Dnes naposled (1958)

Dost toporná sonda do života alkoholiků a nudná obžaloba alkoholismu. Vadili mi i některé propagandistické prvky (např. pohled uvědomělého dělníka na opilého inženýra, postava zkrachovalého a neschopného továrníka, prospěchářská postava obchodníka/podvodníka a jeho neustále "hello & goodbye", vždy střízlivý a korektní barman Menšík věrně sloužící státní hospodě i když bývala jeho vlastní...těch nenápadných propagandistických momentů a postav je tam - bohužel - dost). Průměrný film s průměrnými hereckými výkony. Velmi nadhodnocený film.

13. revír (1946)

Pěkně zahrané i natočené, ale zápletka a celý "noir" příběh v českém podání poměrně dost nudí:-( Průměrný film.

Hrabě Monte Christo (1954)

Monte Christa mám zafixovaného jako nasraného chlapa, kterého žene pomsta. Muže, který přežije jen díky čiré nenávisti. Ta nenávist z této verze nečiší...Jean Marais i samotný scénář mi přišel bez náboje, jako pouhý odvar nenávistného a neoblomného Monte Chritsta v podání Chamberlaina. Trochu zklamání...

Pečeť vraha (2003)

Místy je atmosféra famózně vygradovaná a člověk je opravdu napjatý jak struna. Ale někdy jsem měl pocit, že sleduji korejskou verzi Naked Gun:-) Často se objevila nějaká naprostá kravina, která film shodila...ať už šlo o diletantství policie nebo směšné karatistické vsuvky strážců zákona...pády alá Laurel a Hardy ani nepočítám:-) Vždy se tvůrcům (bohužel) podařilo film a příběh v mých očích znehodnotit. Škoda...některé momenty byly super a zasloužily by i vyšší hodnocení, ale celkově jde o průměrný film.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Dost přiblblý příběh. Ale super efekty; Timur umí! A navíc - nikdo by si neměl nechat ujít film, ve kterém upír hází po Abrahamu Lincolnovi koně:-)

Pan tělocvikář (2007)

Poměrně dost nudný film, málo vtipný. Ale Thornton je v roli tělocvikáře geniální:-)

Moje letní prázdniny (2012)

Mel Gibson opět ve formě. Hláškuje, dává přes držku, střílí...jde o levnější variantu Odplaty. Líbilo se mi to. I příběh byl fajn, dialogy měly hlavu a patu a člověk se u nich i zasmál. Silné 3 hvězdy - 70%

Muži v černém 3 (2012)

Čekal jsem strašnou kravinu. A nedočkal jsem se. Super Brolin, pár výborných vtipů (na černochy, padající bankéři...), svižné tempo a slušně vypointovaný příběh! 70%

Newsroom (2012) (seriál)

Na můj vkus přehnaně patetické, protivné a občas šíleně naivní...seriál, který USA a americké hodnoty kritizuje naoko velmi politicky nekorektně ("Amerika není nejlepší na světě!"), ale přitom únosně pro mainstreamové publikum. Seriál jako celek je totiž v jádru tak proamerický, až je to směšné...Seriál vlastně ukazuje redakci nepodplatitelných novinářů bojujících za morálku a etiku ve zpravodajství i společnosti a zlá TV korporace a její obchodní partneři můžou jít do prdele, protože svoboda slova vždy zvítězí nad politickými a ekonomickými tlaky. Jasně, pane Sorkine, to je pěkný "message":-) Už chci vidět, jak šéf vysílání chrání zpravodajství od tlaků z vedení společnosti proto, aby odvysílali supr objektivní a korektní zprávy. A dokonce začne vedení společnosti kvůli tomu vydírat!:-) Nebo jak se celá redakce skládá na zachránění egyptského zpravodaje, kterého viděli jednou přes Skype:-) Naivní seriál, který chce za každou cenu působit hrozně hluboce...Jestli chcete parádní seriál z TV zákulisí, mrkněte na Studio 60 - to je výborný seriál!

Kravaťáci (2011) (seriál)

Velmi dobrý seriál, vtipně napsaný...Macht je v roli Harveyho geniální. Takový Sex ve městě pro muže, člověk to nemůže brát moc vážně. Perfektní odpočinkový seriál!:-) 70%