Warrior (2011)

V jednoduchosti je krása a Warrior je žiarivým príkladom. Nolte, Hardy, Edgerton a pán O´Connor, jednoducho bravo!

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Švédsku trojku musím odmeniť ruskou päťkou, pretože ako divákovi nepoškvrneného originálom (rozumej románovú predlohu) mi tých 429 minút trilógie nestačilo. Pri takomto predstavení by som zvládol aj viac. Ostáva len dúfať, že pokiaľ rozhodím sandále, ešte sa od tvorcov týchto diel dožijem obdobných divadiel.

Expendables: Postradatelní (2010)

Vážení pamätníci, súdruhovia a súdružky a aj vy, malí zmrdi, sme dnes dostali žiarivý príklad, ako sa samoúčelne a primitívne natáčali akčné filmy v rokoch osemdesiatich minulého storočia, teda v čase, keď sme ešte boli za dievčatá. Tak ako aj v minulosti, tak aj dnes, sme im to zožrali a ja osobne som s tým zmierený. Škoda len neúčasti bratov Žána, Klóda, Fana a Dama, všetkých s hrčou, čo miesto toho zosmolili svoj vlastný filmový hrobček, s ktorým boli aj tak vypoďkaní z nejakého posraného festivalu a isto aj škoda neúčasti kak pančera Pištu, ktorý zrejme popri účasti v nejakých zamrdaných Céčkáš ešte stíha aj ojebávať na daniach. Vážení súdruhovia, osobne chválim žrebca Silvestra za ideologický nezmysel a pyrotechnické orgie, chválim aj Dolfíka, že neodskočil a na čomsi kapitalistickom fičal a chválim aj super Déčkového Austina a jeho kaderníka. Záverom môjho referátu, vážené súdružky a ich obrábači, len toľko, že nebyť spomínaných ikon, celý film by padol do smradľavej stoky zabudnutia Hulyúdskych akčných filmov. Lúčim sa s vami a v súlade s ideológiou našej strany samozrejme dávam Stallonemu päťku!

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

15 (slovom päťnásť) mojich obľúbených užívateľov ohodnotilo tento skvost a 14 (slovom štrnásť) z nich mu dalo plný počet. Plný počet znamená plný počet a to je 5 (slovom päť) hviezd. Som spokojný s výberom mojich obľúbených užívateľov a ešte viac som spokojný s pánom Milošom Formanom, pretože on vie, ako sfilmovať bestseller. A to som nebol ani tak dlho preč. 100%.

Jak vycvičit draka (2010)

Mám dojem, že Pixar dostal od Dreamworks na solar a tým 3D to rozhodne nie je. Dreamworks sa totiž vytiahli animákom o Vikingoch (btw asi najlepším filmom o Vikingoch) a drakoch, ktorý vtiahne do deja diváka bez rozdielu veku, národnosti a gramotnosti. Údajne tento film mal pracovný názov How to Train Your Pixar. Full House.

Adamova jablka (2005)

„V pondelok ideme do Indonézie...Ale hlavne kvôli malému. Tam nie je poznať že je mongoloidný. Podobá sa ostatným.“ Nepredvídateľnosť deja, šťastná ruka pri výbere postáv, starý kocúr a úžasne uletené dialógy narobili z Adamových jabĺk jednu z najlepších smutno čiernych komédií, aké moje oko uzrelo. Bravo.

Avatar (2009)

Keďže sa tu už popísali všemožné drísty, nemám čo nového vybaliť. Vizuál je skutočne opojný a zatieni aj dementný príbeh. Za fantáziu tvorcov dávam päťku. Iné mi ani neostáva.

Dvanáct (2007)

Nedať tomuto snímku plný dom je hanba na tri zimy. Užívateľov, ktorí tak nespravili, je potrebné zakopať pod čiernu zem a poprípade im nechať vytŕčať aspoň holé zadky, aby ostatní milovníci dobrých filmov mali kde parkovať bicykle. Remake Fondovho originálu ako adaptácia na pomery v Rusku, za účasti dvanásťčlenného vynikajúceho sprievodu, je pre filmového fanúšika sviatkom. Tuším som hneď po jeho skončení odštartoval u nás na balkóne taký malý ohňostroj. Predsilvestrovský, polhodinový. Stofka, bratu, stofka zo sto.

Moon (2009)

Ak toto dielko vystrúhali za 33 dní, tak to teda išlo určite o plodné dni. Stačilo pár, pre neskutočných zvedavcov presnejšie 5 miliónov peňazí, k tomu zodpovedne hrajúceho Samka Rockwella a je na svete pozerateľných 97 sci-fi minút. Pokiaľ si milostivo a mierumilovne spomínam, naposledy ma takto vesmírne zaujal Sunshine. Aj napriek pomerne ľahko čitateľnej zápletke a (podľa môjho neskromného názoru) nehodiacemu sa záveru, musím siahnuť po deviatke z desiatich možných.

Julie (2008)

Po predvedenom výkone si pani (Ma)Tilda Swinton sadla za písacie zariadenie, zapálila si cigaretku, naliala si svoj obľúbený drink a spichla brožovanú príručku pre hercov s názvom „Ako potiahnuť celovečerák alebo ako donútiť diváka, aby 138 minút civel ako žaba z prachu.“ Údajne prvý výtlačok pošle Angeline Jolie s venovaním „Pamätáš si na Výmenu, ty hus?“ 90%