500 dní se Summer (2009)

Film, ke kterému se vždycky ráda vracím, prostě srdeční záležitost. Místy opravdu nápadité, soundtrack se taky velmi povedl a scéna, kdy Tom zjišťuje, že se Summer zasnoubila, mě dokonce i rozbrečela. A já u filmů nikdy nebrečím.

Komplic (2007)

Na mě tenhle film zapůsobil mnohem silněji, než celá kampaň Nemyslíš-zaplatíš dohromady. Místy to sice bylo trochu slabší, ale vždycky to zachránil skvělý výkon Josepha Gordon-Levitta, který je podle mě nejnadějnější mladý herec současnosti. A tu scénu, jak v ukradeném autě s penězi prchá z banky a zatímco projíždí onou osudnou silnicí si vybavuje, co se tehdy stalo, nejspíš nikdy nezapomenu. Máloco mi vžene slzy do očí, ale tady jsem snad i kvůli tomu dokonalému hudebnímu podtónu slzela.

Ostrov smrti (2009) (seriál)

Tohle mě bavilo od začátku až do konce. Snad proto, že mám slabost pro seriály s temnou atmosférou :) Každopádně konec byl absolutně nepředvídatelný (jasně, vždycky je to ten, od koho se to čeká nejmíň, ale tohle?) a trochu divný, ale beru ho s nadhledem :)

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Sitcomy miluju a i když mám většinou radši britské, Big Bang Theory si nejde nezamilovat :) Hlavně díky scénám se Sheldonem a Penny, kteří jsou spolu nepřekonatelní. A u scének s Howardem a jeho matkou většinou brečím smíchy :)

Top Gear (1978) (pořad)

Miluju auta a miluju britský humor. Top Gear má v sobě dost z obojího, takže je to pro mě bezkonkurenčně nejoblíbenější motoristický pořad :) To, co ti tři blázni dokážou vymyslet a pak ve většině případů i realizovat, vážně nemá nikde obdoby :D To jejich přátelské hašteření je půlkou úspěchu toho pořadu, tou druhou jsou jejich vážně nevážné recenze aut a občas i šílené "challenges" okolo celého světa :) Vážně nemám nic, co bych jim vytknula, ale možná to je i tím, že už nedokážu být nezaujatá. Tohle je prostě moje srdcovka.

Invaze (2005) (seriál)

Nikdy neodpustím tomu, kdo vydal to rozhodnutí o zrušení Invaze po první řadě. Tohle mohlo mít velkou budoucnost.

Glee (2009) (seriál)

Perfektní na odreagování. Na Glee se mi nejvíc líbí právě to, že samo sebe nebere vážně, což jde hlavně na některých záměrně přehnaných scénách dost poznat :) A pak je tu samozřejmě nepopiratelný talent hlavních představitelů, skvělé pěvecké i taneční výkony a ta krásná nevinně naivní atmosféra, kterou z toho člověk cítí :) Jen pořád zastávám názor, že na Finna by se víc hodil Jonathan Groff. Coryho hlas se mi totiž líbí asi ze všech nejmíň, zatímco z Jesseho zpěvu mívám občas i husí kůži :)

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Originální, plné černého humoru, sprostých slov a hlavně bez jakýchkoli servítek. Snad proto a ještě díky britské angličtině (pro kterou mám obrovskou slabost) je to jeden z mé top trojky seriálů. Výrazné postavy, skvělý soundtrack a některé legendární hlášky a scény (za všechny třeba ta s gumovými rukavicemi a mp3jkami v uších - "We need to gear up") způsobí, že když vidíte i jediný díl, rozhodně vám už Misfits nesplynou s ničím jiným.

Upíří deníky (2009) (seriál)

Tento seriál má s předlohou sice společné snad jen hlavní postavy (a i některé z nich jsou hodně pozměněné, takový příklad za všechny je Caroline), což mi ve většině případů hodně vadí, ale v tomto je to spíše naopak. Prvních pár dílů je sice trochu slabších, ale konec první a celá druhá série už mají opravdu slušné tempo :) Pro mě jeden z nejoblíbenějších současných seriálů. Také díky postavě Damona a v druhé sérii i Elijaha. Btw. ten slovenský dabing je otřesný, doporučuju se mu vyhnout. A dost se děsím toho, co s tím provedou v češtině...