Auta (2006)

4/10 - Mno, po technicke strance neni co vytknout - je to animace jakou jste opravdu jeste nevideli, to je pravda. Ale co ten zbytek? Prece nemuzu diky squele animaci, ktera je misty naprosto zbytecna a dlouha - stejne jako u drtive vetisny jinych soucasnych hranych filmu - zabery jakoby vypadly z inter serie Need For Seed ;]]. Spousta hluchych mist, kde se dej sine jako Velorex na zpatecku, z klise by si scenarista mohl strihnout na slusivy zimnicek a ty morality potazmo vystoupeni Schumiho? To je snad jeste horsi nez jizda policejniho reditele 190km/h.... za 2 body ehm Hwezdicky. Kazdopadne amici po Route66 porad jezdi, ale kupodivu i po dalnicich jezdi DOST pomalu, jelikoz mistni benga jsou na speeding pomerne dost vysazeni cihaji tam temer za kazdym mostem/nadjezdem s radarem - hura za chvili to tu mame taky...

Až přijde kocour (1963)

8/10 Alegorie nebo pohadka? Nebo neco mezi tim? Je to fuk, hlavne, ze to funguje.

Baba na zabití (2003)

Remaruv dalsi nepovedeny film ;[[ Mel jsem podobnou domaci, reknu vam, ten film neni moc daleko od realu...

Babel (2006)

4/10 Pridlhe a nedotiahnute... Jestli to mela byt obzaloba Ameriky, jak ve vsem dosahne sveho a jeji obcane jsou ve srovani s ostanimi obyvateli planety Zeme polobozi - mozna, ale to se snad da zvladnout i za kratsi dobu.

Babí léto (2001)

Super film, o okamzicich kazdeho, kdo se hodla dozit vysokeho veku. Jak vidno, ve skutecnosti to byva o necem jinem ;[

Báječní muži s klikou (1978)

9/10 Nepravem opomijeny film vzniknuvsi k 80. vyroci kinematografie u nas. Amici maji Singing in the rain, Cesi muze s klikou - hrany "dokument" o pocatcich ceskoslovenske kinematografie, ktery se za pouziti zcela mystifikujicich jmen {Pasparte-Ponrepo, Slapeta - Svab, Kolenatý - Krizenecky,...} docela verne drzi historickych faktu. Super jsou i filmy ve filmu simulujici originalni dobovou produkci.

Balada o Cable Hogueovi (1970)

7/10 - Nostalgicky western o stesku po opravdickem divokem zpadu, kdy bylo vsechno "jednodussi". Vyborne combo smudla Robards a padre Warner pobizeji (aspon ze zacatku) tempo tohoto filmu do vysokych obratek, dabuzel cca v puli tomu dochazi stava a dostavuje se premira melancholie, ktera z meho poledu srazi uroven celeho snimku o nekolik bodu z kategorie bezchybny film. Moc se nestrili - podobne jako v RioBravo, ale o to vic se keca a to je dobre!

Balada o vojákovi (1959)

5/10 "Road movie" z Velké vlastenecké. Mladý voják Aljoša v záchvatu strachu v první linii zneškodní dva německé tanky a za odměnu dostane dovolenku, aby mohl matce doma na vesnici opravit střechu na baráku. Po cestě se seznamuje seznamuje s krásnou Šurou a přes počáteční mladické zatměnění a zmatek jeden ve druhém najdou hluboké zalíbení, přestože v dobách války není na cit žádný prostor. Stejně jako ve výsledku na opravu střechy, protože cesta trvá dlouho a je potřeba vyřídit jiné "pozdravy z fronty". Příběh je přímočaře jednoduchý, což pěkně koresponduje s roztomilou nezkaženou tpovahou éměř dětského hlavního hrdiny ve vztahu ke všemu a všem okolo.

Balík peněz (2000)

Noumen umi i jako paralepticky deda z koleckoveho kresla! Zajimavy i kdyz nepravdepodobny namet stoji a pada na na jeho vykonu. Narazil jsem na to uplne omylem a byl jsem velmi mile prekvapen.

Balkan expres (1983)

5/10 Oproti Maratoncum nebo Kdo to tam zpiva slabsi ale stale divatelne kvuli velmi specifickemu jugoskemu humoru a parte sympatickych typu na cele s charismatickym Pepkem Draganem a Batou "hral jsem v kazdem balkanskem filmu" Zivojonovicem nebo "matkou" Umy Thurmanove Katici, ktera je fakt dobra i oblecena. Snaha byt se vsemi za dobre a jeste profitovat neni tedy jenom cechackovske specifikum ;]]