Seriózní muž (2009)

Coenovsky prumer. A Serious Man je prilis bezohledne zahleden sam do sebe, blouma a duma nad realitou, uz se ale nesnazi reagovat a poskytnout odpovedi. Je zde jedna vyborna, lec pomala a nudna scena, kdy rabinsky mudrc sedi v kanclu a cumi do blba, kdyz za nim prijde hlavni hrdina pro radu, asistentka ho za nim nepusti s tim, ze je zaneprazdnen - premysli. Cely film je presne jako ten rabin. Vetsina divaku si z toho tak i pres velmi peknou dobovou 60's stylizaci odnese predevsim jakysi rozvareny pocit skoro_nudy, coz nejvic dorazi liny, prehnane otevreny zaver. Urcite to ale neni spatne a stoji to za videni nejen v ramci Coen filmografie. Kdyz uz kvuli nicemu, tak kvuli te sexy sousedce, chtelo by to aby vsechny zeny stredniho veku v CR vypadaly takto. "When the truth is found. To be lies. And all the hope. Within you dies. Then what?" 6/10

Zátoka (2009)

Wow, jeden z nejlepsich a nejsilnejsich dokumentu, ktere jsem kdy videl. Tohle nikoho, kdo ma v sobe alespon kapku lidskosti nemuze nechat chladnym. Vyborny A-Team, ktery jakoby vypadl z James Bonda, vybaven vecickami od Q, nasnimal naprosto brutalni zabery v prisne strezene, tajne Japonske zatoce, kde dochazi k masivnimu vyvrazdovani a zotrocovani delfinku, kvuli stupidnim aqua shows a masu. Vypatlane lidi, kteri bezmyslenkovite zerou maso (at uz delfini, nebo jakekoliv jine) by mel taky nekdo zacit vyvrazdovat aby sme si na nich pochutnali! I hate the human race !!! Tenhle dokument je pro vsechny "povinna cetba" a doufam, ze promeni svoji nomnaci v Oscara, dostane se k co nejvice lidem, kterym treba konecne otevre oci! 9/10

Proboha! (2008)

Prekvapive extremne spatny dokument. V porovnani s podobnymi anti-krestanskymi kousky jako napr. prvni cast Zeitgeistu je tohle skutecne vysmech. Hlavni zasluhu na tom ma Bill Maher, ktery je jednak extremne nesympaticky, ale po vetsinu dokumentu predevsim neskutecne iritujici svym pristupem k rozhovorum. On nejde debatovat, nesnazi se klast vhodne otazky vhodnym lidem, to co predvadi je show pro kameru, kdy si vybere zamerne co nejvetsi dementy a sasky, kteri argumentovat neumi a i kdyz se o to snazi, tak on jim to nedovoli, skace do reci, vysmiva se a v podstate je hodi pred kameru s predem definovanym scenarem - "to je ale bullshit ten jezis/buh/cirkev.." clovek se snazi neco namitnout a on "jasne, podle bible chlapek zil ve verlybe, je mi to jasny, ty ses fakt dement...". Nemluve o tom, ze si to potom pekne zedituje podle svych potreb, klade duraz na tupe vyrazy, tiche pauzy nevedomosti atd. Tohle je jednostranny arogantni pristup uplne na nic a s realnym dokumentem to nema nic spolecneho. Ja s tim samozrejme souhlasim, krestanstvi, vsechny cirkevni systemy okolo i dalsi alternativni nabozenstvi jsou od pocatku jiz dlouhodobe naprosta parodie a jediny realny buh jsem ja, ale to, jak je to podano zde neni vubec efektivni ani zabavne. Jen iritujici. 2/10

Statistics (2006)

To jsem 4 roky po vydani skutecne uplne prvni kdo zde hodnoti tenhle naprosto regulerne kvalitni kousek, ktery se s prehledem muze rovnat s pribuznymi oscarovymi filmy jako Crash (2004)? Jasne, sice zde nejsou absolutne zadne zname herecke tvare, ktere by na to mohli nalakat, ale jednak to je uplne jedno, protoze vykony zdejsich noname hercu jsou na velmi vysoke urovni (Kent Harper v roli radiokomentatora neskutecne vali) a hlavne film jako takovy, s rozlicnymi storylines, ktere se ve finale spoji tim, ze vsichni zucastneni, se tim, ci onim zpusobem promeni ve statisticky udaj je dostatecne zajimavy i zabavny a vyborne provedeny. Je to indie, ale produkcni hodnoty jsou naprosto v poradku, vypada to dobre, hudba je super a cele to ma velmi silny moralni efekt a poselstvi o totalne zbytecne zkazenosti spolecnosti. "86 suicides in a day, you know what? It's so stupid to think about suicide. With murder statistics like these, you might as well walk out your front door and let someone else do it for you, why bother doing it yourself?" 8/10

