Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Drama
  • Dobrodružný

plakát

Sebevražedný oddíl: Anime - Epizoda 1 (2024) (epizoda)

Zklamání. Na to, jak zábavně a energicky to ze všech trailerů působilo, je to docela nuda. Jednoduchoučký příběh, ze kterého člověk usíná, postavy s minimální hloubkou a zajímavou chemií. Svět, co je zajímavý asi tak na té úrovni jako ty z těch ostatních 10 isekai, co teď v létě vychází...Harley (byť má úžasnou dabérku) vlastně taky moc nevyniká. A ani ta animace není kdovíjak dechberoucí, jasně nadprůměr to je, ale všechny souboje jsou zvláštně utahané, bez energie, prostě něco jim chybí. Upozorňuju, že nejsem fanynka DC ani přesouvání se do jiných světů v anime a nejspíš proto mi takhle kombinace taky úplně nesedla. Za první díl 5.9/10

plakát

Majonaka Punch - Enjou Musume to Onebou Vampire (2024) (epizoda)

I druhé sezónní original anime od P.A. Works je o youtuberech, ale zaujalo mě podstatně víc. Stejně jako Nanare to má spoustu energie, zajímavý nápad s troškou nadpřirozena a za mě dokonce mnohem zábavnější postavy. Jestli bude mít smysl to sledovat se ukáže nejspíš až v další epizodě (které pozornost věnovat budu), prozatím doufám, že fungující humor a chemie postav přetrvá i do příště. Pro mě milé překvapení sezóny. 7/10

plakát

Nanare Hananare - Kakaekomi Ikkai Chuugaeri Ikkai Hineri Kaikyaku Ikkai Shinshin Ikkai Hineri (2024) (epizoda)

Na originálech z P.A. Works je super, že vždycky přijdou s něčím úplně novým. A i tady to platí: roztomilé holky (takže CGDCT a to hodně) roztomile roztleskávají, dělají parkur a natáčí na YouTube. Taková zvláštní míchanice, kdy si vlastně nejsem jistá, co že bude hlavní náplň seriálu. Ale není to vyloženě ta chaotičnost, proč nebudu pokračovat na další díly, mám s tím totiž jeden větší problém a to jsou postavy. Až na jednu výjimku mě u nich buď neskutečně irituje jejich hlas, nebo chování a v nejhorších případech obojí. Ona ani jejich chemie pak nepůsobí přirozeně a jen málokdy mě některý z pokusů o vtip byť trošičku rozesmál (Anny jméno ale jo). Jediné, co mě vůbec nezklamalo byla animace, která je moc pěkně živá a barevná se zajímavým ohraničením, zkrátka hezky se na to kouká. I ta choreografie roztleskávaček ze začátku byla zajímavá, i když to byl chvílema trochu zmatek díky používání až moc identických 3D modelů. Jak jsem říkala, já pokračovat nebudu, ale jestli hledáte něco CGDCT, tak je to asi must watch. 5.7/10

plakát

Dungeon no Naka no Hito - Dungeon no Naka ni, Hito (2024) (epizoda)

Po Dungeon Meshi už mám na kobky o něco vyšší nároky a tohle se bohužel úplně neblíží tomu, co bych od nich čekala. Zdejší svět není dostatečně zajímavý na to, abych chtěla pokračovat, upřímně mi moc nelíbí roztomiloučký styl animace, chodby dungeonu jsou totálně přesvícený, hlavní postavy podle šablon a hlavě mi tu chybí jakýkoliv směr, záhada, úkol,... A ona ani ta komedie vyloženě nefunguje, takže za mě další drop...5.2/10

plakát

Elf-san wa jaserarenai. - Mori no Yousei (2024) (epizoda) odpad!

