Až na krev (2007)

There Will Be Blood nezacina vubec spatne a chvili to vypadalo, ze by to mohlo byt i velmi zajimave, ale to trvalo tak prvnich 20 minut, dal se to neskutecne tahlo. Bylo to prehnane dlouhe a nezazivne, zejmena na konci uz to bylo ciste natahovani. Ma to sice urcite film-making kvality a je to klasicky oscarovy material, Daniel Day se sve hlavni oscarove role zhostil dobre a nomination si zaslouzil, urcite ne ale celkovy win. Jeho hlas a retoricky projev jsou lahudka. Dalsi herce nema smysl zminovat, jelikoz tohle byla vesmes oneman show. Rovnez to ma pomerne povedenou music od clena Radiohead v kombinaci s klasickymi oldskool orchestralnimi dily, ktere nektere sceny vylozene tahnou. Nicmene celkovy vysledek je vskutku prumerny film, ktery velmi rychle zacne nudit a je to dlouhe, predlouhe. 5/10

Tahle země není pro starý (2007)

Kupodivu velice prumerny kousek, ktery rozhodne nedosahuje sve reputace. Vlazne, bez spadu. Chlapek zbufne balik penez z drug dealu a zbytek filmu ho honi evil guy s pumpovaci air weapon aby ho zastrelil, that's it. Herecke vykony rovnez pusobi velice nepusobive a zakrikle, mozna s vyjimkou Bardema, ktery zahral spravnyho cold flegmatic killera. Prekvapila me neobvykle malinka rolicka Woodyho Harlesona ke konci filmu. Ovsem je nutne podotknout, ze tenhle movie ma alespon zajimavy charakter a atmosferu. Kdybych to videl jako noname B-movie, rekl bych si, good. Jelikoz jsem to sel ale zcheknout jakozto winner for the best movie of the year 2008, tak se jednalo o velke zklamani, ktere pusobi lehce prazdne a nedomyslene. 6/10