Ted Lasso - Úvod (2020) (epizoda)

Ted Lasso - Úvod (S01E01) (epizóda) (2020) 8/10  Úvodná epizóda ma príjemne prekvapila. Stretávame sa tu s pozitívnym a milým trénerom menom Ted Lasso, ktorý prichádza trénovať tím anglickej futbalovej ligy. Už na začiatku však prichádzajú intrigy a spory s ľuďmi z nového prostredia, v ktorom sa Ted ocitá. Seriál však v prvej epizóde ukázal úžasnú energiu a ja sa teším na ďalšie časti!

Je to dort? (2022) (pořad)

Je to dort? (relácia) (2022) 8/10 Hovorím vysoko hyper-realistickým tortám na Netflixe ÁNO! Relácia, kde účinkujúci vedia, čo robia a vidíme na nich, že ich veľmi baví piecť.

Srdcerváči - Série 2 (2023) (série)

Srdcerváči - Série 2 (séria) (2023) 10/10 WOW! Som zamilovaná do citlivosti tejto snímky. Rovnako tak ako som bezhlavo zamilovaná do skvele napísaných a zahratých postáv! Druhá séria tohto seriálu, natočeného podľa rovnomenného knižného komiksu Heartstopper od autorky Alice Oseman, je citlivá... je živelná, organická...je tu, aby sa vnárala do životov mladých teenegerov a rozoberala s nimi ich každodenné problémy. Či už je tu strach z coming outu, problémy s jedlom alebo neisté chvíle medzi dvoma najlepšími priateľmi, či komplikovaný vzťah s rodinou, scénky sú napísané a podané veľmi pekne a divák sa môže vžiť do situácie a nechať sa objať týmto príbehom!

Poslední noc v Soho (2021)

Posledná noc v Soho (2021)  10/10 Posledná noc v Soho je jeden z najlepších Thrillerov/ Hororov, aké som videla! Napätie budované v scénach je geniálne. Kĺžeme tu na hranici reality, sama hlavná hrdinka(talentovaná Thomasin McKenzieová, ktorá Eloise zahrala úžasne)si chvíľkami nie je istá, či sama trošku neblázni. A my si nie sme istí spolu s ňou, čo bolo na tomto Trillery veľmi pekne vybudované. Objavujeme spolu s ňou príbeh Sadie, v podaní Anye Taylor-Joy, a každým Eloisininým snom sa o podozrivých praktikách Londýna v 60tich rokoch dozvedáme viac.  Nie že by mi na tomto snímku nič nevadilo – napríklad jemne odfláknutá postava Johna ktorá mi niekedy dokázala liezť riadne na nervy, ale v konečnom výsledku mám z hororu príjemne nepríjemný pocit a odporúčam pozrieť!

Maminka mrtvá a nejdražší (2017)

Maminka mrtvá a nejdražší (2017)8/10 Takmer hodina a pol vysvetľovania, že mladé dievča mohlo žiť úplne iný život bez matky, ktorá sa rozhodla využiť zdravie a život svojej dcéry pre ľútosť a pozornosť okolia. Matka Dee Dee Blanchardová totiž mala Munchausenov syndróm v zastúpení. Vidíme tu vypočúvanie dvoch ľudí, ktorí celkom určite spáchali vraždu - Gypsy Rose Blanchardovej a Nicholasa Godejohna. Pozeráme na priebehy súdov s Gypsy Blandchardovou a počúvame podrobné opísanie vraždy Dee Dee Blanchardovej. V priebehu dokumentu si však uvedomujeme jednu vec, dokument samotný nám chce ukázať dievča, ktoré je zdravé a pripravené začať žiť svoj život a zabudnúť na všetky zlé veci, ktoré nám boli v tomto dokumente prezentované.

Léto 84 (2018)

Léto 84 (2018)8/10 Štvorica priateľov z predmestia sa počal letných prázdnin vydá na pátranie po identite sériového vraha, ktorého hlavným konšpirátorom teorií zmiešaných s faktami je jedna z hlavných postáv – pätnásťročný Davey Armstrong. Dej je pekne stupňujúci, spoločne so skupinkou kamarátov(Eats, Curtis, Woody a Davey)prechádzame touto jemnou detektívkou, ocitáme sa s prekážkou v podobe nedôvery v našom pátraní od ľudí z okolia. Pekne natočené, zaujímavé strihy. Bratranec Stranger Things, ktorý vôbec neurazí!

Barbie (2023)

Barbie (2023) 6/10 Masy ľudí sa hrnú do kín, len aby videli príbeh bábiky vstupujúcej do reálneho sveta! A musím uznať, že tento príbeh je veľmi pekne a živo natočený. Hlavné role Barbie a Kena, v podaní Margot Robbie a Ryana Goslinga, sú zahrané na jednotku a vidno, že si ich oba herci náležite užívajú. Scény sú zaujímavé a na oko pekné a objavuje sa tu veľa vtipných satirických okamžikov. Nepáčil sa mi však príbeh samotný. Prišlo mi, že tu boli príležitosti využiť takú ikonickú značku, akou je Barbie, príbehovo jednoducho lepšie a zaujímavejšie. Konečné klišé ponaučenie bolo pre mňa sklamaním.

Mám vás ráda, ať se stane cokoli (2020)

Mám vás ráda, ať se stane cokoli (2020) 10/10 Tento krátkometrážny snímok je celkom určite plný emócií úzkosti a paniky, ktoré ľudia počas týchto dvanástich minút zažijú; či už ste citlivka alebo ste na podobne emočne vypäté filmy zvyknutý. Je pravdou, že animácia je v tomto filme jednoduchá, no osobne si myslím, že práve to mu dáva takú silu a autenticitu. Príbeh je podaný s citom, ktorý je pri takýchto témach veľmi dôležitý a ktorý som tu rozhodne videla. Hodnotím dej, pozerám sa na postavy ktoré sa vyrovnávajú s hroznou tragédiou a s vidinou budúcnosti bez milovaného človeka a s čistým svedomím túto snímku odporúčam pozrieť.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Dungeons & Dragons: Česť zlodejov (2023) 8/10 Fantasy, ktoré je povinnou filmovou jazdou tohto roka! Film je točený s láskou, ktorý vás mnohými scénami zahreje u srdiečka. Dej je naozaj plne nabitý nápadmi a výstižnými vtipnými hláškami, predloha a mytológia z rovnomennej hry DnD je plne využitá. Chémia medzi štyrmi hlavnými postavami je ikonická. Postavám navzájom na svojich pocitoch a šťastí záleží a tým aj vás prinútia zamilovať si ich!

Nimona (2023)

Nimona (2023) 9/10  Nimona je pre mňa osobne jedným z najväčších prekvapení tohto roka! Komixovú predlohu som doteraz nepoznala a poviem vám, že som sa do príbehu, do toho nádherne futuristicky stredovekého sveta a do postáv s veľkým živo búšiacim srdcom po prvom pozretí bezhlavo zamilovala. Páčil sa mi mix rôznych druhov animácí a štýlov; samozrejme že hravosť a nápaditosť nie je zďaleka taká silná ako pri tohto ročnom Spider-Manovi: Across the spider verse, avšak na tento animák sa taktiež veľmi dobre pozerá počas celej jeho stopáže. Dej naberá každou prechádzajúcou minútou na obrátkach a na konci dobre vybudovaného príbehu znova zisťujeme, že čiernobiele vnímanie dobra a zla nie je správne.