Já, mé druhé já a Irena (2000)

A pak jsi ztloustla, přijela do New Yorku a začala jsi říkat herečka. A jediné, co ti připomínalo světla reflektorů, byla žárovka v lednici. Až na pár trapných míst celkem tradiční komedie s Carreym.

Galavant (2015) (seriál)

Po první sezóně musím říct, že Galavant byl příjemným překvapením. Moc jsem od něj nečekala a dostala parodii na pohádkové stereotypy a muzikály sice s pár hluchými místy, ale ve výsledku roztomilou a nevinnou, dělající si legraci sama ze sebe a neberoucí nic vážně. I v místech, kde byl děj plytký, držel laťku na pořád přijatelné úrovni úžasně zahraný král Richard. Uvítala bych druhou sezónu.

Lana Del Rey - Ultraviolence (2014) (hudební videoklip)

Ač mám Lanu opravdu ráda a tuhle písničku rovněž, tento klip se jí opravdu moc nepovedl. Ultraviolence by si zasloužilo víc.

Kancl (2014) (seriál)

Po prvním díle trošku nadhodnotím, protože upřímně: když jsem slyšela, že Češi budou předělávat Kancl, byla jsem hodně skeptická. Ale nepřijde mi, že by tahle verze dělala originálu ostudu... humor je trochu přizpůsobený domácímu publiku, postavy však naprosto přesné, hlavně Garrett (zde Jáchym) a Tim (zde Tomáš), kteří se oba na svou roli dokonale hodí. Jediná postava, která mi moc nesedla, je česká verze Dawn (české jméno si opravdu nepamatuju). Každopádně pro mě je česká verze tohoto sitcomu velmi milým překvapením.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Je škoda, když z filmu sálá to, že je jen takovým můstkem mezi začátkem trilogie a velkým finále. Ono co se dá udělat v případě, kdy máte natočit film o knize, v jejíž první polovině se téměř nic neděje a téměř vše podstatné se stane až v polovině druhé. Přesto první část Mockingjay celkem zdařile vystihuje atmosféru knihy, a pokud se jim totéž podaří i v druhé části a budu z toho stejně psychicky zdrcená jako z knihy (kterou stále považuju za jednu z nejsmutnějších, co jsem kdy četla, plnou atmosféry beznaděje, ztráty, zdrcení a války, která si z lidí bere to nejlepší a nechává je navždy se šrámy na duši, co se nikdy neuzdraví), budu zvedat hodnocení až tam. Tady je to jen taková pomalá příprava na události, které mají přijít potom. Ale na druhou stranu se nedá říct, že by to byl špatný film nebo bych se při jeho sledování nudila, prostě mi jen vadí to nesmyslné rozdělení knihy na dvě poloviny. Film i přesto obsahuje některé moc hezké a silné scény, z nichž bych chtěla jmenovat hlavně jejich podání písničky Hanging Tree, z nějž chvilkami i mrazilo. Naopak zkritizovat musím natočení jedné z mých oblíbených pasáží knihy - Finnickovy zpovědi - která je opravdu důležitá a tady ji upozadili přidáním stupidní pasáže ze záchranné akce, která v knize ani nebyla a bez které bych klidně obešla já i film. Takové slušné, opravdu slušné tři hvězdičky.

Godzilla Versus Disco Lando (1998)

Random muchlovačky každého s každým a disco pařba v Cloud City, kterou naruší příchod Godzilly v boxovacích rukavicích, kterou musí následně porazit kung-fu Kenobim povolaná jeptiška. Úžasná kravina :D

Famílie (2010) (seriál)

Po celé čtyři série (které jsem zatím viděla) si seriál pořád drží vysokou kvalitu, což jsem upřímně řečeno nečekala. Moc příjemné překvapení. EDIT: Právě jsem dokoukala finálový díl a musím říct, že seriál neztratil dech až do poslední minuty. A konec samotný se mi taky velmi líbil, až mě opravdu mrzí, že je to byla opravdu poslední epizoda. Zasloužených pět hvězdiček.

Ledové království (2013)

Moc hezká pohádka, jen bych vypustila ten zpěv, trochu mě tam rušil.

Lana Del Rey: Ride (2012) (hudební videoklip)

I am fucking crazy. But I am free.