Teď už mám alespoň jistotu, že tu nejdivnější věc sezóny mám za sebou (ono musí vždycky něco takového vyjít) a jestli vyloženě nepotřebujete sledovat fantasy holky s nadváhou, doporučuju se tomuto seriálu vyhnout obloukem, připravíte se o zbytečné utrpení. Ještě že tenhle zabiják mozkových buněk neměl víc než 11 minut. 1.4/10

plakát

Hazure waku no [džótai idžó skill] de saikjó ni natta ore ga subete o džúrin suru made - Shoukan o Tsugeshi Megami (2024) (epizoda)

Těžko se mi v tom hledá cokoliv pozitivního nebo třeba jen záblesk potenciálu a originality, takže si ani nedovedu představit, jakej by to byl horor snažit se to dokoukat do konce. Je to prakticky to samý jako Sokushi cheat až na to, že tohle se nedá ani brát jako parodie, tohle někdo myslel smrtelně vážně. A já stejně smrtelně vážně dávám 2.3/10.

plakát

Ramen Akaneko - Mikoukai Kyuujin / Kuroneko Athletic (2024) (epizoda)

Doufala jsem, že se tu aspoň přiučím něco o ramenu, když už je to o ramen restauraci...místo toho jsem dostala seriál o vyčesávání kočičí srsti a odchlupování nábytku, zametání kočičích chlupů, takže tak trochu horor pro majitele (obzvlášť dlouhosrstých) koček. Není to špatný, ale na komedii tomu chybí zábavnost, energie a celkově větší originalita. Co mě ale udivuje kolik známých jmen se jim povedlo sehnat do týmu hlasových herců - uslyšíte Nanamiho, Shinobu, Sasukeho nebo třeba Taigu z Toradory. Tím pádem je i vidět, kam šlo nejvíc peněz a kde se šetřilo, protože takhle často si vypomáhat 3D, to jsem dlouho neviděla. 4.5/10

plakát

Tasúkecu - Ashita (2024) (epizoda)

Moc to nedává smyl. Seriál se sice snaží leccos vysvětlit, ale díry v příběhu to nezachraňuje, spíš naopak. Nepomáhá fakt, jak ubohý je scénář - postavy často mluví nepřirozeně a postrádají základní hloubku (jedna vlastnost na osobu). Jejich chování vůbec neodpovídá tomu, v jak nebezpečné situaci jsou. Jako vysvětlí mi někdo tohle: postavy se probudí, celá jejich rodina a známí jsou mrtví a nikdo netuší proč, přeživší se sejdou ve škole, aby probrali plán a večer se, přestože nikdo z nich neví, co by jim může hrozit, pokojně každý zvlášť rozejdou do svých domovů. Fakt nevím, jak zdejší studenti uvažují, ale já bych se v takové situaci bála vůbec vyjít ven natož se rozdělovat a jít spát tam, kde minulou noc umřelo několik lidí. Nemluvě o tom, že v těch domech pravděpodobně pořád ležely mrtvoly jejich rodinných příslušníků. A kdyby aspoň postavy nebyly tak moc odpadní, nebo měly minimálně výraznější designy (hlavní hrdina má dva kamarády, kteří jsou jeden a ten samej, jen s jinou barvou vlasů). Na audiovizuální stránku si stěžovat nebudu ta byla ten nejmenší problém...ale některý ty "bum" napínavý zvuky byly celkem funny, to zas uznat musím. No, aspoň mám jistotu, že nic horšího zase nějakou dobu neuvidím. Doufám... 2/10

plakát

Mušoku tensei: Isekai ittara honki dasu - Season 2 (2023) (série)

Nejčastější stížnost, co na druhou sérii slýchám je, že byla nudnější, pomalejší, míň akční, prostě že ani ten skvělý souboj ke konci nedokázal, co se týká zábavnosti, tuhle sezónu spasit. A já s tím souhlasím. Jsem ráda za to, že dali Rudymu a Sylphie tolik prostoru, líbily se mi vedlejší charaktery, našlo se pár scén (i když míň než v předchozí sérii), co mě dokázaly emočně dostat a v posledním díle jsem dokonce dokázala vzít Rudeuse na milost (SPOILER! Mám Roxy i Sylphie ráda a občas si fakt říkám, že si je vůbec nezaslouží, zvlášť po tom, jaký se Sylphie měli vztah si vážně nemusel hned za pár měsíců pořídit další manželku SPOILER!), u hůř napsaného seriálu, bych hodnocení snížila o stupeň dolů, jenže tady se jim to kupodivu povedlo obhájit tak dobře, že to snad líp nešlo (možná šlo a jenom neznám předlohu). Každopádně pro mě žádné velké zklamání, ale byla bych radši, kdyby se příští série kvalitou (jak příběhu, tak animace) zase vrátila k tomu, na co jsme z té první byli zvyklí a taky doufám, že SPOILER! třetí série se hned nerovná třetí manželka SPOILER! 7.6/10

plakát

Wind Breaker - Season 1 (2024) (série)

