Pomsta (2011) (seriál)

Hodně dobře rozehraný příběh složité a komplikované pomsty se skvělými postavami a příjemnými hereckými výkony. Hlavně velká pochvala Gabrielu Mannovi za Nolana, už teď se řadí mezi moje nejoblíbenější seriálové postavy vůbec.

Dokonalý smysl (2011)

Velmi emočně silný film. Nejen díky dějové lince s Ewanem a Evou (oba byli skvělí, mimochodem), ale hlavně kvůli té apokalyptické. Možná proto, že právě ztráta všech smyslů jako taková a následný život v temnotě je jednou z nejděsivějších věcí, jaké si dokážu představit, a už několik let mě ta představa straší ve snech. No a Perfect Sense navíc nenabízí žádný happyend (ani jeho náznak), což je další věcí, která přispívá na síle celkového dojmu. A taky velká pochvala za hudbu.

Sunshine (2007)

Na tomhle filmu se mi líbily celkem tři věci: 1. že režisér neměl potřebu zakončovat hollywoodským happyendem ve stylu: "Hurá, na poslední chvíli jsme našli způsob, jak se všichni zachránit a vrátit zpátky na Zemi! Pověsíme všude americké vlajky, obejmeme svoje drahé a pobrečíme si!". Za ten hořký konec má pro mě film - v dnešní době plné tupých happyendů - jedno plus. Za 2. herecký výkon Cilliana Murphyho. Za 3. - sekvence, kdy pokaždé, když nějaká postava zasvítila baterkou přímo do kamery, problikl krátký záběr na fotku některého ze ztracených členů posádky původní lodě. Kreativní nápad, což oceňuju, a hlavně účinný. Pokaždé jsem měla husí kůži, poprvé jsem dokonce skoro nadskočila. Jinak jsem většinu času jen protáčela oči nad spoustou nesmyslů, nesympatičností postavy Chrise Evanse nebo se nudila kvůli zbytečnému protahování. Stačilo by, kdyby tenhle film tak měl hodinu. Takhle jsem si jistá, že si ho už sama od sebe jen tak nepustím. Škoda, čekala jsem víc.

Živí mrtví (2010) (seriál)

První dvě série jednoznačně za pět hvězdiček. Nejnechutnější seriál, jaký jsem kdy dokázala mít ráda. A Deryl je borec.

Temný rytíř povstal (2012)

Přijde mi strašně nefér dát The Dark Knight Rises jenom pět hvězdiček. Kdybych mohla, dala bych tak deset, protože když ze sebe po posledním záběru filmu nedokážete vypravit nic jiného, než "Ty vole...", mluví to samo za sebe. Jedinou malou chybkou bylo, že člověk někdy dopředu tušil, co se stane za chvíli, ale zastiňují to ty klady. Herci, hudba, lokace, vygradovanost příběhu a úžasný konec, který snad už lepší ani být nemohl. Opravdu, tak nadšená z filmu jsem už dlouho nebyla. A obzvlášť mě potěšila role, kterou měl Joseph Gordon-Levitt, protože jsem myslela, že bude mít jen nějaký malý štěk, a nakonec byla jeho postava jednou z nejdůležitějších pro celý konec příběhu. Christian Bale, Gary Oldman, Michael Caine, Anne Hathaway i Tom Hardy byli taky skvělí a styděla bych se, kdybych je nezmínila. Perfektní zakončení epické trilogie, která už u mě bude vždycky mít svoje místo. Pane Nolane, tleskám a děkuji.

Hrdinové (2006) (seriál)

The future isn't written in stone. Pět hvězd za první sérii, pak to šlo do kytek. Přiznám se, že mě to tak štvalo, že jsem se ke třetí už ani nedostala, takže nemá smysl hodnotit. Kdyby si to udrželo stejnou kvalitu po celou dobu, mohlo by to běžet ještě teď. Škoda, protože postavy v první sérii byly sympatické (hlavně Peter :)) a děj se pořád hýbal dopředu, přičemž byl jak zajímavý, tak dával smysl. Opravdu škoda.