Nuga geunyeowa jasseulkka? (2006)

Sexy ucitelka je alfou omegou celeho filmu, at se deje cokoliv, vzdycky se alespon mate na co koukat. Okolo je obalena vesmes klasickou teen komedii, ktera i pres svou obcasnou trapnost byla prevazne solidne vtipna a urcite lepsi, nez vetsina USA kousku podobneho razeni. Skoda, ze ke konci uz to ztraci svuj sarm. 6/10

Djinn (2008) odpad!

Konecne po dlouhe dobe poradna sracka, ktere muzu bez zdrahani suverene napalit odpad! On uz je podezrely samotny fakt, ze ten tezce nesympaticky a totalne neschopny Usama, ktery hraje hlavni roli, zaroven napsal i reziroval cely tenhle podes. To je ale jen zacatek, ono je zde extremne odpadni uplne vsechno. Nic se ale zrejme nemuze rovnat tem "vyjimecnym" hereckym vykonum vsech zucastnenych zoufalcu, ktere jsou podporeny nejtragictejsim namluvenim a nazvucenim, ktere jsem u filmu kdy slysel. Statecne jsem to dokoukal cele, ale tech 76min mi pripadalo jako 5 hodin, kdy ve druhe pulce uz jsem z toho byl tak vytripovany, ze jsem nemel nejmensi poneti o realite. Jestli existuje clovek, ktery by to s filmem mel vazne hodne rychle zabalit, pak je to tenhle typek! Snad v zivote jsem nevidel tak ultimatniho ubozaka. 0/10

Povstalecká jednotka závodních plavkyň (2007)

Spousta japonskych studentek, ktere pobihaji po skole v plavkach, vybaveny nabrousenymi pravitky a cihlami celi utokum jejich zombie ucitelu. Vsude caka obrovska spousta krve, do toho obcas ve sprse ukazou narazniky, nebo dokonce predvedou kvalitni lesbicky sex. Na papire to tedy vypada jako excelentni zabava. V realu je to ale pomerne nudne a diky low-budgetovosti to ani nevypada moc dobre. 4/10

Povídky ze záhrobí: Upíří nevěstinec (1996)

Spousta sexy upirek a odhalenych narazniku, spousta krve a vtipnych hlasek. Je to sice mnohem vic komedie/parodie, nez horror, ale aspon se u toho nenudite. "Two! Four! Six! Eight! You can watch me masturbate. " 6/10

Midnight Movie (2008)

Prekvapive hodne dobry moderni tzv. party horurek. Je to zabavna, svym zpusobem originalni, poctiva vyvrazdovacka. Exklusivni prostredi oldschool kina, dostatek krve, kdyz uz zacne nudit primarni storyline, tak se to prepne do cernobileho snimku promitaneho na platne, ktery je v podstate takova light verze Texaskeho maskaru. Pro ziskani ctyr hvezd tomu ale chybela nejaka ta typicky hororova kocicka. Zdejsi hlavni bloncka byla nic moc. 6/10

Krvavá jízda (2009)

Enda McCallion. Potom, co se tohle jmeno objevilo v uvodnich credits, prestal jsem doufat v dobry horror. Reziser, kteremu se povedlo natocit nejhorsi video cele klipografie Nine Inch Nails si po letech nabrousil zoubky na svuj debut film. Uz od zacatku se projevuji jeho trademarky realisticke kamery a zaliba v autech, coz celemu filmu dodava neprijemny look, ke kteremu se navic pridaji neskutecne nesympaticti herci - hlavni girl se vam libi tak prvnich 5 minut, to poprsi se vam ale po chvilce okouka a po zbytek filmu je totalne na odstrel. A to nemluvim o jejim "boyfriendovi", ktery vyhrava cenu nejotravnejsi filmovy slizak roku 2009. Nepatrne body zachrany ziskava snaha o napeti v prvni tretine. 2/10