Maniak (2012)

Zvláštní film natočený zvláštní formou. Na druhou stranu se nejedná o nic převratného, ale shlédnutí nejspíš litovat nebudete. Dávám pěkných 60%.

Pařmeni (2011)

Na nudné deštivé víkendové odpoledne ideální. Neurazí, nenadchne. Hodnotím 50%.

Iron Man 3 (2013)

Miluji komiksy a jejich filmové adaptace. A to i ty špatné. Iron man 1 byl naprostá bomba. Dvojka už mě tak nenadchla, ale říkal jsem si, že trojka bude určitě návratem k tomu lepšímu z Iron mana. Bohužel se tak nestalo. Film je pro mě, diplomaticky řečeno, obrovským zklamáním. Nemá cenu ani psát proč. Příspěvků je tu k filmu dost a s těmi špatnými se většinou shoduji. Takže mé hodnocení... Jedna hvězda za to, že je to podle komiksu, druhá za postavu Mandarína, která mnoha lidem vadila, ale mě se líbila a scény s ním mě dokázaly vytrhnout ze zbytku filmové nudy. A doporučení filmařům: "Než tohhle, to už raději žádného dalšího Iron mana netočte. Děkuji".

Město nemrtvých (2013)

Možná kdyby to od začátku do konce natočili jako němý film a stopáž by byla tak 30 minut, kde by byly pouze scény likvidace zombii, jednalo by se o koukatelný film. Takhle bylo i těch 88 minut utrpením a pokud by mi někdo řekl, že až zemřu, budu za své hříchy v pekle nucen sledovat nekonečnou smyčku tohoto filmu, stal by se ze mě okamžitě ten největší kajícník a vzor ctnosti. To ale asi nehorozí. Takže hodnotím 15% a to jen proto, že je film o zombíkách, které miluji a případným zájemcům o shlédnutí radím "ruce pryč". :-)

Martin a Venuše (2012) odpad!

Může být větší stereotyp, než muž nechápající či neuznávající náročnou práci ženy v domácnosti, což spěje k tomu, že se role vymění, aby muž seznal, jak se mýlil? Film se snaží dopřežvýkat toto, v různých obměnách, již stokrát přežvýkané téma. Nutno podotknout, že například proti "S tebou mě baví svět", opravdu velmi, velmi neúspěšně a trapně! Nudil jsem se od začátku filmu, až do asi třicáté minuty, kdy jsem se sebral a od počítače odešel. Nejen, že se na obrazovce nedělo nic, co by bylo zábavné, nebo mě jakkoli zaujalo, ale navíc herecké výkony všech "herců" byly naprosto strašné, ploché a přehrávané, takže se na ně nedalo koukat. Z příšerného podprůměru a hrůzy vybočoval snad jen Marek Taclík a to směrem nahoru a dvě jeho dcerky, směrem dolů... dolů... hlouběji a ještě hlouběji, až do té nejhlubší smrduté stoky! Jaké hodnocení mohu dát filmu, u kterého jsem po 30 minutách odešel? Nemohu jinak než odpad, protože pak bych křivdil filmům, kterým jsem dal v minulosti jednu hvězdu. PS: Jsem rád, že jsem nepodlehl naléhání své přítelkyně, a nešel na film svého času do kina, pravděpodobně bych dnes seděl, protože za tuhle volbu bych přítelkyni pravděpodobně něčím utloukl!!!

Funny Games USA (2007) odpad!

Totální dementnost tohoto filmu přebíjí snad už jen neuvěřitelná dementnost jednotlivých členů téhle dementní rodiny!

Kletba z temnot (2012)

Nečekaně dobrý film, který sice nepřekvapí záplatkou, ale je svižně a zručně natočený a udržel mé nervy v napětí prakticky celou stopáž. Jako příjemné zpestření vidím závan židovské "mytologie". Myslím, že poměrně nízké hodnocení není tentokrát na místě a vlastně mě celkem překvapuje. Milovníkům hororu určitě doporučuji shlédnout a myslím, že ani ostatní nebudou litovat. (DVDrip, TV, 2D, dabing)

Záhada Blair Witch (1999) odpad!