Hunger Games (2012)

Z knížky jsem byla nadšená jak malé dítě. Film mě sice do kolen nedostal, ale vzhledem k tomu, že jsem čekala nejhorší, jelikož jsem před shlédnutím četla jen vesměs negativní kritiku, tak jsem byla příjemně překvapená. Jen mi tam neseděli někteří herci - ze začátku mi přišlo, že by hlavní představitelku asi zabilo, kdyby shodila ten svůj neprostupný výraz a dala najevo nějaké emoce, ale v druhé polovině filmu si trochu spravila reputaci (hlavně scéna, kdy si Katniss myslí, že Peeta snědl otrávené bobule se opravdu povedla). Smrt Routy, při které jsem v knížce dokonce i slzela, mě tady za srdce moc nevzala, ale to bude spíš než chyba její představitelky chyba tvůrců, kteří jí dali tak málo prostoru, že si ji člověk ani nestihl oblíbit. Z Hurikána zase udělali jakéhosi zvláštního šampónka, který mi silně připomínal umělé herce z Disney Channelu. Ti mi připadají asi stejně přitažliví, jako svědivá vyřážka, takže tady taky rozhodně nechválím. ALE - naopak musím moc, moc a moc pochválit výběr Joshe Hutchersona do role Peety. V trailerech a na fotkách mi přišel nezajímavý, ale ve filmu jsem musela uznat, že nějak takhle jsem si přesně svou nejoblíbenější postavu představovala i u čtení knížky. Líbil se mi i hudební podklad a k dobru jim musím přiznat i to, že jsem u některých scén slzela. Takové slušné čtyři hvězdičky. Jdu si koupit druhou knížku a budu doufat, že druhému filmovému dílu už jich budu moct dát pět.

Cena za lidskost (2008) (seriál)

Úplně jiný seriál o nadpřirozenu, než na jaké jsem byla doposud zvyklá, realističtější a bez zkrášlování. To se mi dost líbí. Ústřední trojka upír-vlkodlak-duch je opravdu zajímavou kombinací a funguje výborně, na čemž mají velkou zásluhu skvěle vybraní herečtí představitelé. Tady bych hlavně moc chtěla pochválit Russella Toveyho - znala jsem ho už ze Sherlocka, kde mě upřímně řečeno vůbec nezaujal, ale tady je prostě úžasný. Nikdy jsem neměla ráda vlkodlaky, ale on dokázal Georgovi vdechnout tolik roztomilosti, až bych to u příslušníka mi nejmíň sympatického nadpřirozeného druhu skoro považovala za nemožné. A když se k tomu přidá i ten jeho dokonalý britský přízvuk... no, nebudu se tu rozplývat. Po pilotu dávám čtyři hvězdičky, tu pátou si zatím nechám v záloze, i když mám pocit, že si ji Being Human v průběhu ještě zaslouží :)

Za svitu měsíce (2007) (seriál)

Moonlight jsem si zamilovala už od prvního dílu a pořád se nedokážu smířit s tím, že ho po první sezóně zrušili. Vždyť to je taková nebetyčná škoda! Příběh je v dnešní době přeplněné upířími seriály možná už trochu kýčovitý, ale Moonlight ho podává důstojnou a zajímavou formou. Krom toho musím moc pochválit herce a postavy všeobecně, protože Mick je asi první "hodný" upír, který mi nelezl na nervy. Prostě to není ten typ, který by se snažil v divácích svým sebetrýzněním a výčitkami svědomí vzbuzovat takovou lítost, aby to bylo až trapné. Beth taky není typický (tady si vypůjčím pojem z True Blood) fangbanger a po celý příběh si zachovává důstojnost, i přes tu nelehkou šablonovitou úlohu dívky, co se zamiluje do upíra. No ale nejlepší postavou seriálu je pro mě prostě "bad guy" Josef, který si svoje upírství vysloveně užívá. A rozhodně s těmi bílými zorničkami, kruhy pod očima a povytaženými špičáky vypadá nejlíp ze všech :) Moonlight je tedy rozhodně jeden z nejlepších úpířích seriálů, který znám. Doporučuju všem - ale hlavně těm, kteří si chtějí na upíry trochu spravit názor, protože tady to nejsou žádné zidealizované modly, spíš naopak. A to je moc dobře.