Život extrovertní alkoholičky Julie (Tilda Swinton) se hroutí. Ztratila práci, a aby získala peníze, rozhodne se unést 8-letého syna bohatých sousedů Juliiných prarodičů... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Anderton

Takže znova musím zopakovať, že nezávislí režiséri majú najradšej lúzu. Je to samozrejme paradox, ktorý by stál za dlhšiu úvahu. Každopádne Tilda Swinton v svojej asi najlepšie napísanej úlohe, kde je stredobodom každej jednej scény prehnane dlhého filmu. Jeho mierne skrátenie by určite prišlo vhod mnohým divákom, pretože scenár nie je natoľko košatý, aby ho bolo treba prezentovať takmer dve a pol hodiny. Ale za ten výkon a niekoľko drsných sekvencií si nadpriemerné hodnotenie zaslúži. ()

kaylin

Herecký koncert Tildy Swinton, která dovede neskutečně překvapit. Režisér si byl vědom, kde je jeho silná zbraň, a tak ji také používá co nejvíce, protože ví, že v příběhu to místy skřípe. Neví, jestli to chce být tarantinovské, nebo zase naprosto vážné, a tak se ani divák nemůže pořádně rozhodnout, což mu kazí zážitek. ()

Fridecka

Nádherný pohled do spletité duše a části života člověka, který nemá nic a může ještě hodně ztratit. S napětím jsem sledovala vývoj postavy na pozadí mexické "žumpy" s narůstajícím zabředáváním do nelehké situace, kterou si sama zvolila. Žena plná vzteku, ponížená svým životním osudem a plná odhodlání udělat maximum pro to , aby mohla zase žit důstojný život. Ale nachází "jen" sebe sama, svou podstatu, která je krásná, ale ona zůstává bohužel stále na dně. Moc krásná je scéna, kdy se ráno v posteli v Mexiku po probuzení mazlí a laškuje se svým uneseným chlapcem a chvíli se zdá jakoby byli opravdu matka syn. Nakonec musím dát pět hvězd a filmem zřejmě doplním svou filmotéku. ()

Arsenal83

Nebolo to zlé, len na môj vkus nejaké pridlhé a zbytočne zamotané, čím sa stráca tá emočnosť, ktorú chce film z človeka dostať. Film má pre mňa dve silné stránky. Prvou je Tilda Swinton, a to nielen jej ospevovaným hereckým výkonom, ale napodiv určitou atraktivitou. Práve v tomto filme dokázala, že keď si celý život škaredé káčatko, no udržíš si formu až do skoro päťdesiatky, môže byť z teba celkom atraktívna žena. No a druhou silnou stránkou filmu je opätovné ponaučenie, že do toho Mexika sa asi nevyplatí veľmi chodiť. Nielen že je to krajina z jednou z top kriminalít na svete, ale ľudia tam už asi všetko ignorujú. Za všetko hovorí scénka, kde Tilda šermuje pištoľou priamo na diaľnici, mieri na človeka a okolo nej prechádzajú pomaličky autíčka, nikto nezastaví ani nezrýchli, nikoho to nezaujíma. ()

JANARYBA

Ve filmu jsou slepené 2 části - americká (té dávám *****), ta nemá chybu - je to herecký koncert hlavní představitelky, dobrá psychologická sonda do života odepsané alkoholičky, ale "proražením zdi" do Mexika to jde naprosto do háje a zvrhá se to na něco úplně odlišného ( mexické akční B), kterému bych dala tak *. ()

• Hoci Tilda Swinton hrá alkoholičku, sama o sebe tvrdí, že v skutočnom živote si nemôže vypiť, pretože by po jednom poháriku hneď zaspala. (Fabrinka)
  • Film sa natáčal v Los Angeles (Kalifornia, USA) a Mexiku. (Arsenal83)
  • O drobné dilema se postaral distributor snímku, který na přebalu DVD nosiče uvádí jméno hlavní aktérky jako Tilda Swanton. Správné je Tilda Swinton. (Conspi)