Trochu mě mrzí, že Wind Breakera (hlavně ze začátku) lidi srovnávali s Tokyo Revengers, protože téma delikventů je asi tak všechno, co tyhle dva seriály spojuje. Na rozdíl od drama o cestování časem, kde se někdy i umírá, je Wind Breaker vlastně mnohem víc ,,slice of life". V minulosti šikanovaný Sakura chce být nejsilnější a zároveň vůdce zdejší delikventské školy. Zní to podobně jako něco, co už jste v shounenech xkrát viděli? Sám Sakura k příběhu přistupuje právě jako by snad byl hlavním hrdinou drsného akčního seriálu a musel se vyloženě probojovat až do vedení Furinu, aby ho nakonec namísto chaosem zmítané čtvrti ovládané delikventy přivítalo přátelské prostředí, kde jsou delikventi vnímaní spíš jako parta náctiletých, co akorát občas dělá kraviny, ale většina "školních aktivit" jsou věci jako pomozte stařence najít její ztracenou kočku nebo budem celý dopoledne natírat támhletomu pánovi dveře od garáže. Je to něco jiného než byste z mého předchozího popisu čekali? Moje největší obava byla už od prvních dílů to, aby to nakonec nesklouzlo k nudnému porážení silnějších a silnějších členů školy, ale v tomhle ohledu jsem byla po pár dílech taky vyvedená z omylu. Sakura totiž během seriálu nijak nezesílí a ani do budoucna nemusí. Jak jsem předtím mluvila o příjemném prostředí - nejde o to být za každou cenu jako vůdce nejsilnější (a to jak by to s takovým přístupem dopadlo v seriálu uvidíme), ale mnohem víc o vůdčí schopnosti a umět na ostatní zapůsobit a s tím, jak současný vůdce Umemiya (což je jedna z nejsympatičtějších postav) v mnohém s hlavním hrdinou kontrastuje, my jako diváci sami vidíme, že v současné chvíli by Sakura šéfovat celé škole zvládl asi dost těžko (ke konci pro něj není nic lehkého mít na starosti jedinou třídu). Hlavního hrdinu tudíž nebude čekat změna fyzická, ale spíš mentální a to se v shounenech moc nevidí. Jeho příběh mě zajímá taky z důvodu, že Sakura sám o sobě je mi neskutečně sympatický, kombinaci toho, jak je hustej v akčních scénách a na druhou stranu roztomilou a vtipnou tsundere část jeho osobnosti, prostě miluju. Ale i ostatní postavy na mě působí sympaticky a mnohdy i vtipně, nejsou nijak přehnaně originální, ale pořád dost výrazní na to, abyste mohli říct, že jste přesně takovou postavu v anime ještě neviděli. Krásným příkladem může být zdejší "waifu" Kotoha, která mi po dlouhé době nepřišla jako nějaká Hinata, Kanao nebo třeba Lemon, že by tam byla jenom, aby se někdy mohla dát s hlavním hrdinou dohromady. I ona je překvapivě dobře napsaná, vtipná, chytrá a se Sakurou má i takovou uvěřitelnou chemii, že by se k sobě vlastně dost hodili. Dobře, já vím, že spousta lidí na to bude koukat kvůli skvěle naanimovaným soubojům a uznávám i já si je užila, jen mě zaujalo mnohem víc spíš to, jak posouvají hlavního hrdinu a celkově hledat v tom trošku hloubky. Takže já se těším, jak se to příští rok vyvine dál. 7.4/10