Pozůstalí (2014) (seriál)

Pilot nebyl vůbec špatný, jen se bojím, aby to nebylo ve stylu Lost (doteď mě strašně štve ten zprasený konec a vysvětlení zhruba deseti procent záhad (a to možná ještě přidávám)). Prostě když už tajemná zápletka (o které se autor snaží nabudit dojem, že je za tím něco chytrého), tak na konci vysvětlit. Jinak to znehodnocuje celý seriál, protože se vším respektem - vymyslet něco extra tajemného a pak to nevysvětlit dokáže každý pitomec. Pokud Leftovers nebudou v tomhle další Lost, mohl by to být do budoucna velmi dobrý seriál, potenciál má.

Prvních 100 (2014) (seriál)

U The 100 je třeba překousnout kvalitativně průměrnou první sérii, protože ta druhá za to opravdu stojí. Z toho, co v první sérii kolísalo mezi dystopickým seriálem pro young adult publikum (tudíž si připočtěte nevyhnutelný milostný trojúhelník) a sci-fi, se ve druhé sérii stala bezkonkurenční sci-fi podívaná s komplexními, výborně se rozvíjejícími postavami, která se nebojí řešit složitá morální dilemata ani nechat kladné postavy dělat opravdu špatné věci. Dalším plus je přesunutí romantické stránky do pozadí, což seriálu rovněž prospělo. Zpracování je taky výborné, na každý díl jsem čekala jen velmi netrpělivě. Pro mě opravdové překvapení. Teď už nezbývá jen doufat, že kvalita neklesne ani ve třetí sérii, protože by to byla velká škoda.

Kdo přežije - Cagayan (2014) (série)

Před posledním dílem si už dovolím hodnotit. Ať už to dopadne jakkoliv, Cagayan je bezpochyby nejlepší řada za několik let. Výsledek téměř každého dílu byl díky paranoie a labilitě některých účastníků překvapením a konečně se přihlásili taky lidé, co se tuhle hru nebojí hrát. Jen tak dál, Survivor má očividně pořád co nabídnout. UPDATE: po posledním dílu: můj favorit Spencer sice nezvítězil, ale vzhledem k tomu, jak měl Tony celou sérii víceméně pod palcem, je to vítězství zasloužené. Hlavně že to nebyla ta šílená Kass.

Blue - Best in Me (2002) (hudební videoklip)

Neskutečně přeslazené a kýčovité, ale přesto svým způsobem krásné. Because you bring you the best in me, like no-one else can do, that's why I'm by your side... and that's why I love you.

Lana Del Rey - Tropico (2013) (hudební videoklip)

Ten film sám o sobě je tak za hvězdy dvě (navíc nesnáším takové ty náboženské bláboly a odkazy, co se tam místy objevovaly), ale jsou v něm dva geniální klipy (Gods and Monsters a Body Electric), které to na ty další dvě hvězdy vytáhnou, protože Lana je prostě Lana. Jen by pro příště bylo lepší, kdyby zůstala jen u těch klipů (popř. jemné kombinace klipu a příběhu jako u Ride).

Bitva o Černobyl (2006)

Pamatuju si, jak nám tenhle dokument pouštěli ve fyzice na střední. Ještě asi týden potom se mi špatně spalo. Opravdu silný zážitek, právě díky autentickým výpovědím a záběrům... až si člověk říká, jak tohle všechno může být pravda.

Kdo přežije - Caramoan (2013) (série)

Tři hvězdičky za poměrně zajímavou sérii s pár hluchými místy, jedna za skvělého vítěze.