Jestli existuje film, u kterého absolutně nechápu vysoké hodnocení, pak je to právě tento. 72% v době psaní komentáře? Nechce se mi tomu věřit. Vždyť se má přeci jednat o horor! U TOHOHLE se někdo bál??? Trojice pravděpodobně retardovaných představitelů bloudí hodinu a půl po lese a své nudné a nelogické pobíhání točí na věčně roztřesené kamery. To nemluvím o naprosto sadisticky hysterické a uječené hlavní představitelce. Nechápu, jak tohle u někoho může vyvolat pocit strachu, či alespoň tísně. Možná tak záchvat epilepsie. Ve mě to vyvolávalo pouze pocit absolutní nudy a zbytečnosti tohoto snímku. Poprvé jsem film viděl hned po uvedení v ČR v kině a vzpomínám, jak nadšení z filmu všichni byli a já pak seděl v kině a celou stopáž jsem si v duchu říkal, že se už konečně MUSÍ začít něco dít!!! A ono nic. Najednou byl konec a nestalo se naprosto nic! Větší zklamání a frustraci z filmu jsem snad nikdy nezažil. Včera v noci jsem přepínal televizní kanály, abych měl kulisu při práci na PC a ejhle... Blair witch. V nějakém dočasném pominutí smyslů jsem si pak řekl, že tomu dám ještě jednu šanci. Přeci jen uplynulo nějakých 12 - 13 let od prvního (a posledního) shlédnutí, a třeba jsem film jen "nepochopil"... Bože, jak trpce jsem litoval! Snímek je pořád stejně blbý, trapný, nudný a zbytečný, jako před lety! Odpad! Odpad! Odpad! Hnus! Fuj! (PS: Horory miluji, ale tohle fakto horor není!!!)

Lesní duch (1981)

Za mého dětství (80 léta) byl tento film legendou. Tenkrát byl znám jako "Chatrč". Na VHS kazetách kolovaly stopadesáté kopie, kde člověk viděl skoro už jen barevné šmouhy a slyšel šumící rychlodabing. Přesto, kdo film viděl a mohl vyprávět ostatním, kteří neměli to štěstí film vidět, byl pro ně téměř bohem. I mě se nakonec podařilo film nejen slyšet z vyprávění, ale i shlédnout (paradoxně jsme si ho pouštěli v předposlední den školy na základce) a vryl do mě nesmazatelnou stopu. Ponurý dům uprostřed lesů, hrůzné tajemství sdělované starým kotoučovým magnetofonem, nekronomikon - kniha mrtvých vázaná v lidské kůži, znásilnění dívky stromy, bezvýchodnost situace pro přežívajícího hlavního hrdinu... To vše tvořilo neopakovatelnou atmosféru filmu. Film mě tenkrát inspiroval dokonce natolik, že jsme se pokusil podle něj nakreslit komiks (dodnes ho mám :-) ). Teď jsem si ho v souvislosti s blížícím se "rymejkem" pustil znovu, a musím říct, že film neztratil nic ze svého kouzla. Ano, triky použité ve filmu jsou zastaralé, ale je v nich vidět pečlivost a snaha udělat je co nejlepší i s minimálními finančními prostředky. Chápu, že mnoha lidem, hlavně mladým, kteří jsou dnes zvyklí na perfektní počítačové efekty, může film připadat chvílemi až komicky naivní. Ale je potřeba si uvědomit, že film je více než třicet let starý já si myslím, že se jedná i po těch letech o nádherný kus čisté filmařiny. A i dnes, bez stínu nostalgie, dávám bez váhání plný počet hvězd! (80 léta - VHS - Xtá kopie, rychlodabing / 2013 - DVDrip, TV, 2D, dabing)