuceně. A závěr tomu dodal tu pomyslnou třešničku na dort. Hlavních postav mi bylo do jisté míry líto, na druhou stranu jsem jim záviděla. 9/10

V zajetí démonů (2013)

Poprvé jsem tento film viděla v době, kdy jsem si ještě na horory moc netroufala tak, jako teď. No, pár nocí jsem se bála na záchod a nepříjemný pocit, že někdo vedle mě zatleská přetrvával i přes den. Dvojice Farmiga a Wilson fungují dokonale. Opravdu moc povedené. 10/10

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Dlouhou dobu můj nejoblíbenější film z této trilogie, ale postupně jeho místo převzal Návrat krále. Přiznám se, že dějová linka Froda a Sama mě až tak neoslnila, ale to ani v knize. Za to snaha o záchranu Pippina a Smíška, bitva o Helmův žleb, to je pošušňáníčko :) 9/10