Horší než smrt (2010)

Black Ops mission oproti originálu z ostrova podľa môjho neskrotného názoru neskončila až tak zle, ako sa tu, možno zo zaujatosti, vykresľuje. Skutočnosť, že tento rimejk je pajcnutý cez najtmavší kopirák a nestala sa z neho klasická uvrešťaná afroamerická čierna komédia, je prvým plusom a druhým je isto iste dobrý výber pozostalých. Dokonca sa amíci vzpučili a dokázali niektoré dialógy vyšperkovať lepšie, čo však už za veľké umenie považovať nemôžem, keďže pred pár rokmi im ich napísali krumplové hlavy z Londýna. Hodnotiť sa nedá inak ako remízou.

Repo Men (2010)

To tu poniekto, prstom fakt ukazovať nemienim, píše nenormálne siahodlhé drísty. To ma donútilo si skuknúť Repo menov minimálne dva krát. Ak sa ktosi-čosi sťažoval na hudobný doprovod, tak to bol iba člen fan klubu Načúvajúcich prístrojov so sluchom ako rys po operácii stredného ucha. Na výkon ústredných troch postáv sa môže sťažovať akurát tak výrobca bielych palíc, tréner slepeckých psov a majiteľ manufaktúry na výrobu zváračskej optiky. A keďže na pointu sa nesťažujem ani ja, musí to byť vydarená vecička. A že je!

Souboj Titánů (2010)

Prestal som čumieť na katastrofálne lietajúcu Jabulani, prestal počúvať šumenie Vuvuzely a pre zmenu pozrel tento súboj. Domáci ma svojou hrou nepotešili tak ako kedysi v osemdesiatom prvom a to aj napriek tomu, že hrali v 3D formácii. No a po zistení, že ich hlavný hráčik Van Persee nie je prípadom hrdinu, ale prípadom pre psychiatra, neostávalo nič iné, len to trápenie dopozerať a ohodnotiť to ako priemerný zápas.

Agent bez jména (2010)

The Stranger, voľnejšie preložené ako Úplná haluz, diváka už počas úvodných titulkov presvedčí o svojej kvalite a dej filmu sa dá vytušiť podľa mena producenta, ktorým je Jack Nasser. Priezvisko hovorí za všetko.

Noční rande (2010)

Po vzhliadnutí tejto príjemnej komédie zisťujem, že konečne nastal čas na obsiahly, na prípravu pomerne náročný a nesmierne zodpovedný komentár: „ FOR ME 70%.“

Solomon Kane (2009)

Ach Solomon, Solomon, nieže si len špinavý, zarastený a strapatý, ale navyše ten tvoj príbeh je nudnejší ako telefónny zoznam Bratislavy IV. Ďakuj kamere a hudobnému doprovodu, že som ťa pretrpel. Tretia cenová.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

15 (slovom päťnásť) mojich obľúbených užívateľov ohodnotilo tento skvost a 14 (slovom štrnásť) z nich mu dalo plný počet. Plný počet znamená plný počet a to je 5 (slovom päť) hviezd. Som spokojný s výberom mojich obľúbených užívateľov a ešte viac som spokojný s pánom Milošom Formanom, pretože on vie, ako sfilmovať bestseller. A to som nebol ani tak dlho preč. 100%.

Vlkodlak (2010)

Emilka Blunt studená ako vlkodlakov čumák, Anthony s Beniciom tesne po prebratí sa z narkózy a jedine Hugo od Weavingov podal čosi ako výkon. Zbytok je len pekný obal, z ktorého však strach či nebodaj napätie niekto vykastroval alebo ich tam vôbec nedal, hovädo. Zbytočný film s pracovným názvom „Kedy to už konečne skončí, nech môžem ísť spať“. 55% po známosti.

I Love You Phillip Morris (2009)

Filmík I Love You Phillip Morris si možno celé gay komando na Csfd vtrepe do obľúbených filmov a diviť sa tomu nikto nebude. Ewan EmSíGregor je neskutočne dobrý a Carrey, hoci som mu jeho homosexuála neuveril, tie cirkusové čísla reálneho Russela zvládol znamenite. Netušil som, že ma daná téma zaujme a možno nebyť vynikajúceho obsadenia, ani sa k tomu nedostanem.

Jak vycvičit draka (2010)

Mám dojem, že Pixar dostal od Dreamworks na solar a tým 3D to rozhodne nie je. Dreamworks sa totiž vytiahli animákom o Vikingoch (btw asi najlepším filmom o Vikingoch) a drakoch, ktorý vtiahne do deja diváka bez rozdielu veku, národnosti a gramotnosti. Údajne tento film mal pracovný názov How to Train Your Pixar. Full House.