Kořist (2019)

Už jsem dlouho neviděl tak strašně nudný film. Díval jsem se asi na 4x a naposled už jsem to jen proklikal do konce. Prostě to nešlo.

Chata (2019)

Myslel jsem si, že to bude dobrý... tak na 4 hvězdy. Ale celou dobu jsem vlastně čekal na nic. Plus pár nesmyslných chování postav... nevím no. Atmosféra by byla, ale je to vo ničem.

Vinland Saga (2019) (seriál)

Ze začátku dobrý, pak mi přišlo, že to trošku ujíždí někam jinam. Askelaad nakonec docela zajímavá postava, zato hlavní hrdina byl celou dobu spíše na přesdržku - ostatně to Askelaad dobře vystihl. :-) Ale těším se na další sérii.

Lov (2020)

Čekal jsem klasiku tohoto žánru, ale nakonec jsem byl překvapen, že to šlo trochu jiným směrem. Nebo tedy spíše podáním. A to se mi zalíbilo. Navíc Betty Gilpin tomu dala opravdu šmrnc. Ta byla fakt výborná. :-) Je to tak trochu napůl komedie, tak bacha. ;-)

Prokletí čarodějnice (2017)

Ze začátku jsem se těšil na pěkný a pomalý vizuální horor ve stylu The Witch. Od poloviny my už docházela trpělivost a poslední část už se táhla opravdu jako smrad. Stále intenzivněji jsem přeskakoval vteřiny, dokud jsem nedošel na konec. Mělo to fakt dobrý potenciál, kdyby to alespoň mělo nějaký příběh. Škoda...

1917 (2019)

Dva válečné filmy ve stejný den - Midway a 1917. Zatímco Midway byla jen přehlídka přehrávajících ksichtů, trapných hlášek a "srdceryvných" proslovů, 1917 rozvíjí válečnou problematiku trochu hlouběji a ukazuje její hrůzy syrověji a opravdověji, než Roland v Midwayi. Mám rád prostě zajímavé a dobře natočené scény (s krysami v bunkru) a zobrazení války tak, jak to asi bylo - mrtvoly pod hlínou na bojišti, kde vykukuje tady ruka, tam zase kus hlavy, nafouknuté mrtvoly v řece... Midway byl v tomhle dost opatrný. Obdivuji hlavně ten um, natočit film s tak dlouhými záběry (mám pocit, že to bylo tak na 3 střihy, co jsem si všímal :-)). Ale ve skutečnosti to bylo určitě jinak (při pádu vodopádem jsem si všiml nějakého toho CGI). Ale je to obdivuhodné, něco takového dokázat. Dobře vybraní herci a "příběh", no, ten je sice jednoduchý a přímočarý, ale je to válka. Tam se nějaké extra zápletky dočkávat nepotřebuji. Mně se to líbilo. Mám rád filmy, které, i přes opakující se téma, jsou natočeny prostě trochu jinak, než zbytek mainstreamu (Midway).

Aguirre, hněv Boží (1972)

Nezáživné, nudné, občas dost trapné... Nerozumím vysokému hodnocení. V době, kdy film vyšel.. možná.

Maják (2019)

Film, který rozhodně není pro každého (ostatně to se dá poznat dle recenzí). Já jsem čekal trochu příběh, ale dostal jsem jen psychologickou hru dvou můžu na ostrově s majákem, která se postupně dramatizovala až do zběsilého konce. Příběh mi chyběl...kvůli tomu ta jedna hvězda dolů. Moc nemusím psychologické filmy, kde už vlastně nevím, co je pravda a co ne. Ale tohle mě i tak celkem dostalo. Zajímavá mluva, parádní kamera a snímané scény a ČB obraz + 4:3 tomu dodalo na atmosféře. Oba herci paráda. Hudba i zvuky dokreslují atmosféru. Konec jsem moc nepochopil. :-) I tak jde o parádní zážitek a důkaz, že Eggers to opravdu umí. Ostatně jak jsem již poznal u filmu The Witch. Těším se na jeho další kousky!

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Na pět to rozhodně není, jak to tu někteří předhánějí. Možná je to jen tím, jak špatné to v poslední době bylo. Pohádka je hodně jednoduchá, s naprosto základním příběhem a to je vlastně vše. Občas trochu vtipu, ale jinak stále to není něco, co by se mělo pouštět pravidelně. Na druhou stranu celkem sympatické obsazení... Ale chce to něco víc. Přijde mi, že ta pohádka byla prostě bez duše.

Seveřané (2016) (seriál)

V každém díle se těším na Jarla Varga...