Jak ztratit kluka v 10 dnech (2003)

Sympatická hlavná dvojica robí túto priemernú romantickú komédiu pozerateľnou, nezaškodila by však kratšia stopáž. Ak nemáte od filmu žiadne očakávania, budete spokojní, dobrý film na zabíjanie nudy.

Kafe a cigára (2003)

Kvalita jednotlivých príbehov v tomto filme síce prudko kolíše, ale ide nepochybne o zaujímavý projekt s množstvom známych tvárií. Mne sa najviac páčili príbehy s Billom Murrayom a Alfredom Molinom

Láska nebeská (2003)

Romantická komédia (moja najobľúbenejšia), ktorá sa stala vianočnou klasikou a v čase pred Vianocami, si ju vždy rád znovu pozriem. Film ktorý rozosmeje, aj pohladí po duši, plný dobrej hudby a skvelých hercov (pre mňa je top Alan Rickman). Týmto filmom dotiahol Richard Curtis tento žáner do dokonalosti.

Námořní vyšetřovací služba (2003) (seriál)

Hlavný hrdinovia NCIS sa prvý krát objavili v dvoch epizódach seriálu JAG, ktorý som mal rád, ale s postupom času prudko strácal na kvalite. Spomínané epizódy JAG-u sa mi veľmi páčili a to som ešte netušil, že ide o štart nového seriálu z dielne D.P.Bellisaria, ktorý ma neskôr nadchne ako máloktorý seriál vysielaný na našich TV. Hlavnými plusmi seriálu sú humor - neustále doberanie sa medzi hlavnými postavami a kvalitné zápletky, ktoré neskĺzavajú do lacného patriotizmu , ako to bolo v JAG-u. Za vrchol seriálu považujem prelom druhej a tretej série, hlavne epizódy ˇ"Swak" a "Kill Ari 1+2". Doplnené 1. 2. 2014: Posledné série NCIS som nevidel, neviem posúdiť ako sa seriál kvalitatívne vyvíjal.

Poslední samuraj (2003)

Nádherne natočené zábery japonskej krajiny, kombinované so samurajskými bitkami a vierohodnými hereckými výkonmi zaručujú, že pri tomto filme sa nudiť rozhodne nebudete a niektorí si na konci filmu hádam aj poplačú. Odporúčam !

Proud času (2003)

Kniha sa mi páčila, ale tento film je len slabý odvar Crichtonovho románu.

Super prohnilí (2003)

Film slušne nadviazal na predchádzajúce dva diely, jednak pohodovou Parížskou atmosférou, slušnými hereckými výkonmi a dobrým scénarom. Konečne opäť slušná francúczska komédia.

Velká ryba (2003)

Napriek určitému pocitu roztrieštenosti príbehu musím dať plný počet hviezdičiek. Môže za to záver filmu, ktorý je nádherne dojímavý a neuveriteľne citlivo natočený. Samotný film je po vizuálnej, kamerovej, režijnej i hereckej stránke špičkový a neostáva mi iné než zložiť klobúk pred maestrom Burtonom.

Ztraceno v překladu (2003)

Skvelý Bill Murray v netypicky vážnej úlohe predvádza asi svoj životný výkon. Scarlett Johansson je úžasne prirodzená a s Murrayom tvorí perfektnú dvojicu. Samotný film je veľmi príjemný a nenudí. Rozhodne odporúčam.

Cesta do zatracení (2002)

Rodinná dráma o vzťahu otca a syna s kriminálnym podtónom. Od tohto filmu sa rozhodne nedá čakať, že to bude mafiánske dielko a lá Krstný otec. Ide skôr o komornú drámu s výborným obsadením (Tom Hanks je opäť raz výborný a sekunduje mu "záporák" Jude Law) a nádhernou kamerou. Oplatí sa vidieť!