Batman a Robin (1997) odpad!

0/10 Ano jako obycejne - s pribyvajicimi dily to jde cim dal vic do... Nechavam na doplneni kazdeho z vas

Batman navždy (1995) odpad!

0/10 Kdysi jsem cetl v Ikarii velmi ftipnou recenzi o tomto filmu, bohuzel samotny film je jeste o dost horsi. Jednim slovem DES!

Pochybná žena (1946)

1/10 Budu hodny a nedam odpad, prestoze si to film temer zaslouzi. Neceho zajimaveho se dockame az cca poslednich 25 minutach, jinak je to cira nuda, kde az na Rainse nikdo nehraje - shame on you Cary! Opravdu jsem rozcilen, toto jakoby snad ani nenatocil Hitch - mraky zbytecnych zaberu, slaboucky scenar, absence humoru, minimalni napeti. No teda hrozne. A zacinam byt alergicky na Bergmanovou, toto je po Casablance uz druhy film, co uplne potopila...

Jízda do Ox-Bow (1942)

8/10 Jednoduche, kratke, vystizne s dobrym koncem - co vic si od westernu prat?

Tajemná záře nad Pacifikem (1980)

2/10 Uz kdysi davno v kine se mi to nelibilo, takze nepredpokladam zlepseni po xy letech - to ze je tolik let po valce PH porad citlive tema napovedel jeste horsi film s timto nazvem - tady se to aspon snazili maskovat SF a moderni technikou, ale jinak je to obdoba Langmajerova Copa je to za vojaka - vojenska agitka - stejne jako Pop Gun

Člověk obojživelník (1962)

7/10 Málokdy se mi stane, aby se mi filmové zpracování líbilo víc než originální kniha, kterou jsem před lety bral do ruky s mylnou představou, že se jedná o krvák a lá čelisti. Ale tohoto zpracování se to ovšem beze zbytku povedlo – možná za to mohly uvěřitelné ázerbájdžánské exteriéry, z nichž přímo sálala mexická atmosféra – policie, korupce, lov perel, možná až homosexuální vzhled a naivita baleťáka v upnutém stříbrném oblečku nebo tajné chodby a vynálezy doktora Salvátora. Taková smutná pohádka ve stylu H. Ch. Andersena poučí nejen děti, že život v nesnášenlivé a materialistické společnosti není peříčko a utopie nemá nic společného s utonutím. Přestože zlosyn Zurita plní svou roli dle očekávání není to surovec, co bije svoji ženu, ale v první řadě milující a žárlivý manžel, a proto mi ho bylo i docela líto při jeho bídném konci s Baltazarovou kudlou. Akce sice nebylo moc, ale dostačovala a kupříkladu útěk z vězení mi připomněl francouzské gangsterky, jejichž čas ještě teprve přijde.

O Xangô de Baker Street (2001)

5/10 Po originálních britských Shelockových legrandách jako Without a Clue nebo Private Life of Sherlock Holmes přispěchali se svou troškou do mlýna i hoši z Brazílie :) Jako menší jsem přečetl veškeré dostupné příběhy tohoto světoznámého detektiva, ale o jeho jihoamerické anabázi jsem se nic nedověděl. Snímek s výrazným parodickým akcentem upoutá kombinací angličtiny, portugalštiny a francouzštiny a novými zjištěními o tom, jak Holmes přisel ke stradivárkám, jeho náklonnosti k ženám nebo úspěšnosti vyšetřovacích metod. V epizodě nechybí nic na co je čtenář/divák zvyklý: napětí, nadsázka, humor, krev, hudba, ale navíc jsou tu i krásné ženy, jerubské voodoo a charismatický Holmz, kterého jsme mohli vidět v Rodrigezově Desperadovi jako hlavního padoucha.

Nenávist (1995)

8/10 V Parizi to vrelo, vre a bude vrit - a to nejenom kvuli tomu, ze se v ni francouzi pomalu stavaji trpenou mensinou... Pri nekterych zaberech mi behal mraz po zadech daleko vic nez u bubackych filmu - konfrontace sily s jeste vetsi pre-silou je opravdu pusobiva. Stejne jako kamera - vylet z DJ okna, trojice nad mestem. Humoru tu bylo pomalu, ale nasel se - "Nekteri policajti jsou dobri, ale mrtvy skinhead - dobry skinhead", "Je doma Asterix?" Cassel je presvedcivy jako usti bouchacky s niz dela ve sve dobre ctvrti dojem a i oba jeho sekundanti podavaji solidni vykon. Souboj gangu s policii zase zustal bez viteze. Nebude to v originale ale: WORLD IS OURS!